Hanbim sa za mamu

Príspevok v téme: Hanbim sa za mamu
jacquelinn

Neskutočne. Má 43r. a vôbec sa o seba nestará. Neumýva si zuby, smrdí, od cigariet je celá zožltnutá, nestrihá si nechty, neupravuje, nesprchuje (tak raz dva krat za mesiac), vlasy ma mastne ulizane do copu vecne, v kuse chodi oblecena v tom istom. Raz za pol roka ju chyti ze ide kadernicke, da si spravit farbu, strih ale na druhy den je uz zase taka, ulize si to do copu - ma ich strasne riedke, maluje sa tak ze si silny nanos spiraly da a silnu ciernu linku dole takze vyzera ako matoha..hlavne ked ju vzapati ,,svrbi oko,, alebo nieco don padne tak si ho zmoli.alebo sa nenamaluje vobec miesto toho aby sa umyla nasprejuje sa hnusnou sladkou tazkou vonou z Ludovky co sa s tym smradom zmiesa.ked ju donutim nieco si na seba kupit alebo aj sama si kupi v sekaci/cinan (sporit na nieco poriadne nebude ani za boha, radsej da na cigarety) tak je to stale v skrini a oblecie si to co vzdy (vraj je tucna alebo to nema s cim skombinovat).
milionkrat som jej to uz vravela, kupila jej veci, chcela ju namalovat, vysvetlit jej to ale ona nic, vzdy ma niaku vyhovorku. to co si o nas znami alebo okoloiduci ludia myslia mi uz je jedno, ked som bola mladsia ma to ponizovalo dost ale teraz sa uz mne samej hnusi.co mam robit, zvyknut si?

jajka001_

nech sa oblieka a maluje ako chce ale tak zakladna hygiena by tam mala byt...ved to aj jej manzelovi sa musi hnusit
ma rada navstevy, to jej nevadi ze ju urcite ohovaraju za to ze smrdi?

Naileen

Alebo to mozno bude krute, ale mozno keby jej to skusis povedat ako sem, ze sa za nu hanbis, ze by sa ako zena mala o seba starat, ze ma 43 rokov a pred sebou strasne krasny zivot, teba , neskor vnucata...Moja mama ma 55 a vkuse si kupuje nejake pripravky a kozmetiku, a casto ju inspiruju zeny v casopisoch, ze v takom veku vyzeraju dobre a pod...viem ze si skusala pravdepodobne skoro vsetko z toho, ale dufam ze sa z toho este bude dat nejako dostat

Naileen

Ahoj..zaujalo ma, čo si tu napisala, je to smutne, pretoze mama je mama a pravdepodobne bude aj riadne tvrdohlava ked si neda povedat, alebo mozno naozaj rezignovala, ako tu ktosi niekto napisal predomnou...Rozmyslala som aj nad ostatnymi prispevkami..a nieje nieco co ju bavi? alebo z minulosti? nema nejaky konicek, nieco co ju potesi? Nieco pre co by sa jej oplatilo rano vstat a podobne? a s tou hygienou to je tiez zle, ved moze aj dostat nejaku chorobu z toho alebo co...Urcite to bude hlupa otazka, ale mali ste rozhovor na temu preco je taka, preco je nestastna?Nechce sa ti vyrozpravat? Alebo nekomunikuje? Alebo, nevsimla si si co ju nakopne ked sa teda raz zacas rozhodne ist ku tej kadernicke? mozno ze ma nejaky impulz vnutorny a je dobre zistit co to je

kpl

No, ja v tom vidim psychicky problem. Ak si myslis, ze mama by tvoju vyzvu na navstevu psychologa brala s agresiou, tak chod za psychologom ty. Porozpravaj sa o nej, pomoze ti najst cestu, ako s nou rozpravat, ako jej vysvetlit niektore veci. S mamami je to niekedy tazke, ale da sa to zvladnut.

squash

vyzera ze ma psychicke problemy/depresie z ktorych sa nevie dostat a nebavi ju zivot. nechce sa jej nic robit. je rada ze preziva den za dnom. potrebuje psyologicku pomoc/konzultacie

Eva83

Jasne nemas zac, aj tak som ti moc nepomohla. Ja si s maminou tiez az tak nerozumiem a celkovo rodinne vztahy mame dost zle, ale clovek si rodinu nenavybera, tak neostava nic, len sa s tym zmierit a zobrat si ponaucenie. Ako sa hovori, vsetko zle je na nieco dobre: tak sa snad tych chyb v buducnosti vo vlastych rodinach vyvarujeme..
Idem het, peknu nedelu ti este prajem :)

jacquelinn

susedky mame len stare 60 rocne babky:)nema si kde najst kamaratky, v robote su zle vztahy, von nechce ist a vlastne co mala kedysi kamaratky tak sa im vyhyba (hanbi sa za seba, ako vyzera ale neriesi to ) a nechce pocuvat nikoho. je to zlozite.
ale dakujem za rady, hlavne tebe eva83, moc mi to pomohlo vyrozpravat sa (studujem, pracujem, nemam moc cas na priatelov a nemam takych ktorym by som az tak doverovala).vdaka

milovna

fuuu ona musi inak smrdiet,to aj ked ma menstruaciu sa neumyva?mala by si jej vraviet,ze pachne,alebo nieco take,aleboze nech nerozprava na teba,lebo je pachne z ust,vies mozno by sa tak spametala.neviem,ale mas to urco tazke hmmm

Eva83

Uff, tak to uz potom neviem..
Na dedinach dobre funguju susedky a ich klebetenie o nicom. Pisala si, ze vzdy ozije, ked pride navsteva. Mozno taka pravidelna susedska navsteva pomoze aspon z tej apatie ju dostat. Mozno nejaka taka teta - drbna, co nema co ine na robote len kvakat o nicom by sa nasla aj u vas..
Ty mas urcite kamosky, kamosov.. normalne sa o tom s nimi rozpravaj, ze ta to trapi, ale nevies si s maminou rady, ale chcela by si jej nejak pomoct. Mozno spolu nieco vymyslite. Ty to dostanes zo seba, stratis pocit hanby za nu, hoci ho naozaj nemusis mat. Mas taky odstrasujuci priklad. A kludne nahuc aj na bracha, ked budes mat pocit, ze sa ubera jej smerom..