Betain HCl

Príspevok v téme: Betain HCl
Genesis

Potrebujem kupit tento pripravok z dovodu zaludocnych problemov ale za nejaku rozumnu cenu. Bohuzial na slovensku ho neni dostat a pri pokuse kupy zo zo zahranicia mi odmietli obe moje karty.

Jedine co som na slovensku nasiel je 98 percentny betain HCL praskovy ktory sa da kupit v rybarskych potrebach.

Rozmyslal som ci by nebolo mozne pouzit tento aj na pouzitie u cloveka.

Nevie niekto ako to je s Betainom HCL ci sa HCl ka uvolnuje z neho az priamo v zaludku (teda za posobenia kysleho prostedia a enzymov) a teda po rozpusteni vo vode je jeho kyslost minimalna alebo posobi uz ako silna kyselina priamo po rozpuseni vo vode?

RNG

Betain HCl obsahuje na vahu zhruba 26% HCl. Takze na ilustraciu, parietalne v zaludku bunky vylucia mnozstvo kyselin mensie, naz sa nachadza v 4 tabletkach betainu HCl, tym myslim 625 mg tabletky.
Osobne som nikdy nemusel zobrat este viac, nez 2. Ak si davam pozor a nepijem s jedlom, aby som si nerozriedil zaludocne kyseliny, obvukle nepoterebujem nic. najhorsie je zacat s polievkou, potomm si dat poriadnu porciu masa s prilohami , na to sladky mucnik a dobre sa napit. To je zarucena pala u mna. Vtedy mi pomozu len minimalne 2 tabletky Betainu HCl

wudu

reagujem na Genesis z 8.2.- Nevie niekto ako to je s Betainom HCL ci sa HCl ka uvolnuje z neho az priamo v zaludku (teda za posobenia kysleho prostedia a enzymov) a teda po rozpusteni vo vode je jeho kyslost minimalna alebo posobi uz ako silna kyselina priamo po rozpuseni vo vode?

Kyselina sa vytvorí hned po zmiesaní prásku s vodou, preto ho nepite, ani slamkou, znicite si sklovinu. Musel by si ho rozriedit na taku koncentraciu, ze to si rovno mozes spravit citronadu.V pribalovom letaku Betain HCl sa vyslovne pise, nerozkusovat!!!, tabletka ma specialny ochranny film.

Genesis

no osobne ten betain moc doporucit nemozem hlavne z ekonomickeho hladiska.

Co som cital na internete tak tym co maju co i len mierny nedostatok kyseliny by museli s kazdym jedlom jest 3 - 10 tabliet betainu HCL 650 mg-mových a bohužiaľ to zrovna lacné neni.

Jednoducho aj z tohto niektorí ľudia spravili busines :)

naj si kupiť HCl a namiešať spravnu koncentraciu a piť ju slamkou. Pretože pri tom Betaine by ste sa nedoplatili.

janoo

doubledog: celkovy prehlad korenia k podpore travenia?
a kde je CESNAK ako zakladna korenova zelenina ktora obsahuje CHLOR a dobra gazdinka ktora ho dobre osmazi v troche masti,soli a cibuli?
telo si uz hravo vyrobi pocas niekolkych hodin zaludocnu kyselinu.

uhlie

Tak napr. Coca-cola obsahuje HCl (zaludocna kyselina), kyselinu fosforecnu a kyselinu citronovu. Tych kyselin je tam koko chces. Kazda z nich zlepsuje travenie bielkovin, ktore potom nasledne enzym rozlozi na aminokyseliny. Pankreolan staci brat, len ked zjes nejake mastne jedlo (obsahuje hovadziu zlc tusim), alebo nejake masove jedlo. Pokial budes jest soju, alebo zeleninu, tak ho uzivat nemusis.

Genesis

uhlie:
colu na travenie ? :) .. to pocujem prvy krat

a pankreolan zrovna par supov nestoji kedze ho musis brat po kazdom jedle a 2 - 4 tablety :)

okrem toho pankreolan som skusal ... ten ale kyslost v zaludku nezvysuje ... a co sa tyka mojich zaludocnych problemov mne nepomohol ani trochu

uhlie

Ja myslim, ze ak si kupis nejaku colu a obed zapijes jednym poharom, tak to budes mat aj lacnejsie aj pohodlnejsie, ako zhanat nejaku betainovu blbost. Na travenie bude stacit aj pancreolan a ten je za par supov, lebo su to traviace enzymy osipanej.

chorecrievko

aj ja jem ten betain, spolu so specialnymi enzýmmi, aj probiotika a tak vsetko a tiez nejake zavratne zmeny nepororujem, ale u mna to je dlhorocny problem, takze zlepsenie zo dna na den cakat je asi blbost. A mozno by aj nejaka zmena bola, lenze mam teraz velke stresy kvoli robote a tak, takze nula bodov + mi velmi klesa vaha a u mna to uz nie je len esteticka zalezitost..
Neviem ci ti tu niekto napise fundovanu odpoved na kt.cakas. RNG sem nechodi, musis skocit na jeho forum, tam reaguje velmi promptne .. vela zdravia, drzim palce