FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Zubné lekárstvo

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Zubné lekárstvo" v článkoch
 • Ikona kategórie Téma v kategórii: Zdravotníctvo
  sonia804.08.11 14:56

  Ahojte, chodí tu niekto na zubné lekárstvo ?

  Mohol by mi poskytnúť nejaké informácie ohľadom prijímacích skúšok?

  Prípadne by mi poradiť nejakú literatúru na skúšky?

  Potrebujem čo najviac informácií, pretože na internete akosi neviem nič nájsť.

  ĎAKUJEM VOPRED • Mitchelle18.05.14 21:43

  ahojte .. potrebovala by som nejake informacie ohladom zubneho lekarstva v kosiciach pre svoju kamaratku ktora je z cudziny...ak by sa niekto nasiel tak mi napiste na tuto emailovu stranku...love_kiss93@azet.sk

 • Dina1201.11.13 17:41
 • janula411.06.13 14:35

  ajča :

  Si prijatá do Olomouca. Môžem sa spýtať, otázky na prijímačkách boli len z modeloviek, alebo boli menené?

  Ďakujem.

 • Baja024439731.10.12 16:07

  Ahojte, chcela by som sa spýtať na malý detail ohľadom štúdia zubného lekárstva v Brne. Nemáte problémy s tým že sa učíte v češtine? ak to teda tak je :) Ďakujem

 • JoshuaJunior24.10.12 22:06

  Čaute,

  Ako tak čítam, dá sa to celkom zvládnuť.

  Tiež chcem ísť ne medinu, ale najradšej by som šiel na UPJŠ v Košiciach, myslíte si, že je lepšia ako LFUK v BA, alebo v Martine? Podľa Vás, kde je najväčšia šanca sa dostať?

  Ak je niekto, kto sa chystá na Prijmačky na UPJŠ, alebo LFUK v Ba a vie, čo ako,alebo sa chce poradiť :) ozvite sa.

 • Saška11.10.12 21:59

  AHojte, neviete mi poradiť, či ozaj Brno nemá podklady z kt. su zostavene testy na prijimačkach? Lebo ked si date prihlasky a poprosite ich, tak vam nejake podklady pošlu, no nie su to original otazky, iba podobne? Ak viete, bližšie mail. Budem rada, ak mi poradite :)

 • DjMixal11.09.12 15:44

  Ahoj Lilyyy, som maturantom na gymńaziu a chcel by som ísť na ZL do Brna, rád by som sa o tom s tebov poradil, kontaktovala by si ma prosím na maily michalpalus@gmail.com ??? Ďakujem veľmi pekne! ;)

 • Lucinka2127.08.12 10:14

  Ajča:

  ahoj v prípade že chceš študovať zubárinu v Olomouci musíš robiť nové prijímačky, prestupovať sa len tak nedá ani do Brna..

  a čo sa týka tých študovaných 5 rokov.. tak nie atestácie sa nerobia.. jednoducho je to kratšie štúdium.. je to podľa západnejších krajín,kde pochopili že sa to dá aj za 5 rokov.. po skončení môžeš pracovať hneď.. :)

 • ajča31.07.12 22:00

  ahojte, som prijatá na všeobecné lekárstvo do Olomouca, ale stráááášne by som chcela študovať zubarinu, chcem sa spýtať či je možný prestup počas štúdia alebo sa musia robiť znovu prijímačky (na tej istej fakulte). A ešte jedná otázočka či by bol možný prestup napr. zo VL na ZL napríklad do Brna???? keď som prijatá v Olomouci na VL.....?????

  Vopred ďakujem za odpoveď.

 • Nela4117.07.12 19:42

  Annie: Sme na tom podobne ja som tiež z OA a poznám veľa ľudí, ktorí nemajú gymnázium a sú medici :)

  Biofyzika robí problém hádam každému, ale jeden semester sa cez ňu prekúšeš určite by som to kvôli tomu nevzdávala. Len sa nespoliehaj na to, že ťa tvoja škola pripraví to vôbec nie, si na tom podobne ako ja z OA pretože chémia a biola zo zdravotky ti tiež veľa nedá, tak si požičaj gymnaziálne knihy, mne veľmi pomáhajú knihy z edície zmaturuj (z chémie a biológie) a podklady a máš šance ako ostatní :-)

