Toxoplazmóza

vevericka

baby tusim to pletiete..z a toxoplazmoza nie je virus.ale parazait, je to zivocich,aj ked velmi primitivny..
za B, kongenitalna toxoplamozmoza(teda ta vrodena) je velmi velmi malo casta(prave vdaka testom s skorej nasadenej liecbe), a prejavuje sa demenciou, ocnymi poruchami,..ak tehotna mala toxoplazmozu a bolo to skore stadium tehotenstva, moze dojst aj k potratu, pripadne u neskorsich stadii hlavne poskodenia mozgu, hydrocefalia a podobne.. ale napr nemusi sa prejavit aj vobec,ak sa podchyti vcas a prelieci sa dana tehotna
takze ak by sa aj mala vrodenu bez nejakych vplyvov, tvoje buduce dieta(predpokladam, ze teraz tehotna nie si este) to postihnut nemusi, ak ta teraz preliecia spravne..neboj:)

Weva

myslis, ze je to podobne i s tym cytomegavirusom???

Ono ja intuitivne si myslim, ze cim neskor tym lepsie - lebo asi to menej ublizi ak to babo uz je viac vyvinute ked sa nakazi. Ked je to len zhluk buniek ovplyvni to vsetko a ak uz ma ruky, oci, usi a tak, tak to asi az tak neublizi...

A meno este nemame - normalne som si nemyslela, ze to bude take tazke :) Manzel chce Katarinu, ja zatial este len vymyslam...

Laurina22

Budes mat dievcatko?Ake meno?Jeeeeeeeej:-)

No,sance pre tu svinu toxoplazmozu sa rapidne znizuju so stupajucim stadiom tehotenstva,takze si myslim,ze ked uz ti teraz nic nezistili,mozes sa ukludnit.

Weva

No sleduju - ale otazka je co ked zrazu bude vysledok pozitivny? Nasadia nejake lieky na potlacenie mnozenia virusu aby to babo nedostalo cez placentu? Zabera take nieco vobec? Ake su sance komplikacii??? Mam kopec otazok v hlave, ale povedala som si, ze to skusim neriesit, zdravo jest nech nijaky ten virus nemam sancu a chodit pravidelne na odbery...

Drzim Ti palce, nech sa to vsetko vyvrbi dobre a po tom co ti uzliny odpuchnu si uz len zdrava a usmievava!!!

A dakujem za priania, este to musime nejake 3 mesiace a nieco vydrzat a sme ok :) aj s babou-jagou

Laurina22

Ano,aj ja som to takto podobne pochopila Weva.Obcas mi sice zasibka,cize netusim,ci som ok:-)))

No,na cytomegalovirus mi tiez robili test,nastastie negativny.Avsak mam znizene protilatky na infekcnu mononukleozu.Super,mono+toxo,krasny darcek som dnes dostala,vsak?:-/

Uvidim,co mi povedia o 14 dni a co mi povie gynekolog...

Drzim ti palce,urcite budes mat miminko zdrave,ved ta sleduju a kontroluju,ak som spravne pochopila:-)

Weva

Cize vlastne Ty si bola presne to babatko ktore z takeho tehotenstva vzniklo, vsak? Co je teda na jednej strane smutne - ze mas take problemy, ale zase ukazuje to, ze predsalen Ta maminka v poriadku vynosila a ze si sa vydarila :)

Tak drzim palce!!! VELMI!!!

Ja mam toxo ok, ale co som este nemala bol cytomegalovirus a to je z podobneho sudka - ak mas protilatky si ok, ked nie a chytis to v tehotenstve hrozia rozne vazne problemy (sice nie u vsetkych deti ale u tych co hej to moze byt od mentalneho postihnutia, cez hluchotu a podobne :-/)..; Snazim sa na to nemysliet a kazdy mesiac chodim na krv, ci je to negativne...

Laurina22

Wewa este jedna vec,ti ak si ju prekonala a mas zvysene protilatky,je to dobre a si chranena,babatku sa nemoze nic stat.

Laurina22

Ano,tak...Ze som ju vlastne zdedila...Ale moja mama napriklad ani nevie,ze by take nieco mala.

Ja som to uz mala,ked som bola mala,ale teraz sa vratila do aktivnej formy,cize ona nebola dobre preliecena.

Ja som sa dost zlakla,resp.som zostala velmi smutna,ked mi lekarka povedala,ze ak je vrodena,hrozi predcasny porod,porod mrtveho plodu,patologicke poskodenia a chyby vo vyvoji plodu....

:-(

Weva

Ja som ju teda uz mala a som prave tehotna, cize s otehotnenim to asi problemy nerobi, ked uz virus prejde do neaktivnej fazy... Takze drzim place nech to co najskor prekonas a potom by po posilneni imunity ani s tehotenstvom problem byt nemal..

Co sa tej "vrodenej" formy tyka - tym mas na mysli ze si ju ziskala od maminy pocas jej tehotenstva? Cize si ju mala a teraz sa Ti to vratilo? Nerozumiem presne ako to myslis.