Strach

Príspevok v téme: Strach
Tami_28

Ahojte,mám problém a rada by som vedela,či mi viete nejako poradiť alebo či tu má niekto taký strach,ako ja. Idem niekam po ulici,sama,mám hrozný strach,aj keď idem napríklad len kúsok. Stále sa obzerám či za mnou niekto nejde. Proste neviem či sa bojím že ma okradnú alebo znásilnia alebo neviem čo. Neviem si to ani sama vysvetliť,cez deň sa bojím menej ako v noci ale ani to neni ono.. Začalo sa to asi pred 5 rokmi,keď v našom meste bolo viac prípadov znásilnení a takých záležitostí. Odvtedy sa takto bojím, no zároveň mám rada samotu,najlepšie sa ale cítim doma.Sama. A pritom by som veľmi chcela športovať,napríklad ísť behať niekedy ráno alebo hoci aj večer,ale tento strach mi v tom bráni. Ísť sa korčulovať,prejsť sa.Sama nikdy nejdem.
Neviem čo s tým robiť,či ísť k psychológovi alebo kyneziológovi,alebo k inému odborníkovi. Naozaj neviem,bola by som veľmi rada keby ste mi pomohli.
Hlúpe a posmešné odpovede si nechajte pre seba. Ďakujem. Neviem to lepšie popísať ale hadam to stačí. :)

lost

jankaaaaaaaaa

niekde som cital, ze pokial ta niekto napadne nozikom a ty mas pistol, a zastrelis ho, ide s sediet, lebo si pouzila silnejsiu zbran ako utonik, je to pravda? (pytam sa len tak mimo rec, lebo som to na nete velmi casto cital)

avsak zase predstav si ze by kazdy mal zbran, tak by si to utocnik rozhodne premyslel (vid UK a zakaz zbrani, kriminalita o stovky percent hore)

preco?

utocnik bude mat zbran VZDY, bez ohladu na to ci je zakazana alebo nie..

ale ak beznemu smrtelnikovy zakazes zbran, hold.. utocnik ma kluc ku vsetkemu..

tj. nerad by som, aby mi niekto zobral pravo na sebeobranu zbranou, i ked zatial ju nemam, ale uvazoval som o tom uz par krat..

nemal by som najmensi problem pomoct na druhy svet komukolvek, kto sa rozhodne mna alebo moju rodinu okradnut a/alebo urobit zle. to je princip od ktoreho tazko upustim, lebo mam len 1 zivot..

ale toto je tema, ktora nikam nepovedie asi :D

v amerike moze mat kazdy zbran (takmer) a vid kolko ludi sa tam streila ale vid kolko ludi tma zije.. statisticky najnizsia kriminalita (zevraj?!) a vid kolko agresivnych filmov a hier maju :)

i ked.. tazko povedat, ci je ludstvo pripravene na taketo veci. lebo staci ak niekomu prrasknu nervy a koniec, tragedia je na svete..

no ale co ak ma niekto prepadne, ja lama zbran nevytiahnem ale nahodny okoloiduci spacifikuje nasilnika..

otazka za milion :)

bingham

lost...este k tomu doplneniu...zene by som do ruky nikdy nedal zbran...zeny nevedia moc rozmyslat v stresovych situaciach... :)

janka...asi pozeras moc akcnych filmov niee...ze udriem ho hlavou do jeho hlavy :D

zuzic_

lost to s tym "objatim" som uz skusala raz, ale odhliadnuc od toho ze ma dotycny drzal pod prsiami tesne tak aj pri dostatocnom nadychu sa dostat dole neni tak lahke:) a to mam acka:D ...no osvedcilo sa ho podkopnut v zakoleni ale to malokedy vyjde..

jankaaaaaaaaa

lost vsetko co si napisal viem a prakttizujem aj bez kurzu seba ochrany. chodim po nociach dost casto a sama, takze uz som sa vytrenovala :D:D:D ale aj tak stalo sa. ale mam poucenie

jankaaaaaaaaa

bingham: nebol si tam, nevidel si to. mozno by mi pomohla pistol, ale s tou by som ho aj tak netrafila ked som ho nahanala, lebo bola tma a nemala som okuliare takze som ani poriadne nevidela kam utiekol, takze ani zbran by mi nepomohla.

lost

ale tento moment prekvapenia sa uci na tych kurzoch, resp ocakaval by som abysa to ucilo.. :)

mali by aj naucit rozpoznat nebezpecnu situaciu, mali by naucit zaroven aj rozpoznat teren, kde by sa asi tak utocnik mohol skovavat, odkial by mohol zautocit atd.. (napr krik, roh), co si vsimat, napr tiene, odraz na aute/skle.. pri zatoceni do rohu sa pozriet za seba, ci nahodou niekto nieco neide sustavne za mnou..

ale zaroven aj nebrat kratke ale tmave ulicky atd..

musi tam toho byt sakra vela :)

co by si napr robila, ak by ta niekto schmatol zozadu? a drzal (objatie) ? niekde som videl video ze sa treba velmi nadychnut, potom (on tvoje pluca urcite nestlaci), potom vyduch , sup dole, a sup mu .. vies kam.. laktou..

a run baby RUN !!!!

ked uz nie kurz, aspon youtube..

www.youtube.com

zapalit ohen trenim o seba dvoch paliciek je nieco co vidavame v TV, teoria.. ale v praxi takato teoria pomoze :) a ked si to predtym skusis par krat, potom "na tvrdo" to bude ovela jednoduchsie :)

jankaaaaaaaaa

bingham: nebol si tam, nevidel si to. mozno by mi pomohla pistol, ale s tou by som ho aj tak netrafila ked som ho nahanala, lebo bola tma a nemala som okuliare takze som ani poriadne nevidela kam utiekol, takze ani zbran by mi nepomohla.

jankaaaaaaaaa

a mozem povedat ze nemam ziadny strach fyzicky zautocit na takeho cloveka co ma prepadne , a nato nepotrebujem ani kurz sebaobrany :D ale jasne je otazne aky ucinny by ten moj utok bol :D