Dojaky - pesnicky

AdamKrt

jajka001_ Dnes 20:05 - ja som nehovoril, ze to chcem na pohreb, ale zeby to bola pesnicka tak krasna, ze by si ju clovek zelal pre seba kludne aj na pohrebe. Vobec som nehovoril, ze to ma byt smutne.

Proste len take dojemne krasne, ze to chyti za srdce a rozplace dusu :) Doslova rozplace cloveka :)

AdamKrt

bingham: vdaka, tak to uz sa blizi tomu pojmu "dojak" :)

Ked som to tak analyzoval, tak sa mi zda, ze tie "dojaky", su zvacsa lubozvucne, pomale a hlavne tahave melodie so striedanim vyssich a nizsich tahavych tonoch, ktore sa nechaju rozochviet a vtedy to posobi na psychiku cloveka. Pripomina mi to cvicenia mantry "ooohmmmm". Ako keby sluch cloveka pri urcitych frekvenciach dostaval do mozgu podnety zvysujuce jeho citlivost.

bingham

adamko jeden pre teba mam...teda neviem ci ho sem uz niekto nedal....ked budes s frajerkou...tak tomu poriadne naloz... :)

www.youtube.com

AdamKrt

Dojak som myslel take nadherne, dojimave. Nie skladby, ktore su deprimujuce dojimave.

Naviac spravny dojak by nemala byt len pekna skladba, ale nieco take co cloveka tak chytit za srdce, ze sa mu chce od dojatia az plakat. A to ten poctet skladieb rapidne obmedzuje, pretoze vacsina su sice pekne skladby, ale nie take dojimave az k zaplakaniu :)