Zachvatove prezieranie sa

Príspevok v téme: Zachvatove prezieranie sa
hillary

co s tym robiiiiiite :(((((((( som taka nestastna kedysi to bolo raz za pol roka , potom raz za dva mesiace a teraz je to aj cely tyzden vkuse potom vydrzim pat dni a zase ale proste nech mi nikto nehovori zjedz nieco zdrave ja som sa aj dnes normalne najedla a stale iba to pokusenie prezrat sa proste nie ze som hladna ale prezrat sa , mam taku fintu vzdy ked pridu nasi s nakupom to najlepsie si zoberiem a dam si ho do izby to "prezieraceho suflika" a ked to na mna pride iba hodujem nemusim hovorit ze je to sama sladkost nic ine a potom na dalsie dni sa citim ako by som mala abstak a trva mi aj tyzden kym to prekonam a dokazem s tym prezieranim prestat , prosim poradte pomozte aj ked si myslim ze je na to kazda rada zbytocna, ozrejmimn co mmam momentalne okolo seba a s kazdeho zerem kolko vladzem , cokolada milka tie velke svine 300 g , croaisant 7 days horalky mily od milky tie nove veci malinove cukriky kinder neviem ako sa to pise tie strasne dobre , marcipanovu cokoladu , orieskovu cokoladu , studentsku pecat, pribinacik , dva grahamove rozky , a akesika keksiky , zjedla som uz skoro tristvrte idem mi roztrhnut zaludok a stale tlacim prostej aneviem , poznate ten pocit ze nemozete ani dychat ako sa neustale myslite na to jedlo , a nie ste hladne len to musite do seba dostat az sa vam dych zastavuje nepomaha nic , a na zaver chcem povedat ja nevraciam to jedlo !!!!! nie som bulimicka skor to druhe , nikdy som jedlo nevyvratila to znamena ze potom sa strasne trapim aj dve hodiny kym sa vladzem pohnut a ist nieco robit a vacsinou sa prezierem opat a tak aj tyzden vkuse nejem nic ine iba sladke prosiiiiiiiiim pomozte poradte kazda rada nad zlaato nenavidim sa je mi strasne zle fuuuuuuuj , a to som pred hodinou mala vycitky ze som si miesto dvoch normal kopcekov ryze , dala tri kopecky sila fuj asi ma rozdrapi a najhorsie je s tym rpestat vravim normalne zavisla najedla a na dalsi den normaln abstak

lombardo1981

Dá sa to tak povedať. Už od útleho detstva so nič iné nepočúvala, že som menej ako nejaký kus nábytku a že by som mala umrieť, tak som si to napokon začala aj ja želať a myslieť. A dlho mi trvalo, kým som začala mať vlastnú mienku o sebe. A čo som si všimla, tak dievčatá s PPP často považujú názor iných na nich za svoj, alebo aspoň čiastočne za svoj.
Ani nemusíš vedieť, že ti niekto ublížil. Niekedy stačí drobnosť, malá poznámka či gesto. A lavína je spustená.
Čo ti manipulácia s jedlom prináša? Čo ti prináša tvoja postava? Čo týmto pocitom predchádzalo? Prečo ti je vlastne pri PPP "tak dobre"?
A veta "Aj zajtra je deň!" bola moja obľúbená. :) Hovorila som si ju, keď som si vstúpila do svedomia a keď som unavená zaspávala a tešila sa "ďalšiu rundu". A v prvom prípade vždy "stukek utek". :)

Žužova

lombardo.. takže si neznášala svoj život,seba ? lebo ked si spomínam pred ppp som mala aj ja take obdobia že soms a rezala,nenávidela som sa a za všetko sa vždy obvinovala..asi nízke sebavedomie,neviem..pritom ale nič sa mi zlé nestalo,nikto mi nijak neubližil,iba ja sama sebe... nechápem to.
Panda... ty sa tiež nevyznáš, vraj aj zajtra je den :D vtipné :) nevieš čo to je ppp... a zistiť pričinu prečo vznikla je najlepší sposob ako začať ,,čosi robiť" . prepáč ale nemáš o tom ani šajnu,podobne ako blackcherry

Panda ^-^

Toto je celkom zaujimave - Nekontrolované obžerstvo je podobné drogovej závislosti. Prejedanie sa uvoľňuje do mozgu dopamín (ktorý spôsobuje pocity radosti) a opioidy (účinná látka heroínu, kokaínu či iných narkotík). Táto chemická reakcia zapríčiňuje, že nadmerná konzumácia jedla sa stáva doslova návykovou.

lombardo1981

Panda, ja vďaka tomu, že som riešila skutočný problém, ktorý vyvolal PPP a nielen jedlo samotné, som sa dostala tam, kde som teraz. 10 rokov abstinujem, neriešim jedlo, jem kedy chcem, čo chcem, koľko chcem, zvracanie sa mi hnusí (už 10 rokov so sa dobrovoľne nepozrela na dno záchodovej misy). Ak prídeš na to, čo to naozaj spustilo, vyhýbaš sa tak recidívam. Viem o tom svoje.

