Odstranenie maternice

Príspevok v téme: Odstranenie maternice
TaRa 17

Ahojte, chcela by som si dať odstrániť maternicu, pretože nikdy nebudem chcieť mať deti a nechcem sa trápiť s menzesom, lebo mi je vlastne nanič. Chcela by som sa opýtať, od koľkých rokov sa dá urobiť, koľko to môže približne stáť a či je to rizikový zákrok alebo ide o bežnú operáciu. Ďakujem za každú pomoc.

vevaztt

Mila TaRa 17, si este mlada a sprosta na to aby si pochopila jednu vec..my zeny sme na svete aby sme sa stali matkami, vtedy pocitis aky je zivot krasny a na nikom a nicom by ti nezalezalo viac ako na tvojom dietati.ak nebudes matkou nepochopis nikdy zivot a nebudes nikdy tak nekonecne stasna..lutujem ta..raz sa v tebe ozvu pudy byt matkou ale bohuzial si budes trieskat hlavu o stenu, ale neboj nic sa ti nestane lebo v nej nic nemas...chuda blbe

tonya

po 18 sa mozes dat sterilizovat,...no kramy budu,.. v pripate hysterektomie, uz kramy mat nebudes, vajecniky sa mozu ponechat v nich sa tvoria hormony takze by nemal byt problem,... uz len pozistovat informacie, za sterilizaciu si musis zaplatit zo 400e, zeny nad 35 zdarma tusim maju,.. a ako povedala moja gynekologycka, za peniaze dnes urobia uz skoro vsetko, takze za hysterektomiu sa treba dohodnut s operaterom,..

tonya

kazda antikoncepcia jednofarebna je -monofazicka aj ja ju mam Lindinette 30 konkretne a mam kramy 1x za 3 mesiace, sucasny zakon umoznuje ze dospela zena svojpravna moze podstupit sterilizaciu, no moze byt vykonana az po 30 dnoch od pisomneho rozhodnutia,... uz nemusi mat nad 35 a 3 deti (zdroj: gynekolog, net) s hysterektomiou je to tazsie, ze vraj by to musela posudit eticka komisia ci co,... no jA rozmyslam o transplantacnom ustave, si musim pozistovat udaje ze by som darovala maternicu na vedecke ucely a zadarmo by bolo a mala by som pokoj a niekomu by posluzila aspon,.-.-.

jankaaaaaaaaa

nevedela ze sa da pomocou hak dosiahnut taky efekt ze bude mat menstruaciu len raz za 6ci 9mesiacov ..
ale nato je vhodna len jedna hak a to jeanine (dienorette)

TaRa 17

ďakujem jankaaa, nevedela som že také niečo existuje, skúsim nad tým pouvažovať a ešte mám na to zopár rokov čas,aj keby sa dala urobiť hysterektomia, tak určite by som to nechcela teraz v 17, ale možno tak v 25 (chápem že to nie je len tak)

jajka001_

to som si mohla mysliet, nic ti nie je, to mas taky problematicky menzes, ze si kvoli tomu chces dat vyoperaovat maternicu?
nikto ti nekaze mat deti, ak ich nemas rada, tak ich nemaj.