Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Betain HCl

Príspevok v téme: Betain HCl
Genesis

Potrebujem kupit tento pripravok z dovodu zaludocnych problemov ale za nejaku rozumnu cenu. Bohuzial na slovensku ho neni dostat a pri pokuse kupy zo zo zahranicia mi odmietli obe moje karty.

Jedine co som na slovensku nasiel je 98 percentny betain HCL praskovy ktory sa da kupit v rybarskych potrebach.

Rozmyslal som ci by nebolo mozne pouzit tento aj na pouzitie u cloveka.

Nevie niekto ako to je s Betainom HCL ci sa HCl ka uvolnuje z neho az priamo v zaludku (teda za posobenia kysleho prostedia a enzymov) a teda po rozpusteni vo vode je jeho kyslost minimalna alebo posobi uz ako silna kyselina priamo po rozpuseni vo vode?

Genesis

to co ma trosku zaraza na tom pripravku super enzymy je to ze tablety su neni gastroresistentne.

nechapem totiz ako moze pancreatine, bromelain, papain prezit kysle prostredie v zaludku.

Genesis

tak objednal som si u iherb betain HCL 650 mg + pepsin 150 mg + super enzymy ktore obsahuju pancreolan 200 mg, betain HCL 200 mg, papain, 50 mg, bromelain 50 mg, pepsin 50 mg, celulazu 10 mg, ox bile 100 mg v jednej tablete.

vsetko doslo v poriadku a s objednanim neboli problemy. Postovne len 4 dolare, objednavka pod 22 eur takze neplatil som uz nic navyse.

Bohuzial nemozem povedat ze by mi to pomohlo nejak zavratne. Davam s kazdym jedlom jednu tabletu betainu a jednu tabletu tych super enzymov. Ako vysledok je to s tym zaludkom o trochu lepsie ale zas na druhej strane sa mi zda ze chudnem a stolicu miesto takej pevnej mam taku nejaku mazlavu. No nejak super sa z toho necitim.

Co ma dost zaraza ze rano na lacno mozem zjest aj tri tablety betainu 650 mg a proste nic necitim ... teraz neviem ci mam az taky nedostatok HCl

ked to mam zhrnut tak betain ani enzymy moj problem nevyriesili.

pozitiva:
trosku mensia tazoba na zaludku

negativa:
chudnem, necitim sa nejak moc zdravo, stolica uplne nepravidelna a mazlava.

Genesis

tak vcera som si objednal dva 180 tabletove 650 mg betainy HCl + pepsin 135 mg :) z iHerb :)

cele ma to doposial vyslo 16 Eur aj s postovnym a kedze je to pod 22 eur tak by som nemal platit ani DPH ani clo :)

včera som to objednal a dnes mi to uz poslali :) ... teda dufam pretoze som tam dal kartu z mbank a ona ma take blbe vypisy ze neviem ci mi peniaze z uctu odisli alebo nie. Ale ked som ju tam zadaval tak nic nepisali ze by bola naprd a kedze dnes uz napisali ze to uz odoslali tak asi naprd nebola :)

uz len aby to doslo :)

inak to postovne je ze 4 dolare pokial to posielaju leteckou postou :) je to do 1800 g ale len :) ... to je lacnejsie ako poslat si suplement zo slovenska :)

RNG

PH cislo je matematicke vyjadrenie/dekadicky logaritmus(je na to vzorec) poctu anionov a kationov na jednotku roztoku. Viac na
en.wikipedia.org
Nemyslim ze je to pre drvivu vacsinu citatelov dolezite, to zachadza pridaleko do chemie.
Kto si chce merat PH,task na to su PH papierky, a da sa merat PH mocu, PH slin a z toho usudzovat ci mas telo kysle alebo zasadite. PH v zaludku sa da merat len vybratim vzorky kyselin, to sa samozrejme stale meni, tj jedno meranie nie je voberc smerodajne, a mnozstvo vytvaranie kyselin pocas niekolkych hodin sa da odmerat len Heidelbergovou kapsulovou metodou.
A uvediem to tu este raz, pre istotu, keby to este niekto nevedel a aby ste videli, ze gastroenterologovia, ktori toto nevedia si viacmenej tu prilisnu kyslost vymyslaju, lebo tak im boli na skolach vymyte mozgy.Jemnejsie to zialbohu neviem povedat.
Ja som totiz inziner a ked niekto povie, ze mas privela kyselin, treba na to merania a data, tj profil kyslosti zaludka pocas viacerych hodin a tzv provokacia(neutralizovanie a novovytvaranie kyselin), podobne ako je napr na glukozovy test a ine.

www.phcapsule.com

Inac esteraz spomenioem, aj ja aj moja zena sme trpeli podla lekarov na "prebytok kyselin", lebo sme mavali paly
Dnes uz tie paly nemavame, ked si doplnime kyseliny a enzymi. Takze tu hovorim aj s osobnej skusenosti.
A tym tu koncim, povedal som vsretko, co som chcel a co som si osvojil z roznej medickej literatury a na opakovanie sa donekonecna nemam cas.
Dixi

Genesis

tak ja som to uz objednal z iherb com :) ... teda ak mi to zoberie teda kartu pretoze to ci mi ju zobralo som sa zatial nedozvedel proste som tam natukal udaje a dokoncil objednavku.

tygrik 82

tak ja viem ze to je betainovy kation a cloridovy anion :)

len tomu comu nerozumiem je potom ako ta latka moze znizovat hodnotu PH v zaludku pretoze ona ako celok je neutralna.

RNG

tigrik 82, Betain HCl je organicka latka, tj nema ionicke ale len maximalne kovalentne alebo len Van der Waalsove vazby. Tj nehovorime tu o ionoch v tej vazbe celkove.
A neviem presne ci sa to vo vode vobec rozpada, a nie len posobi s tej organickej zluceniny kyslo, tj uvolnuje ciastocne aniony Cl- a kationy H+
To ale nie je dolezite pre drvivu vacsinu ludi, co je dolezite, ze to pracuje a zvysuje kyslost zaludka na spravne travenie a zabijanie roznych mikrobov

chorecrievko

Genesis: aj ja som dala 6, ziadne 4 som tam nevidela, ale som dost slepa takze..
Inak dnes by som si ho slahla aj intravenozne, keby to pomohlo ;((((

RNG

Ten international air mail je cele postovne, co iherb od teba chce za poslanie.
A ked je cela objednavka pod 22 dolarov, tak neplatis ani clo ani DPH.
Aspon tak ma zo Slovenska informovali.

tigrik82

To, ze to je Betain hydrochlorid (HCL) znamena to, ze ta latka v pripravku, ktory chces kupit je pritomna vo forme soli. Nema to nic spolocne s kyselinou chorovodikovou (HCl). Je to len sposob ako to chemicky zapisat. nemusis sa nicoho bat. V zaludku sa vo vodnom prostredi rozpusti na chloridovy anion a betainovy kation, 'nevyrobi' sa z neho kyselina.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Betain HCl - Fórum - ZDRAVIE.sk