Spravne drzanie tela

Príspevok v téme: Spravne drzanie tela
animka

Neviete mi prosim poradit ku komu mam ist ked potrebujem poradit s drzanim tela ? ... uz od malicka som mala skoliozu ,vtedy som chodievala na nejake cvicenia no potom som prestala...na strednej skole som sa zas zacala prehybat az prilis v pase z coho mavam bolesti a poslednu dobu safakt snazim vystierat ale nikdy niesom spravne lebo ked uz si myslim ze som tak mi niekto hlesne za chrbtom ze : Vystri sa ! ...a ja uz fakt neviem ako sa mam nastelovat :(( chcem chodit rovno ale potrebujem vediet ako je to spravne...najhorsie je to pri stani...napriklad na zastavke...to ma po 5 minutach boli uz cely chrbat lebo som uplne zle :(

Strawberryca

driek sa nesmie opierat len zadok a lopatky a tak ako pisala aj janka tak lopatky samozrejme tlacit k sebe...inak mna ked boli chrbat mne pomaha ten cvic ze otvoris dvere das si ruky na zarubne postavis sa asi 20 cm pred dvere a robis ako keby kliky :) skus to ak chces...

animka

strawberryca a ked sa opriem o stenu tak sa jej maju dotykat len lopatky a zadok hej ? ...uz driek nie ?
jankaa problem je ze ja za pc nesedim...ked dojdem domov po celom dni tak som cela rada ze sa mozem natiahnut a tak za pc vacsinou lezim...

jankaaaaaaaaa

este si najdi na nete ako by si mala sediet za pc, a takto erogonomicky si skus upravit stol a kreslo ku pc

jankaaaaaaaaa

ked sa opries o stenu ma sa steny dotykat zadok, lopatky a hlava. ale tam ide o viacero veci.. topatky treba tlacit k sebe, stiahnut a spevnit brucho a dvihnut bradu aby nebola hlava zaklonena alebo predklonena.. ale lepsie je navstivit lekara.

animka

asi fakt radsej zbehnem za lekarom..hlavne ma stve ze to hrbenie v hornej casti kompenzujem zase prehybanim v drieku a tym som uz uplne poprehybana a neviem ani ako to ma spravne vyzerat...sak cvicenie mi nezaskodi :)

jankaaaaaaaaa

tak kifozu by si zvladala aj bez lekara, len treba sa naucit tie spravne cviky, ktore najdes na nete, ale je tam doleztych niekolko veci, ako postupovat, ako zacat ako pokracovat a podobne. asi je aj tak najlepsie navstiivit niekolkokrat rehabilitacie, naucit sa ako spravne cvicit a potom s tym pokracovat aj doma a pridat k tomu napriklad aj fitko a takisto aj plavanie je velmi vyborne

animka

super jani dik :) aspon viem co mam po nom ziadat ... ako tak pozeram tak som poplietla skoliozu s kifozou...sikovna som :D takze opravujem od mala mam kifozu ...aj ked teda nie tu najhorsiu ale hrbim sa no ...