Neustále problémy so žalúdkom a črevami..

Príspevok v téme: Neustále problémy so žalúdkom a črevami..
popcorn

ahojte, písala som sem pred dvoma mesiacmi, ale stále mi to neprešlo. mám neustále ťažkosti čo sa týka skôr čriev. v novembri som bola v nemocnici, kde mi povedali XY diagnóz a dali silné lieky, no pomohlo to max na mesiac. bola som aj na kolonoskopii ale to som nezvládla a po 50cm som s plačom povedala nech skončia-do tej časti bolo všetko ok. testy na helikobaktera z krvi negatívne a testy na zápal tiež. mala som len zvýšenú sedimentáciu krvi. a k mojim problémom je že som mávala často hnačky, kŕče a bolesti brucha. teraz zas mávam zápchu a napína ma na vracanie a dosť ma bolí celý ľavý bok, okolie pupku a oblasť popri panve, niekedy mám pocit že aj kosť bedrová. neviete mi poradiť aké vyšetrenie by som si ešte mala dať? :( u gynekológa som bola, či náhodou niečo nemám. už mi hovoria že to mám zo psychiky a niekedy si už naozaj myslím, že si to nahováram.. som už vážne mimo? :( btw mám 19 rokov a 50kg.

martinmlm

4. Možné nežiaduce účinky Salofalk

Bolesti brucha, hnačka, nafukovanie, nevoľnosť, vracanie.

Nežiaduce účinky na centrálnu nervovú sústavu (zriedkavé, ≥0,01 -

martinmlm

oblúbené porekadlo známeho:
ZDRAVIE JE AKO SKLENENý POHáR. KED SA ROZBIJE, Už HO TAK NEZLEPíš AKO BOL PREDTýM

popcorn

mala som veľa problémov (čo keď som oznámila doktorom povedali čo môže mať za problémy 19 ročné dievča - teda vtedy 18ročné). problémy s babkou-bola dosť vážne chorá a pomáhala som mame starať sa o ňu, zomrela už, z toho som sa riadne zosypala. a psychopatický bývalý ktorý ma obťažoval ešte cca 8 mesiacov po rozchode. čiže je mi jasné že to bolo veľa na psychiku plus ešte maturitný ročník. ale je zaujímavé že keď som stresovala pred maturitami vôbec mi nebolo tak zle ako mi býva teraz, keď som už okej. (s tým že mám trz kľud). lieky hej no.. silné sračky všetko keď to mám tak sprosto povedať. tuším salofalk som brala a ostatné dva už neviem jak sa volali..

uhlie

A nemas IgG alergiu? Psychicke choroby su vlastne aj fyzickymi chorobami. Funguje to takto (cital som to niekde na nete):
Clovek je v strese, alebo ma nejaku virozu. Dlhodoby stres sposobeny hocicim sposobuje porusenie sliznice na crevach, pretoze sa dostatocne nedokrvuju. No a ked sa raz poskodi, tak prepusta rozne casti stravy a bakterie do krvi. To ale sposobuje dalsi stres, ktory problem este zhorsi. No a toto je pricinou chronickych depresii, ale aj mnohych civilizacnych chorob.

martinmlm

popcorn
skús si spomenút, na to čo chorobe predchádzalo/napr. končila si asi školu predpokladám, stres zo skúšok, smútok že už niekoho neuvidíš, alebo problém s frajerom a pod. Fajčenie cigariet tiež vela robí/. Z "emočných" problémov ti mohol začat problém s črevami a ked sa do toho zamotali naši diplomovaní lekári s kopou chémie, niet sa čomu čudovat. skús si len tak zo srandy prečítat vedlajšie účinky liekov čo papáš.

popcorn

joni: skúsim aj to. trz sa mám dať objednať na gastro do vojenskej nemocnice tak uvidíme o mesiac. a psychika, no môžem to skúsiť, ale už dlhšiu dobu mám celkom kľudné obdobie.. napr trz mi je celkom fajn a pred hodinou som tu ronila slzy že ako mi je a asi sa dogrcám (už asi tri roky som nezvracala, len sa začnem klepať je mi zima a tlak na bruchu strašný) ale bolesť cítim viac v okolí čriev.

joni_

celiakia je len jedna vec, existuje alergia aj na kopu inych potravin co sa tiez moze prejavovat zlym travenim, to by chcelo alergologa
ta psychika tiez nie je zly smer, aj ta vie narobit vela problemov uplne podvedome. Mozno by stalo za to ist k psychologovi na testy, bud nieco zisti a pomoze ti alebo budes mat pre lekarov papier ze ti nic nie je po psych. stranke

popcorn

robili mi test na celiakiu a nemám ju nič iné. a tie diagnozy neviem to všetko videli z CTčka, ultrazvuku a pohmatu. len to by som už asi bola mŕtva nie..???

tpch: šak všimla som si, môžem sa jej nato z vysoka vy..a nemôžem mám týždeň zápchu.. :D samozrejme, všetko pomôže, rozpredám hlinu z maminých fialiek, nechcete? pomôže isto.. :))