Dali by ste jej peniaze?

Príspevok v téme: Dali by ste jej peniaze?
gumapuska

ahojte. Dnes som na stanici dala jednej babe dve eurá. vraj potrebuje na vlak. veľmi ma prosila. vyzerala ako normálna baba, nejaká študentka - nezávisláčka. Ja som veľmi nerozmýšľala, mala som dobrú náladu a v posledných dňoch som bola dosť šetrná, takže som jej tie peniaze proste dala s tým, aby jej padli na úžitok (vlastne mi vtedy bolo dosť jedno, či ma klame alebo nie a či využije tie peniaze na vlak alebo niečo iné).

Ale keď som sa s týmto dobrým skutkom pochválila rodine, všetci si klepkali prstom na čelo a hovorili mi, či som sa zbláznila, že dávam cudzím ľuďom peniaze.

Tak sa chcem opýtať, že čo by ste robili vy. Zvyknete dať niekomu, kto vás prosí o peniaze? Alebo je to nenormálne (lebo moja rodina fakt zareagovala, akoby som rozum potratila:)

LETICIA

ja si raz pamatam, ked som bola este soplana a isla som vratit kosik v tescu a v nom som mala 10korunacku a tam uz bol cigan a pytal tych 10sk a ja som mu ich dala a tak ma nasi zdrbali, ze cigan sa na nas prizivuje a ja im este aj dam :-D

lost

ale osobne som si myslel, ze ked budem cestovat autom, tak sa tomuto vyhnem, pretoze 90% z nich chce proste na pivo..

ale kdeze :) oni este aj otorai dvere na aute :D na cervenej.. (nestalo sa mne), ale na semaforoch postavaju...

clovek by aj seriozne pomohol ale.. svet je divny..

lost

"či som sa zbláznila, že dávam cudzím ľuďom peniaze."

blbost, odkaz im, ze odkial asi tak maju strechu nad hlavou, ak nie od cudzieho cloveka.. ;o)

Niekto si proste slusne vypyta a niekto nas nepriamo okradne v tichosti..

(napr ta dievcina = slusnost a napr zamestnavatel a vlada = nepriama kradez v tichosti, ale aj firmy, zdravim SPP, Mob.Operatorov, Vodarne, Elektrarne, Teplarne, STV, atd, ehm, to by som sa nedopisal ani do rana)

2 eura su pre niekoho vola, napr pre studenta co za to pracuje hodinu.
2 eura su pre niekoho prakticky nic, napriklad pre niekoho kto vyhral 100 milionov eur v loterii.

cize pytat sa otazku, ci by sme dali 2 eura niekomu, nie je tak celkom presne, idealnejsia otazka by bola kolko % z denneho rozpoctu by sme dali niekomu len tak :)

a vela ludi dalo uz vela $ len tak...

podla mna ta tvar ked niekoho sokujem stoji za vsetky prachy :D

blondula

ja som este pred par rokmi jednemu ciganovi co predava tie zobracke noviny peniaze zobrala !!! u nas boli este koruny a ostal stat na zastavke co chodi bus do Wiedne.nikto si ho nevsimal a ja som hned vyberala naprv slovenske dvadsiatky.videl,ze mam "evra" tak chcel tie.zase som zacala strngat s drobakmi a on hned,ze de si to rozmeni,nech mu dam papirovu :D dala som mu pätku a chcel 10 :DDDDD tak som sa nasrala,vytrhla som mu aj tu pätku a poslala ho do r..i :DDDD este bude aj vymyslat !!!!

jajka001_

niekedy sa necham ukecat. ak mam slabu chvilku a z toho cloveka nieco take vyžaruje ze mu to proste dam. ale nie casto. naposledy 2e pred ...dva a pol rokom. takej mladej babe s malym chlapcekom. tiez samozrejme nemala na vlak :)

Jooe Ker

snazim sa aj ja pomahat ,ako sa len da ,kde sa len da ,ale skor sa riadim vyrazom (u nas sa tak povie)....... nenoste ludom ryby, ale naucte ich ryby chytat :)

soffa

prispievam jednemu panovi z notabene,lebo aspon nieco robi pre to aby sa mal dobre a este kupujem krmiva pre zvierata do utlkov.prispievala som aj na "onkologiu "ale po prevaleni kauzy vyberaciek kde dostane obcan za 2 eura pohladnicu a peniaze idu len pre ucely "dobre" podnikaveho cloveka som si povedala dost!!

zuzic_

neviem, musela by som ju vidiet. no zvycajne nedavam, nemam na zvys a velmi casto odomna pytaju, doslova doliezaju a povacsine z nich taha aj tak alkohol. stava sa mi aj ze ked odmietnem potom len spustia nadavky

Weva

Ja som si povedala, Ze ak niekomu dam, nebudem sudit na co to minie... Proste su to od toho momentu jeho peniaze a uz na to nemyslim. Nik sa nechce nechat zneuzivat, ale obcas si treba povedat, ze ak mam dost preco by som nepomohla...