Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tepova frekvencia

Príspevok v téme: Tepova frekvencia
cattleya

Ahojte. Viem, ze sa uz o tejto problematike popisalo dost, ale chcem sa nieco opytat. Aka je normalna tepova frekvencia? Na internete je vacsinou interval 60-100 (90) povazovany za normalny. ALE! casto citam clanky, kde sa lekari vyjadruju, ze menej je lepsie - cize 50-60, ak ste nad 70, mate zvysene riziko kardiovaskularnych ochoreni. Ja som mala vzdy vyssiu tepovu frekvencii, cca 80-85, ked je viac stresu 85-90, vecer okolo 77, posielali ma kvoli tomu po vysetreniach, nic mi nezistili (okrem vrodeneho fyziologickeho selestu). Jedna kardiologicka mi povedala, ze pod 100 uderov/min lieky netreba brat, ak to nerobi problem, ina internistka mi nahodila betaloc, ktory mi iny internista odporucal vysadit, lebo v mojom pripade (ze som zdrava) mi moze viac ublizit ako pomoct. Tvrdil, ze som jednoducho tak \"nastavena\". Vyssi tep mi nerobi extra problemy, ale ked citam, aka som rizkova skupina, prijemne mi nie je. Naviac, osobne okrem sportovcov nepoznam nikoho, kto by mal v klude tep pod 75. To sme vsetci chori?? Dik za odpoved.

house

Sprchy ranne. Sprchovat sa rano a s teplou vodou cim viac teplejsia tym lepsia , roztiahnu sa cievy vegetativne nervstvo sa ukludni a cely den mate pokojny tep.Treba skusit.Ja bez rannej sprchy uz ani nefungujem .

cattleya

Este mam otazocku: moze za to antikoncepcia? Lebo ju beriem uz 6 rokov, ani nie z pohodlnosti, ale mala som hormonalne problemy, nemenstruovala som vobec, ine hormonalne preparaty som nezvladala. Planujem ju vysadit hned po svadbe a svadobnej ceste (mam posledne dve balenia). Stretli ste sa s tym niekto? Internista tvrdi ze mozno, kardiolog ze urcite nie, obvodacka ze najskor ano, ale nemam ju vysadit a gynekolog ze mozno. Tak sa z toho vymotajte... :(

cattleya

whee_ee - nemám pocit. Ak mi búši srdce, kvôli nervozite alebo stresu, tak je to úplne iný pocit. Možno je u mňa problém aj tzv. syndróm bieleho plášťa. Akonáhle mi idú niečo merať, som v strese, takže neviem, do akej miery je to meranie objektívne. Dokonca aj keď si sama meriam tlak, tak zo začiatku mi srdiečko bije pomalšie. Proste je to v hlave.

house - sedatif je super vec. Mne zaberá aj Persen alebo extrakt z medovky, valeriány a chmeľu. Prípadne Dormian - jeto síce na spanie,ale ukľudní to perfektne - všetko bylinky. A sprchy? Ako si to myslel? Normálne surovo pod sprchu?

ďulaVI - kryoterapia?

house

Tak potom stacia sedativa dobry je sedatif PC.Ja ho mam plne vrecka.Ale mne to nestaci.V mojom pripade je to dedicna
arterialna hypertenzia.Najviac mi skodi
dusevne pretazenie , nevyspatost a rozculovanie, stres a samozrejme nikotin, alkohol a kofein.Blahodarne posobia grepy, joga, autosugestivne cvicenia.

whee_ee

Každý človek a organizmus je individuálny, a pokiaľ ty sama nemáš vyslovene nejaké problémy spojené s tvojím tepom, je to podľa mňa OK.

cattleya

house - Ja som brala betaloc, ako som uz pisala, tlak klesol az moc, bola som velmi unavena, tep neklesol tak, ako som chcela. Myslis, ze pri 80-85 je potrebne brat lieky? V mojom veku (25) a s vedomim, ze srdce je inak zdrave a lekari to zvaluju na psychiku? Planujem v dohladnej dome babatko a nemam chut "zadrbat" si telo chemiou. Homeopatika na ukludnenie zaberaju, ak mam stresujucejsie obdobie. A snazim sa cvicit co najcastejsie.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Tepova frekvencia - Fórum - ZDRAVIE.sk