Rodičia - rozvod?

Príspevok v téme: Rodičia - rozvod?
tak ako??

Čaute. Neviem, či mi niekto dokáže pomôcť, ale za pokus to stojí.. Boli sme ideálna rodina. So sestrou sme verili, že naši sú výnimka a nepatria medzi tých, ktorí sa rozvádzajú atď.. Keď som bola malá, našla som tatkovi sms-ku. Neviem, prečo som nešla za ním, ale za mamou, ale to bola iskra k tomu, čo sa teraz deje. Neverím, že moj tato je mame neverný. A možno keď aj niekedy bol, bolo to dávno a je to preč. Ale mama to odftedy nevie prekúsnuť a keď má slabú chvílu, tak to vždy vyhodí tatkovi na oči. Ja ju chápem, ranilo ju to a boh vie, či sa vôbec niečo udialo, ju to bolelo a bolí dodnes. Ale či už urobil niečo alebo nie, každý by mal dostať druhú šancu a odpúšťať je ludské. Cez víkend bola u nás taká situácia, že plakala mama, plakal tatko, my so sestrou a mama spomenula aj slovo rozvod.. Tatko bol zúfalý, že on sa odsťahuje, keď ho doma nechce, že on už nevládze za tie roky, čo mu to vystŕka, že nám bude posielať peniaze a bude niekde bývať sám. To som už nevydržala. Nikdy som ho nevidela plakať.. Nechcem dávať nikomu nič za vinu, ale toto manželstvo sa predsa nemôže rozpadnúť ! Oni sa milujú, každý to vie a vidí, ale ja neviem ako ďalej. Ako pohnúť s mamou, aby mu odpustila - ak je vôbec čo.. Strašne sa bojím, neviem si to predstaviť. Dnes idem hodiť reč s mamou, keď bude tatko doma povypravam sa aj s ním a potom bude asi komplet rodinná porada, ale strašne sa bojím, ako to dopadne. Neviem, ako to riešiť. Som bezradná.. Sestra nekomunikuje ani s tatom ani s mamou, tá je úplne na dne, tak to musím vyriešiť nejak ja. Naši sú spolu 22 rokov a keby ste ich poznali mysleli by ste si, že si vymýšlam, tak sú spolu úžasní. Prosím pomôžte :(

delphia

hm... kebyze tatko nebol kedysi "stupol vedla", tak dnes by mama nemala co odpustat.
priezitosti na bokovky je habadej, ale kazdy, komu zalezi na partnerovi a na svojej rodine, tak racionalne rozmysla, ma urcity hodnotovy system a pozna svoje priority a kona tak, aby tym svojim konanim druhemu neublizil, neponizil,...

mozes vyjadrit samozrejme svoj nazor tak jednemu, ako ahj druhemu, ale na druhej strane tvoji rodicia su v zrelom veku a teda maju pravo na subjektivny pohlad na danu vec a na riesenie svojich problemov.

... stratena dovera sa ziskava nazad tazko, u niekoho dokonca sa ju ziskat uz vobec ani neda....

kafe

Navrhni im manželskú poradňu, vyhľadaj nejaké vo vašom okolí (google) a nech tam idú obaja ako posledná možnosť pred rozvodom. Obaja potrebujú tretiu nezainteresovanú osobu, aby im napravila hlavy. A hlavne, nesnaž sa riešiť ich problémy TY!!! To si musia vyriešiť oni. Aj keby sa rozviedli kvôli nedorozumeniu.. nemôžeš žiť ich život za nich, to si musia prežiť (pretrpieť, platiť za svoju hlúposť) ONI.

tak ako??

Musela by si poznať našu rodinu, aby si pochopila, že rozvod by bola naozaj tragédia ! Oni sa lúbia, veď to vidím, len keď sa nechce mama umúdriť, tak asi im naozaj budeme musieť pomôcť. Tatka vídam len o víkendoch, nakoľko sa dere v zahraničí celý život, aby sme sa mali dobre a neviem si predstaviť, že ho neuvidíme ANI cez tie víkendy. A moc dobre viem, čo je nevera a dá sa odpustiť, ak tam tá láska ešte stále je. A tá tam je, o tom nemám pochybnosti. Oni sa nehádajú ani nič, len mama keď ma slabú chvílu, tak mu to vystrčí a vystrkuje mu to už roky a tatko už je z toho unavený. IBAŽE nieje žiadne potvrdenie, že jej bol naozaj neverný, to je to !! Preto sa bojím, že keď sa mama proste neuvedomí, tak on odíde, lebo už je naozaj napokraji nervového zrútenia. A neprežijem, keď sa mi rozpadne rodina iba možno kvôli nejakému nedorozumeniu. Preto mám potrebu zasiahnuť, nemôžem sa už na to pozerať, len neviem ako..
Je tu niekto s podobnými skúsenosťami, kto by vedel aj poradiť a nie len komentovať ??

sumsumienka

Tvoji rodicia maju vlastny mozog a su dospeli. Ak spolu nie su stastni, chces sa na nich dalej takto pozerat, ako placu? Radsej byt stastne nezadany ako nestastne zadany. Tvoja mama to zjavne nedokaze prekusnut, nevera sa neda len tak zabudnut a vymazat z pamate. Ak by tvojmu otcovi uz nikdy neodpustila, zbytocne by sa obaja spolu trapili. Mozno, ak by sa rozisli, bolo by to pre oboch lepsie. Rozvod nie je taka tragedia, ako si myslis.