Strach

Príspevok v téme: Strach
Tami_28

Ahojte,mám problém a rada by som vedela,či mi viete nejako poradiť alebo či tu má niekto taký strach,ako ja. Idem niekam po ulici,sama,mám hrozný strach,aj keď idem napríklad len kúsok. Stále sa obzerám či za mnou niekto nejde. Proste neviem či sa bojím že ma okradnú alebo znásilnia alebo neviem čo. Neviem si to ani sama vysvetliť,cez deň sa bojím menej ako v noci ale ani to neni ono.. Začalo sa to asi pred 5 rokmi,keď v našom meste bolo viac prípadov znásilnení a takých záležitostí. Odvtedy sa takto bojím, no zároveň mám rada samotu,najlepšie sa ale cítim doma.Sama. A pritom by som veľmi chcela športovať,napríklad ísť behať niekedy ráno alebo hoci aj večer,ale tento strach mi v tom bráni. Ísť sa korčulovať,prejsť sa.Sama nikdy nejdem.
Neviem čo s tým robiť,či ísť k psychológovi alebo kyneziológovi,alebo k inému odborníkovi. Naozaj neviem,bola by som veľmi rada keby ste mi pomohli.
Hlúpe a posmešné odpovede si nechajte pre seba. Ďakujem. Neviem to lepšie popísať ale hadam to stačí. :)

jankaaaaaaaaa

lost: neukradol mi nic hodnotne akurat okuliare a doklady.. peniaze, mobil, kluce nosim vzdy ! pri sebe, to je dalsia z mojic zasad. a snazila soms a ho chytit ked utekal ale bohuzial nestihla som ho. a mozno mal aj stastie, boh vie co by som mu od tych nervov spravila :D:D

jankaaaaaaaaa

lost: neviem ako to je s tym zakonom, ale myslim ze ak niekoho zabijes aj ked v sebaobrane tak musis zato pykat.
a ja si myslim ze zbrane ludom do ruky nepatria , zbrane su na zabijanie a cim viac tych zbrani bude tym viac vrazd, to ze ta niekto chce okradnut, tak chce tvoje materialne veci nie tvoj zivot, preto si nemyslim ze zabit ho je adekvatny dovod, je to agresivita, aj pocit vlastnenia zbrani prameni z ludksej agresivity, ktora je patologicka. vid norsky masaker nedavno. mam pocit ze s tym dost prehanas. poctivy clovek sa nema preco obavat o svoj zivot, mozno o majetok o svoje zdravie pri prepade, ale preto nemusime hned vsetci vlastnit zbrane aby sme pri kazdej prilezitosti pachatela zabili. to ked ti niekto ukradne 5e tak ho hned zabijes? je to agresivne patologicke spravanie a s tym treba nieco robit, nie s tym ze podme si vsetci zaobstarat zbran! a to co sa stava v amerike je podla teba v poriadku? tam urcite nieje najnizsia kriminalita, ved tam vrazdia deti v skolach svojich ucitelov spoluziakov, a nieraz su v tv take pripady ze si clovek povie ze to sa moze stat len v amerikee. a preco asi.. lebo tam ma fakt ze uz kazdy zbran. je to chore.

lost

avsak vypatranim a zneskodnenym pachatela by bol svet o jedneho nasilnika lahsi :P to je sakra velky prepad v percentualnej pravdepodobnosti znovuutoku ;)

lost

jankaaaaaaaaa

tak aj poucenia sa pocitaju :)

hlavne ze sa nic nestane, nech si zoberu penaize a mobil a kluce ale zdravie a zivot nie..