dievcatko

Príspevok v téme: dievcatko
emuska

Ahojte.Moja malá 2,5r.dcérka,dlhší čas vela pije a asi 2 mesiace má opakované zápaly pošvy.Dali mi na to fungicidin a to aj pediater aj detský gynekolog.Nepomohlo.Vrej ma podľa výsledkov krvy podráždený aj pankreas.Test na cukor nerobili.Vrodine ani manželovej cukrovku nemáme.A teraz po prečítení stránky o cukrovke som sa podľa jej príznakov veľmi preľakla.Poradí mi niekto či sa mám naozaj báť?

lindusa

vies,niekedy nestaci dat vysetrit hladinu glukozy v krvi,aby sa zistila cukroka.Treba dat urobit takzvany glukozo-toleracny test.Malej odoberu krv asi nalacno a daju jej vypit taky hnusne sladky napoj a po urcitom case jej zas odoberu krv a stanovia hladinu cukru...

aljoška

Ak jej budú brat krv na cukor,popýtaj zopakovat aj vyšetrenia na pankreas.Možno už budú dobré,aby si ju zasa zbytočne dajako nezatažovala.Prajem dobrú noc.Zajtra si možeme opat pokecat.

emuška

Nie,nemám ich doma má ich lekárka.Ale,dakujem zatiaľ za odpoved.Vpondelok sa dúfam ukľudním.Neviem,z čoho má,ale potom tie opakované zápaly.Svietim ju teraz biolampou a umývam mydlom betadine.Ale nič jej na to nepomáha,výtery mala ,ale negatívne.A nevieš ašte niečo viac o tom pankrease?

aljoška

Podla mna ak jej robili testy na pankreas možno urobili aj cukor.Nemáš niekde po ruke tie výsledky?Dietu presne nepoznám,len viem že sa nesmie vyprážané a také tažké jedlá.

emuška

Ja chodím do práce,manžel je v nemecku takže malá je cely den u babky.A tá jej dáva veľa sladkého a pije veľa džusov aj ked ja jej to riedim s luckou jedna k jednej.A ako by mala taká diéta vyzerať?Robia bežne deťom pri krvných testov aj test na cukor?Nie som si na sto percent istá či ho robili,ale mám dojem,že nie.Každopádne v pondelok s ňou k lekárke zájdem.

aljoška

Može byt podráždený zo stravy,len je na to dost malá a nechcem strašit,ale s pankreasom nie je sranda.Tam treba dietu.A ten cukor daj vyšetrit,budeš vediet ako ste na tom.Ak bude dobrý,budeš spokojná.Tie zápaly pošvy možu stým súvisie.Zaujímavé,že to nikto nevyšetril.

emuska

Oh dakujem,že sa niekto ozval.Mysliš,nepanikárim zbytočne?Ona pije veľa už od bábätka.A ten pankreas môže byť podráždený aj od stravy nie?

aljoška

Pri tých testoch krvi jej nevyšetrili glukozu?Tak zajdi za detskou lekárkou a trvaj na tom nech jej vyšetrí hladinu cukru v krvi.Budeš vediet na čom si.Chudatko malé,už takétoproblémy.