Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Sjogrenov syndróm

Príspevok v téme: Sjogrenov syndróm
mina 34

Ahojte, som zúfalá a hľadám nejakú odpoveď alebo skúsenosť. Už 6-ty rok sa liečim na SS. Teraz som tehotná v 14 týždni. Už ma vytrápili rozličné problémy a tento posledný ma odrovnal. Pri tehotenských testoch mi vyšla pozitivita IgM protilátok na syfilis, stále tomu s partnerom neveríme, sme spolu 12 rokov, jeho testy sú negatívne. Nemali ste s týmiti protilátkami nejakú skúsenosť, neverím, že je to syfilis. V pondelok nastupujem na kožné na liečbu syfilisu, ale mám obavy o dieťatko.

erifi

Ahoj, aj keď už ubehlo asi dosť veľa času od toho ako si uverejnila príspevok, aj tak by som si s tebou rada popísala, kedže mňa už 12 rokov trápia lekári s touto diagnózou. Ak si to prečítaš napíš mi na môj mail ako si dopadla ty: erifi3@post.sk rada pokecám s niekym, kto má podobný problém :(

mina 34

Nikushka, chcela som sa ešte spýtať ako si myslela to, že v nurchu spolupracujú s gynekológmi? Viem, že tam mi testy na syfilis nerobili.

mina 34

Veľmi pekne ďakujem za všetky reakcie. Naozaj sa liečim v NURCH, chodím po polroku na kontroly, mám vynikajúceho lekára, keď som mu volala povedal, že sa nemám stresovať, že môžu byť falošné. Už som sa tak motala s boreliou, tiež vychádzala pozitívna IgM. Ale potom to na infekčnom uzatvorili skoro po roku!!!, že to borelia nie je. Gynekologička mi urobila odbery pre tehotné, boli s pozitivitou na sifilis, lenže z bežného laboratória ich museli poslať do Košíc. Tam mi robili z toho istého séra testy s pozitivitou u metódy Eliza IgM a Westernblot IgM. IgM to je vraj tá, ktorú získaš po 2-4 týždňoch najviac po 2-3 mesiacoch od nákazy. Musela som ísť na odber aj s partnerom, zase bežné laboratórium a mne sa opäť potvrdila. Čítala som ešte o konfirmačných testoch. Ale moja gyn. ma musela podľa zákona poslať na naše kožné, odtiaľ ma kožná objednala do FN a tam musím od pondelka zostať 3 týždne. Žiadne príznaky som nemala ani nemám. A tak sa už skoro mesiac len trápim a čakám čo to všetko znamená. Je to strašné na psychiku.

tpch

mina-nepodstupuj liecbu na syfilis!!! Daj sa vysetrit inou metodou, ako je stanovenie protilatok, neviem, mozno sa da urobit stanovenie pomocou PCR-urcite to skonzultuj s nejakym odbornikom, bezny gynekolog toto vediet nebude...Mozno zavolat do Piestan nie je zly napad.

[zruseny17]

no neviem to najst,ale kedze ja mam tiez autoimunitne ochorenie a planujem babatko tak som si okolo toho uz nieco nastudovala a povypytovala sa v nurchu,a bolo mi povedane ze tieto ochorenia maju casto falosne pozitivne testy na syfilis.cize je dost pravdepodobne ze nemas nic a ta liecba bude uplne zbytocna...drzim ti palce,pa

[zruseny17]

neboj sa,urcite nemas syfilis.Ak sa liecis na SS,urcite chodis do Nurchu,neupozornili ta na toto?mne hovorili ze spolupracuju s gynekologmi...pockaj,pridam ti sem link s vysvetlenim...

RNG

Lekari casto ani sami nevedia, ako su mnohe testy velmi nepresne, farmacia sa snazi svoje vyrobky popisovat vo velmi ruzovom svetle a dealeri, ktori neustale otravuju lekarov(a casto aj podplacaju...) luhaju otvorene a drzo.
Takze pozor na to, ked sa robia taketo pochybne testy, aby sa hned clovek nedal nahovorit na adresovanie casto vobec neexistujuceho zdravotneho problemu.

blondula

mne v tehotenstve od zaciatku testy ukazovali velke riziko Downovho sydromu !! testy sa opakovali asi 3 krat !! bola som aj v Bratislave u dr.Cunderlika na specialnom sone,kde povedal,ze dietatko vyzera v poriadku,i ked plod bol väcsi.aj u neho boli testy krvi rovnake :-( potom som sla do Nitry na genetiku,aj tam stale rovnaky vysledok !! az odber plodovej vody ukazal,ze dietatko je zdrave ! dodnes nechapem ako tie testy vobec robia !!!!

RNG

Rozne neprieme testy maju hromadu chybnych pozitiv aj negativ. Ja by som ich prinajmensom zopakoval, cez iny labak, skor nez by som do seba zacal pchat lieky s hromadou skodlivych postrannych ucinkov, toboz v tehotenstve.
en.wikipedia.org
Tu uvadzaju, ze je hromada roznych dovodov na falosne pozitivne vysledky, kde su uvedene rozne viralne dovody(Sjorgren je velmio pravdepodobne vysledok nizkej viralnej imunity a premnozenym virusom v tele) alebo dokonca aj samotneho tehoternstva, tj dovod na falosny pozitivny nalez definitivne mas.
Jedina presna metoda, a to malokedy lekari robia, lebo je to dost nakladne je priame rozmnozenie/kultivacia a pozorovanie tychto bakterii(treponema pallidium, vyzera ako korkovrt/stuplcigl po bratislavsky)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.