je to fer?

Príspevok v téme: je to fer?
danka12

je to fer, ze...? student, ktory maka cez skolu aj cez prazdniny este ani jedno leto nemohol ist k moru, lebo si z tych penazi musi hradit bezne vydavky..a na druhej strane, student, ktory nerobi nic, si k moru pojde, lebo mu to zaplatia rodicia. moje statistiky ukazuju, ze takto to je vo vacsine pripadov v mojom okoli. zda sa vam to ferove??

lost

sway.

wooow

!!!

".treba si uvedomit,ze to je dovod na motivaciu a nie zavist;-)"

byt ucitelom, za toto ti dam tri jednotky s hviezdickou a riaditelsku pochvalu :)

sway.

danka12 vzdy su veci,ktore su momentalne "nedosiahnutelne"..treba si uvedomit,ze to je dovod na motivaciu a nie zavist;-)

uhlie

Tiez celkom nechapem, preco zavidiet niekomu dovolenku pri mori. Skvarit sa ako safalatka medzi dalsimi 1000 ludmi, na nejakej spinavej plazi to by ma bavili (a aj bavilo) tak maximalne hodinu-dve. Po tyzdni by som sa asi zblaznil a potreboval by som asi dalsiu dovolenku.

lost

katka...

ak rodicia nenaucia deti na hodnotu penazi (tj. kupuju cokolvek prakticky len za dobre znamky, alebo zadarmo) tak sa to dieta hold tazko nauci ze je na tej "zlej strane" (i ked nie je zla, ale ak by som to mal bezprostredne rozdelit, dobra strana to urcite nie je..)

to je chyba rodicov co maju peniaze.. vid extremne vela americkych deti, britskych deti, zapado europskych deti a porovnaj ich s Indickymi detim, africkymi atd..

Ak USA-UK-EU dietatu das 20 centov, este ta vysmeje, ak nie rovno opluje..

Daj 20 centov naozaj chudobnemu dietatu a bude ta mat za svateho

A to neprehanam, stavil by som sa ze som trafil extremne blizko k realite, ak by som mal spravit socialny test zamerany presne na toto..

Cize dieta co dostava odjakziva.. a nebolo systematicky naucene hodnote penazi (to nie len ze "slovne" alebo "za odmenu", ale trosku "tvrdsie" (realnejsie)), tak hold.. nema velku sancu samo-seba uvedomenia sa..

to by som si dovolil prirovnat k cloveku co nikdy nikoho v zivote nepustil pred seba v rade.. nikdy to nevidel, nikto ho to nenaucil, i ked mozno citi (z pocutia, alebo z vlastnej vole) ze je tam moznost niekoho pustit pred seba, no ak je blbo vychovany spolocnostou a rodcimi co toto zanedbaju, hold, je extremne nizka sance ze niekoho pred seba pusti..

M74

lost: Nebaví ma to tam. Nemám rád davy ľudí a potenie sa na pláži. Radšej trávim dovolenky aktívnejším spôsobom. Samozrejme aj pri mori sa to dá, ale to bola skôr z núdze cnosť.

katka...

Preco by to malo byt nefer? To neznamena, ze ak niekomu rodicia zaplatia dovolenku, ze je to horsi clovek alebo si nevie vazit peniaze. Proste jeho rodicia na to maju, tak preco by nedali vlastnemu dietatu? Ini zas nemaju a musia sa ich deti viac snazit. Je to z tvojej strany len zavist. Ale raz ak sa na tu dovolenku k moru dostanes, budes si to viac vazit, ze si si na to zarobila sama. Ale uznaj tiez, ze ak by si bola na tej druhej strane a rodicia by ti tu dovolenku zaplatili, tak by si to nebrala ako nefer.