Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Coca Cola light + diéta ?

luluuu

V niektorých nápojoch sa Aspartam používa ako konzervačná látka, napr. ako sú sladené minerálky (Kláštorná, Sprite). V žuvačkách Orbit, Airwaves, spearmint.... ako aj v rôznych výživových doplnkoch

xdanielax

ako nahrada jedla je to blbost, tak ako akykolvek NAPOJ nema byt ako nahrada jedla.. ale z casu na cas? preco ne? radsej nez normal colu, navyse vselijake dzusiky a neviem co vsetko je tiez plne chemikalii takze je to celkom jedno podla mna.

darkmother

na margo toho ze som pila colu zero a ine light na litre, vynatok z clanku o aspartame: Metanol vzniká z aspartámu rozkladom – hydrolýzou v tenkom čreve. Metanol sa v tele ďalej rozkladá na kyselinu mravčiu a formaldehyd. Formaldehyd je smrtiaci neurotoxín. Zráža, koaguluje bielkoviny, nukleové kyseliny. Pôsobí ako kumulatívny jed, veľmi pomaly sa z tela vylučuje a škodlivé účinky sa sčítavajú. Stanovil sa maximálny bezpečný limit na 7,8 mg skonzumovaného metanolu denne. Jeden liter aspartámom sladenej potraviny uvoľní asi 56 mg metanolu. Používatelia väčších množstiev potravín obsahujúcich aspartám takto požijú aj 250 mg metanolu denne, dávku 32 krát prekračujúcu stanovený maximálny bezpečný limit.

vevericka

ked uz ti nevadi aspartam tak sa staraj aspon troska (pri pp no neviem) o zuby..tolko kysleho je pre nich zahuba..

darkmother

aaale kludne ked ti to chuti. a nesposobuje to obezitu, ja som pila colu zero na litre vecer ked som chcela nieco sladke a zijem. keby sme sa hrali na to, ktora zlozka potravin co obsahuje, daleko by sme nedosli. mozno by som este zvazila davat na polku normalnu colu a light, aby to malo aj nejake kalorie pri ppp.. aspon troska :)

Nepodstatna

Ďakujem ti squash ale má málo kalorii , zasýti ma a tie vedľajšie účinky mi neuškodia ... ja ich už mám dosť koly ppp takže už mi je to jedno

squash

coca cola light nie je nikdy v poriadku. umele sladidla (aspartam je v cole light) su chemicke latky ktore ludske telo nepozna a telo ich nijako nedokaze spracovat. v tele sa ukladaju a sposobuju obezitu. okrem toho vyvolavaju v mozgu iluziu ze to co jes je sladke takze aj vsetko ostatne co popri tom jes ti pripada sladke. zvysuje chut na sladke. okrem toho sposobuje nadory, roztrusenu sklerozu, slepotu, hluchotu, piskanie v usiach, migreny, epilepticke zachvaty, celkovo ma 92 znamych vedlajsich ucinkov

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Coca Cola light + diéta ? - Fórum - ZDRAVIE.sk