Práca

Príspevok v téme: Práca
nezamestnaný

V máji som skončil vysokú školu a odvtedy nič iné nerobím, len posielam životopisy, píšem žiadosti, motivačné listy. Z oslovených firiem sa asi 80% neunúva ani odpísať. Absolvoval som niekolko pohovorov, avšak nezobrali ma. Zajtra mám mať ďalší, ale už si absolútne neverím. Som v dezilúzii, neviem už ako inak mám zapôsobiť. Som unavený z toho kolotoča - hladanie, čakanie, cestovanie na pohovory, potom zas čakanie. Nemáte nejaké rady, ako sa dobre pripraviť a ukludniť pred pohovorom?

lulu22

poznám ľudí s VŠ a robia napr. v Kauflande za pultom.. ale robia! možno máš len vysoké ambície, ale podľa mňa by si sa mal možno pozerať aj po menej lukratívnych pozíciach, hlavné, že zarobíš :)

jankaaaaaaaaa

dnes vsade hladaju ludi s praxou, je jedno ci mas VS ci nie
VS je dobra iba ak studujes taku oblast v ktorej sa da zamestnat jedine s VS.. zdravotnictvo, IT, a tak..

Matyo

Myslím, že je jedno aký odbor študoval, lebo dnes okrem IT neberú nikoho. VŠ už sa neoplatí, jedine externe popri práci...

tpch

Ono to chce realne premyslat este pod podanim prihlasky na VS. Ak vystudujes socialnu pracu alebo masmedialnu komunikaciu, tak mozes ist akurat obracat lokse...

lenulik6

Viem, o com hovoris. Je to ubijajuce. Lebo to trva uz velmi dlho. Takze jedina moznost bud sa dalej snazit alebo si hladat pracu mimo bydliska, pripadne mimo Sk alebo taku ktoru by si v zivote nerobil (ale su tam volne miesta) Financne poradenstvo to istí ;)))

neferta

Len sa neposer.Ja som skoncila vysoku skolu minuly rok v maji, a pracu nemam. Takze sa ukludni, a zacni sa zmierovat s tym, ze este ju dlho mat nebudes. Bud mas znamosti, alebo mozes cakat, a pripadne si robit vselijake kurzy ako ja.

M74

Asi sa treba pripraviť na všelijaké záludné otázky typu:
Aký bude váš prínos pre našu firmu?
Aké sú vaše silné a slabé stránky?
Prečo by sme mali zamestnať práve vás?
Povedzte mi niečo o sebe v cudzom jazyku...

A tvár sa sebavedome, nervozita a prílišná skromnosť sú pri takejto príležitosti skôr na škodu. Uvedom si že máš iba pár minút na to aby si spravil dobrý dojem.