cigarety v tehotenstve

Príspevok v téme: cigarety v tehotenstve
lizinka

Zdravim..trinast rokov som bola tuha fajciarka (10-20 cigariet denne)..a zistila som, ze cakam babatko :)..odkedy mi test ukazal dve ciarky, nemala som cigaretu v ruke..ale..zacinam pocitovat abstaky a rozmyslam, ci je tento brutalny sek pre babo ta lepsia alternativa, ako prestat postupne (napr 1 ciga denne, 1 za dva dni a postupne prestat)..uz treti den nefajcim a som veelmi z toho nervozna, oblieva ma studeny pot..predsalen-telo bolo zvyknute :( poradte...

sewie

jankaaaaa-to je cisto individualne, napr mam kamaratku co prestala fajcit postupne-nasla si frajera co nefajci a dym mu vadi tak vzdy ked bola s nim tak si nezapalila a cim boli castejsie spolu tym fajcila menej a menej a potom jej to uz ani samej nechybalo a uz nefajci a su tomu vyse dva roky:)

nosmoking

Ja ti k tehotenstvu velmi blahozelam, ze to nadherny dar!!! Vydrzala si 3dni vydrzis!!! Drzim velmi palce! Mysli nato, ze vela zien si praje byt na tvojom mieste a spravili by vsetko, naozaj vsetko zato aby boli v pozehnanom stave ako ty. Vsetko to najlepsie! Abstak prejde, mysli na to krasne vonave baby, ktore dostane a bude len tvoje! Je to krasne!

jankaaaaaaaaa

mam dve kamaratky.. ich mama fajcila v prvom tehotenstve.. obe kamosky su zdrave, nikdy nemali ziadne vazne problemy.. ale ta starsia, teda ta ktora sa narodila ked jej mamina fajcila, bola vzdy taka "zaostalejsia" co sa tykalo skolky, skoly. do skoly ju odporucali radsej o rok neskor, stale sa velmi zle ucila, rodicia sa s nou ucili stale, no aj tak mala velmi zle vysledky v skole, nevedela pochopit zakladne veci, aj teraz v dospelosti jej robia niektore veci na pochopenie problemy, na strednu chodila len na ucnovku, a tam tiez mala dost zle znamky, uz na ZS prepadala z matiky a tak.. a ta druha, mladsia vzdy mala dobre znamky, nikdy nemala problemy s ucenim, ma perfektne logicke zmyslanie, studuje na VS, chodit aj rozpravat zacala skor ako sa to deti obvykle naucia...
takze mozno nieco bude na tom fajceni, lebo ako dosledok fajcenia je ze dieta moze byt zaostale..

doubledog

urcite je lepsie nerobit mu stres a dopriat telu trochu nikotinu, dechtu a oxidu uholnateho.
lem aby to nebol zaciatok tvojho pravidelneho fajcenia v tehotenstve.

lizinka

Ano..ja rozumiem, ze FAJCENIE SKODI..ja mam zasa kamaratku, ktora fajcila 5 cigariet denne a na vecer si davala dva deci vinka a ma chlapca valibuka, zdraveho a je popredu, uz v deviatich mesiacoch chodi..ale ja tu neobhajujem cigarety, nepochopila si asi, o co mi ide..a myslim, ze je rozdiel sfajcit krabicku denne a chvalit sa s tym a dat si jednu cigu denne mozno na tri krat s obavami a s tym, aby som nemala abstak a nebola nervozna...

blondula

ja poznam 3 zenske co fajcili a vsetky deticky sa narodili predcasne a malinke !! dve su chorlave.priatelova svagrina sa vychvalovala ze v tehotenstve fajcila cely cas,skoro ma drblo !!! a je to vidiet !!! ona je vysuseny drevenak,lebo aj je mati fajcila v tehotenstve a malicky sa jej narodil predcasne,ani 1,5 kila nemal a ma tiez zdravie v cudu ! ma prisnu dietu a chodieva aj so srdieckom k lekarovi. ked porovnam,moj syn taha na 11 mesiacikov,jej ma vyse 2 rokov.moj je ovela väcsi,silnejsi,zivsi.na jej malom je vidiet,ze je chory !! na tvojom mieste by som si to rozmyslela,sak chces mat zdravucke dietatko !!! ...