Kontaktne sosovky, ako dlho vam vydrzia?

jankaaaaaaaaa

nie. to sa mi stava jedine ak uz mam sosovku staru, teda ju nosim priliz dlho a je vysusena. aj to sa mi stane len velmi vynimocne

jankaaaaaaaaa

1angelina23: napisala si ze sa ti stava pravidlene, ze sa ti sosovka strati pod vieckom, a to urcite normalne nieje, lebo to sa stavat nema!
a potom si uz pisala ze sa ti to stane obcas ked...
tak sa rozhodni..
mozno ti tvoja super lekarka predpisuje tieto sosovky preto tak dlho lebo ma z nich najvacsi zisk

1angelina23

juchu tiez to mam tak isto ked si zdriemnem s nimi a tak.. a ja mam klimu v celom byte, takze to moze byt sposobene u mna aj tym ://

1angelina23

Janka, chodim na pravidelne prehliadky kazdy pol rok s kontaktnymi sosovkami k odbornej lekarke,ktora sa zaborela len kontaktnymi sosovkami,teda ziadna kalsicka ocná.. :-) a mam spravny typ, to ze mi obcas zbehne pod oko nemyslim ze si ze je to posobene zlym typom sosoviek, skor tym ze si obcas sucham oci a tak podobne. Kedze ich nosim uz vyse 5tich rokov,jeden typ, a co sa tyka tej suchosti... mavam to najma po vsadeni sosoviek do oka par minut a potom to prejde, takze taktiez si nemyslim, ze mam zlý typ sosoviek. Ale vdaka za radu :-))

Juchu

pocit suchych oci mavam hlavne ked soferujem :D robim si teraz vodicsky a mam vyplestene oci a mrkam minimalne. Okrem toho, v klime, ked jazdim na bicykli a tak... Ked si zdriemnem na 10 minut a sa zobudim tak mam pocit, ze mam v ociach plast (nemam sosovky urcene na spanie). Ja umele slzy ani kvapky nemam - zvyknem to robit tak, ze ak sa da sosovky vyberiem (ked v nich zaspim tak ich musim doslova odliepat z oka - preto sa snazim nezaspat) a dam ich nachvilu do roztoku.. a potom je to ok..

jankaaaaaaaaa

ked sa ti sosovky stracaju pod viecmkom, znamena z emas zle zvolene sosovky, zle zzakrivenie sosoviek pre tvoje oko. mala by si si dat oci premerat a poradit sa o tom s lekarom. ak mas pocit suchych oci, takisto treba zmenit typ sosoviek za take, ktore obsahuju viac vody, ked ani umele slzy nepomahaju