Tak, idem na to, prosím o radu

Príspevok v téme: Tak, idem na to, prosím o radu
lust

Takže, nemyslela som, že aj ja raz budem zrovna v tejto kategórii ale stalo sa:/ Idem chudnúť, trocha pre seba, nakoľko už nemám takú výdrž ako kedysi, fučím, funím (aj keď vždy chodím po schodoch a do autobusu idem len keď ozaj strechy lietajú) a trocha preto aby som si mohla kúpiť veci ktoré sa mi páčia a ktoré čírou náhodou majú len v menších veľkostiach. Teraz mám veľkosť 40-42 (záleží od obchodu ale zväčša 40-41). O jedno sa ale bojím, určité partie chcem spevniť-neschudnúť ale zas inde schudnúť, proste si chcem zachovať moje ženské tvary, t.j. úzky pás, širšie boky a mám aj radšej keď má žena väčší zadok. Nie plochý.
1. Stravovanie tiež mením, 5xdenne, ranajky vydatnejsie lebo bez nich neviem fungovať, mensia desiata, normalny obed, olovrant a na veceru nieco lahsie. Po tej 19h by som už nejedla nič okrem zeleniny. Chcem sa spýtať či to ide takto aj bez toho aby som musela jesť cereálie, zrnká a pod. nakoľko mi to nechutí a hlavne zaliate mliekom. My sme z dedinskej časti mesta a mám rada normálnu stravu, teda nechcem sa vzdať chleba (normálne množstvo), mlieka, mäsa, koláčov... proste tu fungujeme na mäse, domácej zelenine a pod. Neviem si predstaviť že teraz doma poviem keď babka navarí pekný obed že ja nebudem, len ryžu. Poženie ma svinským krokom. Taktiež sa nechcem úplne vzdať čokolády, čipsov, pizze... len to nebudem jesť večer a keď už by som si niečo zobla tak to radšej vypotím niekde. Tiež ma zaujíma že síce budem jesť 5x denne ale ovocia a zeleninu môžem kedykoľvek nie?Nemusím pozerať na hodiny že ešte teraz nie.
2. Moje miery teraz: výška 173cm, pás 79 cm, boky 108 cm, váha 75 kg
3. Miery ktoré by som chcela: pás 70 cm, boky 100 cm, váha 60 - 65 kg.
4. Ruky: možno trocha schudnúť, spevniť. Tam taký problém nie je.
Brucho: no, jak keď sa chytím pásu tak pod ním cítim kosti tak si neviem predstaviť ako to potiahnuť na tých 70 cm ale určite chcem schudnúť na spodnej časti brucha aby bolo ploché a pevné. Tam to má hádam aj 100 cm. Brušáky mám pocit tam nepomáhajú tak neviem aké cviky by boli vhodné. Boky: so šírkou panvy som spokojná, trocha sú obalené tukom takže tých 8 cm dole. Zadok: trocha schudnúť a spevniť. Stehniská hlavne schudnúť. Hlavne vnútorná strana. Lýtka ak sa dá schudnúť alebo aspoň spevniť.
5. Neviem aké športy zvoliť. Strašne nemám rada doma na zemi niečo robiť, niake cviky. Po chvílke ma to nebaví. Ale ak by to bolo nevyhnutné tak sa viem zaprieť. Nerobí mi problém dodržiavať to. Rada by som na švihadle začala skákať, možno aj behať (len aby som nezmužnela z toho moc) i keď samú ma to moc nebaví. čo ešte také, doma máme bazén cez leto takže vo vode možno niečo, možno si kúpiť stacionárny bicykel, u nás sa bikovať moc nedá, všade plno áut, žiadne cyklistické chodníky a som trocha manták na biku.
Tak mi teda poraďte prosím váš, vytknite na čo idem zle, a pokiaľ možno aj ako často sa venovať jednotlivým cvičeniam. Ďakujem za prečítanie
Jo a mám fit loptu.

Maoam

Lust, WOW, za 4 mesiace 15kg dole a tie miery, no uzasne, ako sa ti to podarilo? Prekonala si seba samu aj vlastne ocakavania, tvoj aktualny stav je este lepsi ako bol tvoj povodny ciel :-D. SUPER!!! Klobuk dolu.

evik1

lust ,tak toto je tlak,konečne viem špecifikovať svoje stehná,teda ja mám tukové,lebo tiež mi to zlezie dolu a pod nimi hora svalov lebo každý deň behám 10km.aj napriek tomu mám sadlové!!!hrôza!takže by som si rada poradiť.s nimi.Už neviem ako na to,ved tá trasľavina sa musí nejako dať,ked vládzem tolko makať.na lipo nemám žiaľ.

lust

inac neviem ci ten cvik pomoze na kazdy typ stehna. ja mam stehna sadlove, teda ked nohu nahnem tak to zlezie dolu a je to traslave. iny typ su velke a pevne obalene tukom.

lust

ten cvik nie je nic nove, lahnes si na bok, podopieras sa laktom, vrchnu nohu ohnes do uhla a polozis chodidlom na zem - pred koleno tej druhej.a s tou spodnou kmitas hore dole. najlepsie je urobit aspon tych 100-200. ja to robim vzdy pri telke, davam si medzi tym pauzy.
dik za typ, porozmyslam nad tym Orbitrekom:)

douvli1

Ináč, ja veľmi odporúčam cvičenie na orbitreku - menej zaťažuje kĺby, spevňuje celú postavu. Ak si chceš kúpiť nejaké zariadenie, zváž toto :-)

Weva

Lust - tiez gratulujem :) Je super, ze niekto takto radsej zmeni zivotny styl a pomalicky chudne ako nejake drasticke diety... a jedlo je pozitok, nie len nieco co treba stale pocitat na kalorie :) Takze len pekne dalej bojovat, drzim palce!