Porucha sluchu - Tebokan

Príspevok v téme: Porucha sluchu - Tebokan
zanna6

Dnes mi zistili poruchu sluchu a predpisali mi vytazok z Ginka TEBOKAN. Mate niekto s tymto doplnkom vyzivy skusenosti? Na nete som citala ze sa nesmie popri nom pit alkohol, ale v pribalovom letaku sa nic take neuvadza. Myslite ze mi moze prilezitosny pohar vina uskodit v kombinacii s tymto liekom??? Mam to brat dlhodobo a neviem si predstavit, ze si nebudem moct ani len pripit :(

Shayleen

Nešťastná ja by som ti radila ist ku ušno nosno krčnèmu si urobiť audiometriu a vyško ucha.ja som od malička sluchovo postihnutá mám to na 50% teraz keď som bola malá tak som mala menej a sa stále zhoršovalo vekom. Teraz mam 34 a nosím na oboje strojčeky. Nezanedbavaj si svoje uši Prosím ťa. To šumenie o čom píšeš poznám trpím aj na tinnitus. Keď sa to u mňa prejaví tak ja si podľa toho aké silné to je buď si dám vatu do ucha alebo mp3.ano alebo hudba môže pomôcť ale veľmi potichu nie úplne nahlas. To šumenie môžeš mať aj z toho koncertu či kde si bola. Uši sú na to veľmi citlivé. Asi sa už z toho nezbavis. Najlepšie je nájsť si dobrého ušnèho a nechať sa liečiť a pri koncertoch keď už tak rada chodíš si chrániť uši veď je toľko spôsobov chránená uši pri koncerte

nestastna :(

prosim vas rozhodla som sa prispieť aj ja otazkou do tejto témy.. uz asi tri mesiace je tomu ako som zacala pocitovat sumenie v usiach nieco ako to sumenie ktore je pocut pri muslach.. cez den je to celkom ok ale pred spanim sa idem zblaznit :( neviem co mam robit.. betaserc mi nezabral.. raz som to asi pred 8 mimi rokmi zazila ale bola som na vyplachu vtedy to bolo sposobene zalahnutim z plavarne.. a prestalo to dokonca som zacala omnoho lepsie pocut.. teraz mi vsak doktorka ten vyplach nechce urobit a ja neviem ako to riesit ci je to len zapal v uchu prechodeny alebo to moze suvisiet aj s ladvinami, kedze som prechodila nejake veci a aj som sa liecila potom..neviete co by som dala zato keby ten sum aspon na chvilku ustal a bolo by to ako predtym.. alebo je to stresom ? alebo nebodaj z kratkodobeho vystavenia sa velkemu hluku ? (v auguste som bola na jednom festivale a stala som priamo pod ohnostrojom a decibely boli velmi vysoke asi 5 hodin som tam bola a od tej noci mi to neprestalo.. bolo to 2.8.)odvtedy nemam ani jednu noc pokoj :( ja uz fakt netusim..najhorsie je ze tichsie zvuky nepocujem tak dobre ako predtym.. nechcem ohluchnut teraz, nemam ani 22 rokov este :( nepoznate nejaku dobru doktorku v ba, alebo co by som mohla urobiť, aby to bolo podobne ako predtym ? mam pocit ze je to ako plynu dni iba horsie a zacinam mat z toho trocha paniku.. a moja doktorka usna ma na ziadne specializovane vysetrenia neposiela aj ked mne je jedno co by som mala podstupit len aby to bolo lepsie..a tak nemam ponatia ci mam nejakeho stafylokoka, zapal alebo co vlastne s tymi usami mam.. som bezradna.. :( :( uz mi z toho hluku zasibava... a este viac z toho ked sa mam niekedy trikrat pytat aby som to vobec zachytila :( som telefonistka a tam sa to nevyplaca uz vobec.. veeelmi pekne vas prosim, je uplne jedno co mi poradite ale poradte mi.. uvitam uplne kazdu radu.. najma ak viete ohladom tych specialnych vysetreni.. velmi pekne vam dakujem :) za hocijaky prispevok.. budem vam aj odpisovat priebezne :)pekny neskory vecer vsetkym a este raz srdecna vdaka :) :))

Shayleen

Leninov pes pekná prezývka ggg mám otázku čo presne je condivit? Ja mám 50% poruchu vyskúšala už naozaj všetko ale o tomto som ešte nepočula. . .

Shayleen

Ja som od malička sluchovo postihnutá som vyskúšala lieky od A po Z aj ten tebokan poznám. Nič mi nepomohlo a ani Gingko nepomôže

Zdeno MUDr.

Tebokan a Tanakan sú registrované obchodné značky, vysoko čisté koncentráty Gingka Biloby registrované ako lieky. Už by to všetci mali vedieť, že výživové doplnky na registráciu potrebujú iba atest, že neobsahujú škodlivé látky, to znamená, že sa vôbec nezisťuje obsah liečivých látok a liečivý účinnok. Teoreticky môžete užívať placebo (neúčinnú látku) a nič sa vám nestane a to ani v negatívnom a ani v pozitívnom zmysle slova. Treba však upozorniť, že užívanie Gingka vo večerných hodinách, ale aj v poludňajších hodinách môže potláčať kvalitu spánku. Gingko zabraňuje zhoršeniu sluchu - citlivosť sluchu, pískanie, šelesty avšak je malá pravdepodobnosť, že príznaky odstráni-vylieči. To už radšej dbajte na správnu životosprávu (živočíšne tuky, vyprážané a vysmážané jedlá, alkohol, hlučné prostredie, nočné aktivity), ale to predsa všetko viete.

RNG

Teobokan forte je dost slaby zdroj ginkolidov, v 120 mg obsahuje len 28.8 mg ginkgo flavone glycosidov a to je najsilnejsioa farmaceuticka verzia. V potravinovych doplnkoch dostanes ovela silnejsie, a naviac v kombinacii s inymi antioxidantami podporujucimi cirkulaciu v tele, specialne v mozgu, usoach a ociach . To su Vinpocetine a Huperzine A. Ja pouzivam napr produkt firmy Swansonvitamines.com pod menom herbal extract memory complex s obsahom gingko flavone glycosidov ako teobokan forte na kapsuu, plus 15 mg vinpocetinu a 75 mikrogramov huperzinu A. Odporucam brat 2 kapsule za den

jozef21

Porucha sluchu na jednom uchu, prip. piskanie v usiach alebo zavraty mozu byt sposobene aj zriedkavym nadorom, ktory sa vola vestibularny schwannom (prip. neurinom akustika). Viac na stranke: schwannom.webnode.sk

Bubu12345

Ahoj, ja beriem tebokan uz asi 4 roky, tiez kvoli poruche sluchu a doktorka mi nic o alkohole nepovedala, zit mozes ako doteraz. Alkohol s tym nema nic spolocne.