Panda ^-^

Viete co baby, ja som toho nazoru, ze prejedanie sa vznika koli chuti na sladke. Ak sa niekedy prejem, tak to len pre to, ze momentalne drzim dietu, a tak aspon ten jeden den si uzijem s jedlom ,,na plno" :D ale ja som iny pripad ako niektore tu pritomne. Avsak nevidim moc velky zmysel prist na to, co to spustilo. Pride mi to nezmyselne, lebo ak aj by na to niekto prisiel, co by s tym robil. Nesmierna chut na jedlo by mu prisla aj tak, neovladol by sa a prejedenie by bolo na svete. Podla mna to cele tkvie bud v tom, ze niekto ma problemy kt. si kompenzuje jedlom, alebo mu jedlo nesmierne chuti a nevie sa ovladnut. Mam taky pocit, ze ppp maju ludia kt maju problemy hlavne so sebakontrolou. Avsak jednu vec nechapem - preco sa niektore z vas prejedate az do extremov. Dajme tomu to na vas pride a jete vsetko mozne az kym nieste uplne plne. Ok, prejedzte sa ale nie az tak. Ved aj zajtra je den. Skuste si postupne zmensovat davky ked ste v prejedavaciom mode.

Kara234

panda Ja by som tie sladkosti asi vylucila uplne,treba jest distatocne to mas pravdu,ale tie sladkosti su trosku zradne a ja radsej si dam dostatocne vsetkeho ako menej vsetkeho a sladkost,lebo to si doslova len sama vyvolam zachvat,takto ked to nejem tak to ani nechcem a clovek si od toho postupne odvykne.neviem si predstavit ze by som teraz tieto tyzdne co sa celkom drzim zravala denne sladke..to by som v tom lietala az po usi znova

lombardo1981

BlackCherry neriešte. Ona potrebuje mať za každú cenu pravdu... a samozrejme posledné slovo.
Žužova, toť zložitá otázka. V podstate ani neviem ako k tomu došlo. Možno som to mala trochu zjednodušené, keďže sa u mňa "všetko točilo" okolo toho, že jediná nepotrebná vec v mojom živote bol práve ten život. A od toho sa to už všetko odvíjalo. Ešte som poriadne nezačala chodiť do škôlky a už som svoj život považovala za zbytočnosť. Nechcela som ho. Pretože ak by som sa ho zbavila, nič by som konečne necítila.
Kara, u mňa to tiež začalo ako snaha prekryť problémy, ktorými som prešla i prechádzala. No čoskoro som zistili, že som si vlastne vytvorila, dá sa povedať, ešte väčší problém.
U mňa to tiež spustilo chudnutie. Spočiatku som si myslela, že je to kvôli tomu. No nebolo. Chudnutie, a následná zmena postavy, len prilialo oleja do ohňa. Pocítila som, čo dovtedy nie... aspoň trochu uznania zo strany rodiny. Preto som si pôvodne myslela, že to je tá príčina. No skutočnou je moja nenávisť k životu.

Žužova

kara,takže vieš že si začala zahanat smutok alebo teda nervy z niečoho jedením ?
ja viem tiež že sa za tým niečo skrýva,áno diety boli chudnutie ,snaha o dokonalosť..a tak ale verím že to z niečoho pramení... strašne by som chcela prísť na to z čoho. Stále sa vraciam do minulosti a je tolko vecí čo by mohli stým suvisieť ale nič mi nepríde tak vážne aby to zapričinilo moju ppp ...
Inak dobre píšeš..presne toto poznám, žrádlo žrádlo..preješ sa sladkeho je ti uplne mizerne najhoršie ako sa dá,povieš si že fuj tak po tomto si sladké už nedám aspon mesiac.. a po polhodke je tu tá chuť zase. Teda ja mam bulímiu takže po ,,očistení" na mna automaticky príde hned chuť a som tam kde som bola ... je to humus, a ten kto to naozaj nezažil nech sa tu radšej ani nevyjadruje lebo tie rady su ozaj nasmiech :)