Kontaktne sosovky, ako dlho vam vydrzia?

1angelina23

to poznam mne sa to stava tioez pravidelne :-))) to stracanie za okom :D a ja ju vzdy vyberam aspon hodinu...zvykne sa vam stavat aj ze mate pocit suchych oci?... mne hej ako keby sa mi dobre neprevlhcovali nepouzivate nejake kvapky do oci proti tomu?.. ja zvyknem len tie umele slzy :-)))

xdanielax

ahoj juchu :))

ja som uz tiez mala sosovku za okom :D vcelku neprijemne ale ona sa zachvilu vrati. ja som sa inak hned ked mi ocna davala sosovky spytala, ci sa nemozu "stratit" v hlave :DD a povedala ze nie, aj mi to vysvetlila na obrazku, takze som sa potom nebala :))
ja nosim sosovky celyy den, 15 hodin alebo tak..takze preto potrebujem take v ktorych vydrzim a dat nejakych 20 eur za balenie, kt. mi vydrzi zhruba 5 mesiacov (aj ked by malo 3 :D) sa mi nezda az take hrozne. Mam vyhodu ze mam obidve oci rovnaku dioptriu, tak mi staci jedna krabicka.

Juchu

popcorn - fuuuj :) mne zatial sosovka este za oko nezapadla, dufam ze ma to zatial necaka :D
xdanielax :D :D zdravim ta aj v tejto teme :D :D ja nosim stvrtrocne sosovky z ekonomickeho dovodu, ale aj mne lekarka odporucala sosovky s kratsou dobou nosenia - 14 dnove, popripade mesacne.. Lenze tie boli omnoho drahsie ako tie, co nosim teraz a celkom som aj spokojna...

xdanielax

baby, preco nosite sosovky pol rocne a nie mesacne? mesacne su vhodnejsie ked ich nosite pravidelne a cely den. aspon mne to tak bolo vysvetlene, aj ked tiez ich nosim viac nez mesiac :D

popcorn

ja by som ti odporučila nočné šošovky, obsahujú viac vody a preto menej režú, neštípu ťa oči a keď s nimi náááhodou zaspíš na 20min nevadí to toľko. ja mám jeden pár na tri mesiace a nosím ich pokiaľ ešte s nimi vidím :D a nevadí to. len raz za čas je treba ísť na kontrolu, či nevadia očiam šošovky. a poprípade si kupuj roztoky kde máš priložené aj umelé slzy k nemu.

inak aj mne sa stávalo že sa mi šošovky zlepili ale už si nato dávam bacha. raz sa mi stalo že som si šošovku natrhla a potom sa mi rozpadla v oku alebo že mi zabehla ako keby za oko. to mi riadne lepilo :D:D ale keďže nie je možné aby tam šla vyžmurkala som ju ;D

Juchu

Pol rocne? Ako sa volaju? kuknem na nete :) Ja tiez moje nosim tak kadejako, az kym nemam cervene oci a ako si vravela, kym ma nerezu. Ale tak ja mojim davam aj dobre zabrat, pretoze sa mi milionkrat stane, ze sa mi sosovka zlepi - prehne sa v polke a roztokom ju neviem rozlepit. Tak ju "trham" rucne a potom to tak aj vyzera. Bud sa mi zlomi, alebo sa natiahne tak, ze ked si ju davam dooka, musim oko zatvorit, aby mi tak nasilu tam zostala.. V podstate nosim sosovky uz rok a pol a mala som asi len jeden par co mi vydrzal predpisanu dobu... Ostatne sa opotrebovali skor, alebo som ich stratila, zlomila a tak...

1angelina23

nIE.. ja mam sosovky :-) a kupujem si "pol rocne" ale nosim ich pol roka.. teda mam tam tri pary myslim v jednom baleni.. a tak ma to zaujima, lebo ja ich nosim dost dlho.. az kym ma nerezu a nie su mi nepreijemne.. :-))