Ako ochrániť peniaze pred inflaciou?

Príspevok v téme: Ako ochrániť peniaze pred inflaciou?
Genesis

Vzhľadom na dost nepriaznivu situaciu vo svete a hroziacu hyperinflaciu by ma zaujmalo ake su moznosti ochranit svoje peniaze voci niecomu takemu.

Dajme tomu ze mate 30 000 Eur ... bezna inflacia je 2-4 percent rocne ... bohuzial moze nastat stav ze bude 10 a viac co uz by ste rocne stracali okolo 3000 Eur co zrovna zabavne uz neni.

takze co sa s tym da robit aby sme tie straty minimalizovali ?

lost

Jooe Ker

ja tiez dufam, ze euro padne skor, ako si ludia uvedomia ze ho mozu zhodit nasilim..

to budem radsej niekde na opustenom ostrove :) len neviem ako to nacasovat :D

Jooe Ker

poviem to slusne :
kebyze mam tu moc ,kazdej banke by som dala stopku ,lebo ich produktivita do spolocnosti je nulova
cize ho**o robia
a ich rebricek hodnot je len a len komfort ,cize nase uroky
teda ak ja chcem zit konfortne (ako banka-rka) neostava mi nic ine ,len zit "komfortne" na dlh
dufam ,ze tento chory system coskoro padne lebo ak nie budem sa snazit (donutenim samozrejme) niekomu "ukrojit z kolaca"

... inac pivo a alkohol nepijem Ovecka

uhlie

Ja som tu uz raz pisal, ze by som chcel vydat vlastnu menu-uhlo.

Uz mi mi k tomu chybaju len tie aktiva, ktore by som nou pokryl a ludia z roznych fachov, ktori by tie aktiva vyrabali.

lost

tak pokial by politici hyperinflalovali menu SKK, tak ano :D

0vecka, ved uvidime, co spravis ked pradne euro ;) ci ich za tuto famoznu ideu pochvalis :)

mna to dost stve, ze poberam plat v EUR, ze moja rodina pobera plat v EUR, ze moji znamy poberaju platy v EUR.

(iste, lepsie ako nepoberat plat, ze? ale o to tu teraz nejde, tu ide o to, co pisal Genesis na aciatku, ako ochranit to co mi patri, tj. uspory)

0vecka

inaq to je bezna krcmova diskusia ze vsetko je naprd... ak by sme euro nemali tak budu hovorit ze skoda ze nemame euro..

uhlie

lost,

je to preto, ze kazda z tychto krajin ma silnejsiu menu, ako je Euro a nechcu sa o nu delit s ostatnymi.

Nori maju ropu,
Svajciari maju banky,
GB je ekonomicky a politicky viac prepojena s USA, ako Europou, a je to byvala kolonialna velmoc
Skotsko je zase prepojene s GB,
Dansko tiez tazi z bohatstva byvalych kolonii,

Nemci si zase vypocitali, ze zvacsenim trhu so svojimi vyrobkami a znizenim nakladov presunom vyroby na vychod ziskaju viac, ako stratou stability. Akurat mozno vsadili na nespravnu kartu.

Cesku je uplne jedno, ci ma EURO, alebo korunu, lebo je to ekonomicka kolonia Nemecka a ich koruna sa da stabilne prepocitavat na Euro.

lost

0vecka

jedno pre je to, ze nikto ti do financnej politiky nekeca. mali by sme zlaty standart, mali by sme doverihodndejsiu menu :)

i ked neviem ci by to vobec bolo mozne, ked banky davaju hypo takmer kazdemu..

ale ak mas euro (cisto euro ako menu), tak v kazdej krajine ma inu silu..

greci maju 2000e dochodok, nemci tiez a my? 300e dochodok..

jednoducho, nie je to ako USD (prakticky jedna politka, jedna mena), ale my mame rozne vlady, ci take nieco :)

kamos mi to raz vysvletloval, technicky tomu asi aj chapem, ale neviem to tak trefne popisat..