výsoká škola,masmediálka ...potrebujem radu

Príspevok v téme: výsoká škola,masmediálka ...potrebujem radu
natusa42

dobrý den,neviem na akú výšku by som šla,a tak som sa rozhodla pre masmediálnu komunikáciu,ale to len tak -lebo zatiľ nemám ešte o výskach nejaký obraz ..-málo sa v tom hrabem ...ale dozvedela som sa o tomto -o masmediálke ,ževraj tam sa robia talentovky normálne kreslenie a tak ?či to bola len nejaká kačica ?alebo sú tam také predmety,kde sa kreslí a niečo modeluje alebo vytrvára ?a vraj uchádzači by tam mali mať už uverejnených pár článkov v časákoch -a ja nič nemám uverejnené,ja až tak nepíšem slohy výborné a ani nemám nejako extra o to záujem ..a to ani nevravím o tom výtvarníctve o tých umeleckých vlohách ,mám proiblém nakresliť domček :D prosím Vás neviete ako to tam funguje ???dakujem Vám za vaše odpovede

Naileen

:D...sory, ale ty mi napis percento ludi, ktori robia to co vystuduju..vela ludi si ide na skolu len po titul. Nevravim ze tie skoly su uzasne ,ale myslim ze ak ludia na sebe pracuju tak dosiahnu to co chcu,aj v obore masmedialky..preto by som to neramcovala ze su to nanic skoly,a nikto sa nuplatni, skor sa neuplatnia ti, co tam presedia cely cas a myslia si ze po tom ako odtial vyjdu sa z nich seci pototo..Ak ma niekto takyto pristup k zivotu moze sediet na ktorejkolvek skole a bude to o tom istom..Napis mi percento ludi, ktori robia pravnikov, ktorych slovenske skoly vypudia rocne tisice, percento politologov, tych co studuju verejnu spravu?myslis ze sedia v parlamente? prsimta...

tpch

Napis mi percento absolventov masmedialnej komunikacie, ktori sa realne v mediach uplatnili. A potom sa spolu zasmejeme.

Naileen

tpch...ale to nieje pravda, ze sa NIKTO odtial neuplatni , poznam vela ludi co vyslo od nas z piateho rocnika a boli sikovni, niektori pracuju v Saachi-saachi co je dost velka reklamna agentura,plus viem ze napr, z ucm vysiel hovorca T- mobilu a pod...Je to proste o pristupe, pretoze tych skol je vela, ale nemozes napisat ze NIKTO sa neuplatni, tak ako seci pedagogovia co vystuduju ucitelstvo, mas pocit ze by vsetci sli ucit? Myslis ze kazdy pravnik robi pravo?

tpch

Uplatnenie s masmedialkou, heh, robite si srandu? To je skola len kvoli titulu, presne ako pisala Lenka.
Masmedialna komunikacia a socialna praca su fakt skoly, na ktore sa "oplati" ist. V zivote by som do prace neprijala nikoho s takymito "skolami".

Naileen

jaj a este k tym skolam som vam chcela napisat; masmedialka, ktora ma aj vlastnu fakultu (FMK) je v Trnave, tam som robila prijmacky, aj ma vzali,ale nakoniec som tam nesla, chodia tam nejake kamosky, ale pocula som od nich ze uroven tej skoly tam nieje nejaka vysoka,AJ ked maju velmi moderne vybavenia co sa tyka pc a pod..( ze vraj),,,test sa robil vedomostny tak celkovo (media, historia a pod...) a z anglictiny, nebol tazky, ale nedalo sa nikde nastudovat, skor to bolo o vseobecnom prehlade, ktory mate...robila som prijmacky aj do Bratislavy, tam je taka mala katedra,ale tiez je to asi skor ta reklama co studujem teraz...U nas sa v prvom rocniku kreslilo v atelieroch, busty, zatisia a pod. ale odvtedy sme nic podobne (v ramci kreslenia teda) nemali a mam spoluziakov, ktori kreslit vobec nevedia, takze az tak to nevadi :) takze tak

Naileen

Caute baby..ja chodim na marketingovu komunikaciu a reklamu,odbor masmedialne studia do Nitry..talentovky sme mali- kreslenie, kolaz, a normalny vedomostny test,ktory nebolo tazke spravit pretoze sme dostali okolo 1000 otazok na cedecku a oni z toho vybrali nejake, skor tam zavazili asi tie talentovky