 • Lily_1517.07.12 17:57

  Annie.S to vobec nieje pravda, mam kamarata ktory sa z obchodnej akademie kde nemal vobec biolu ani chemiu dostal na vseobecne lekarstvo, cize ked si pocas roka doberies poriadne ucivo z gymnazialnych knih a naucis sa podklady tak v pohode sa dostanes :)

 • Annie.S17.07.12 13:37

  uf :( aj ja som CHCELA ísť na zubarinu..som na zdravotnej..teraz maturujem..ale ako vidím , ešte pred bránou ma vyhodia.. :(

 • Nela4117.07.12 10:12

  Fyzika sama o sebe nie. Len biofyzika a tá je tuším prvý semester

 • gumka17.07.12 08:26

  nevedela som, ze na medicine sa studuje fyzika ??? kolko semestrov?

 • Nela4116.07.12 23:26

  luciahv: Tie knižky kde sú otázky si môžeš kúpiť priamo na tam, ale lacnejšie ťa to výjde ak pohľadáš čosi na googli. po nete ich predáva strašne veľa ľudí za menej. Skús bazos.sk.. Napíš si do googlu podklady na prijímacie skúšky LF UK, tie knižky sú podklady aj pre všeobecné lekárstvo aj pre zubné. Čo sa týka prijímačiek v ten istý deň dá sa dohodnúť na náhradnom termíne len ak máš prijímaciu skúšku na UK alebo zo zdravotných dôvodov

 • luciahv16.07.12 22:27

  ahojte chcem sa hlasit na zubne lekarstvo a potrebovala by som par rad.....kde a ako by som zohnala modelove otazky na prijimacie skusky ?poradit nejaku literaturu z ktorej by som sa mohla ucit a ako ste absolvovali skusky na skolu ktore sa konali v rovnaky den? za vase rady vam vopred dakujem :-)

 • Gaabc12.02.12 17:21

  gaaabci@gmail.com

  ďakujem veľmi pekne ;)

 • lilyyy12.02.12 15:29

  gaabc - ahoj, kľudne mi tu napíš tvoj email, ozvem sa ti. Nie je problem, rada ti pomožem, ak budem vedieť

 • Gaabc11.02.12 19:30

  lilly,prosím ťa, nemohla by si mi dať na teba kontakt? alebo ak nechceš zverejňovať,mohla by si mi prvá napísať na mail? ďakujem :)

  mám len pár otázok,ak ťa to nebude zaťažovať :)

 • lilyyy09.02.12 15:46

  Ahojte. Som študentkou medicíny a rada by som prispela svojimi skúsenosťami a dojmami nie len z mojej školy, ale aj zo samotných prijímačiek. Som prváčka na Masarykovej Univerzite v Brne – odbor Zubné lekárstvo.

  Prijímačky som robila v KE (všeobecné i zubné lekárstvo) , v Martine a v Brne (všeobecné, zubné lekárstvo a nutričný terapeut ) – bola som prijatá všade. Čo sa týka prípravy počas maturitného ročníka, nechodila som na žiadne sukromné doučovania. Ale zas mala som skvelú profesorku chémie, ktorá vždy všetko poriadne vysvetlila. ( ak máte problémy s chémiou, určite si zabezpečte súkromné doučovania – chémii treba rozumieť, nie sa ju celú nabifliť ). Bola som akurát na tých doučovaniach, ktoré organizuje LF v Martine. Koná sa to 3 soboty (alebo nedele, podľa toho aký deň si vyberiete) niekedy v apríli. Za jeden deň som platila 20 eur. Osobne mi tie doučovania boli na nič, iba vyhodené peniaze a zabitý čas pre mňa. To, čo nám tam vysvetľovali, boli buď úplne základné veci, ktoré som dávno vedela ( takže som sa strašne nudila ) alebo to boli také výklady dopodrobna ( z genetiky ), že som polovici veci vôbec nerozumela ( prišlo mi to ako prednáška pre medikov, nie pre tých, čo sa na medinu ešte len hlásia ). Na chémii nás učili tak jednoducho počítať, čo sa možno niekomu zíde na prijímačkach, no ja som si aj tak vždy počítala po svojom.

  Do KE som sa učila z tých testových otázok ( 3000 otázok). Na tých 200 príkladov z chémie sa odporúčam vykašľať, zbytočná strata času podľa mňa. Stačí, ak si budete donekonečna dookola prechádzať tie otázky, PORIADNE sa ich naučte a nemáte ani najmenší problém na prijímačkach a ste v KE.

