Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Koľko zjete denne sladkostí?

DolceVita

glukozovo-fruktozovy sirup, dnesna nahrada cukru, je kaloricka bomba, ktora blbne metabolizmus, robi ludi zavislymi na konkretnych sladkostiach a pomaha nekontrolovatelne priberat. obsahuje ho velke mnozstvo vyrobkov, aj jogurty a vitaminove pripravky. treba hladat sladkosti s obsahom obycajneho prirodneho cukru, nie tohto svinstva.

8438ja

no ja je velmi vela sladkosti (co je vidno aj na pravidelnych navstvach u mojho dentistu :P ). Neviem si pomoct, ked mam jednoducho chut na sladke tak si sladke dam. Ranajky zacinam pravidelne uz par rokov krupicou (pre niektorych grýsom) s grankom. Pocas dna potom pijem iba ochutene - sladene napoje, zjem par cokolad/keksikov (tak ca2-3) a vecer zase krupica (ale to nie vzdy). Pocas dna si zvyknem davat lyzicku medu vzdy ked idem okolo spajze, kde med byva. Zuby su OK len ich chodim pravidelne kontrolovat. Len neviem ci som OK ja ked jedavam tolko sladkosti? Zeby som trpela nadvahou nemozem piovedat - som aktivny sportovec

lost

nj, ak cokoladu, tak tadsej taku 70% a viac kakaovu ze? :)

predsa len, zakazane ovocie chuti najlepsie :D (pokial ho na to naucia :)))) uz asi chapem preco rodicia nekupuju KINDERKA detom, wow, ved to je genialne... genialne...)

uhlie

Tazko povedat ci normalny, ale je to, ako by som povedal, najprirodzenejsi cukor. Glukoza len prejde do krvi a ntreba ju nijako travit. Fruktoza, ale nejprv obmedzene musi prejst do pecene a potom sa postupne premiena na glukozu.

Ak trpis alergiami a zapalmi, tak tu fruktozu by som podozrieval, ako pricinu problemov na prvych miestach. No a kombinacia fruktozy a hnedej cokolady je uplny masaker. Lebo cokolada spomali travenie a z fruktozy si zatial vypestujes v bruchu nejakeho -koka, velkeho ako futbalova lopta.

lost

no pisu len "cukor" , je to www.biopurus.sk

hadam tam je ten cukor co neskodi, cize glokozovy je ten realny? prirodny, ci aky? :)

ono nevyhoda je len cena, konkretne tent oprodukt je z francuzska a je velmi drahy (az viac nez by bolo pre slovaka unosne) ako za 240gramo muffin (6 kusov tusim) stoji 4-5 eur..

su aj polske produkty, zevraj rovnakej kvality, mozno o ineco menej chutne (ale to je relativne, to mi povedal obdhodnik), no on odporucal prave tie polske, ze vraj tie FR by si nekupoval..

tak dufam ze za tie prachy si tam nedovolia dat nieco smejd :D:D i ked clovek nikdy nevie..

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Koľko zjete denne sladkostí? - Fórum - ZDRAVIE.sk