  Do Brna som sa učila z tých ich testovníc ( cca 1500 otázok ). Niektoré sú totálne primitívne, iné ( hlavne z fyziky ) ťažké a sú tam také veci, ktoré sme sa na gymnáziu neučili.

  Celkovo tá fyzika na prijímačkách v Čechách je najťažšia, takže odporúčam venovať sa poriadne fyzike. Ja som si aj prechádzala testovnice do Prahy ( i keď prijímačky som tam nerobila) a v tej fyzike mi pomohli, lebo som si tak naštudovala nové veci.

  Samotné prijímačky: čo sa týka času – je ho dostatok ( i keď si budete myslieť, že máte málo času, čo som si tiež myslela pred prijmačkami ). Ja som si vždy stihla test prekontrolovať a ešte mi ostala minimálne polhoďka voľného času. Takže buďte kľudní, čítajte úlohy poriadne, premýšľajte, nikam sa neponáhľajte – času je dostatok ! V KE sme mali 200 otázok ( 100 z bioly, 100 z chemie), kalkulačku sme mať nemohli, zo 4 možnosti mohla byť správne 0 až 4. Pamätám sa, že na prijatie na všeobecné lekárstvo ste museli mať test na 85% a viac, na zubné lekárstvo na 91% a viac. Výsledky prijímačiek som vedela už v ten deň poobede.

  V Brne sme mali spolu 120 otázok ( 40 biola, 40 chemia, 40 fyzika ). Najprv sme písali test z bioly, potom ďalší z chémie a nakoniec posledný z fyziky. V každom teste ste mali 10 políčok na opravu. Čiže 10x ste mohli niečo opravovať. Niektoré otázky boli z tých testovníc, ale väčšina bola nových, ktoré som videla prvý krát v živote. Kalkulačky sme mali. Test z fyziky bol podľa mňa najťažší. Na všeobecné lekárstvo prijali cca 25 % z celkového počtu ľudí, ktorí písali prijímačky, na zubné lekárstvo len 7,5 %.

  Ja som 4 roky počas strednej chcela ísť na všeobecné lekárstvo. Prihlášky na zubné som si dala len tak ( v podstate to bol mamkin nápad nech si dám aj tam ). Keďže som sa dostala na všeobecné i zubné mala som dilemu kam ísť. Nakoniec som si povedala, že idem na zubné do Brna, že to skúsim, keď som sa tam dostala. Teraz, keď mám za sebou úspešne I. semester môžem povedať, že som spokojná, že som si takto vybrala. Celkovo Masaryčka je super. Kampus je skvelý, všetko je tam nové, čisté, moderné. Vybavenie školy super. Profesori, zamestnanci na študijnom, v knižnici, v knihkupectve, ... sú milí, vždy ochotní vám pomôcť. Nikdy som sa nestretla s tým, žeby bol dotyčný neochotný alebo sa tváril, že čo ho otravujem.

  Čo sa týka kvanta učiva, vôbec nie je pravda, že študenti zubného sa učia to čo všeobecní a ešte sa musia učiť to svoje o zuboch. Práve naopak, prednášky, cviká z bioly, chémie, fyziky máme na cca 50% zredukované. Na skúšky menej otázok. Nevravím, že ten odbor je flákarina alebo že ho zvládnete aj keby ste sa nič neučili, to vôbec nie. Učiva je dosť, je náročné ( hlavne fyzika ) a zápočty, skúšky mnoho ľudí nespraví hneď na prvý krát ( fyziku dokonca ani na druhý krát ). Ale vôbec to nie je také, žeby ste sa museli učiť každý deň do druhej rána.

Nový Príspevok

NOVINKA! Odteraz môžete ku každému príspevku vkladať aj obrázky.


  Opíšte písmena z obrázku vľavo

K príspevku môžete priložiť 1-3 fotografie. Fotografia musí byť vo formátoch jpg, jpeg, gif, png. Fotografia môže mať maximálne 2 MB a nemôže byť širšia, alebo vyššia ako 2000 pixelov. Pridaním príspevku do diskusného fóra potvrdzujete, že ste si prečítali a súhlasíte s pravidlami diskusného fóraInzercia

Máte vysoký cholesterol?

Máte vysoký cholesterol?

Ako účinne znižovať hladinu cholesterolu v krvi prirodzenými metódami? Akcia !!! Ku každému baleniu prípravku ARD Cholesterol 48 tbl dostanete + 1 balenie navyše v hodnote 29,38 EUR zadarmo!

^ Späť na vrch