Nie som ochotna strazit sestrine deti

Príspevok v téme: Nie som ochotna strazit sestrine deti
sonna2

asi narazim na nepochopenie, ale:

- mam 18 rocne dieta, najburlivejsi vek, mam co s nim robit
- pracovnu dobu mam od rana do 18.00 vecer kazdy den
- nemam manzela, mam priatela, ktory byva inde, a cely tyzden sa nevidime

- no a mam sestru, ktora byva 1000 km od nas
- kazdy rok pravidelne cez prazdniny nosi jej male deti k svokrovcom, ktori byvaju blizko mna

- ja nemam cas sa sestrinym detom venovat
- cela rodina mi dala najavo, ze si na ne neviem najst cas

- ale, vecer po praci som rada, ze uz som doma, aj ked v dalsej sichte, ale chcem sa venovat mojmu pubertakovi
- cez vikend stihnem dokoncit domace prace navalene cez tyzden
- potom mi este ostane trochu casu aj na mojho priatela, kedy chcem byt s nim osamote, aspon chvilu

- cela rodina mi vycita, ze si nevezmem dovolenku, a netravim cas so sestrinymi detmi
- to nie som ochotna, lebo moju dovolenku si predstavujem inac, ako varenim kakavka

- a tiez by som chcela obcas cez leto cez vikend ist s kamoskami len tak von, hocikam a bez starosti

- citim, ze potrebujem vypnut, ale nie pri detoch, o ktore sa treba starat (3, 6 rokov)

- ked bolo moje dieta male, sestra ho nikdynemala u seba, lebo byvala daleko, a nikdy mi to nenavrhla
- cele roky sa sama staram o dieta, manzel zahynul velmi skoro, a mojich ani manzelovych rodicov nemam

- ako mam zachovat dobre rodinne vztahy, ale nie na ukor mna? vsak sa zblaznim

betty112

sonna, povedz sestre, ze dedko a babka ti tie decka hadzu na krk a ze nemozes a nechces ich mat na starosti.
Sestra ti zrejme nepomahala preto, lebo vtedy bola situacia, ktora to nenavodila. Myslis, ze by bola odmietla aj v situacii, ked by objektivne mohla a mala by len nechut ?

zuzi74

fifiBB ja som vobec nemala v zaujme riesit Teba, len som sa spytala, preco sudis druheho cloveka...na margo toho co si napisala, ze sonna si nevie vazit rodinu. Ja mam tiez sestru, ktora ma male dieta a byva od nas daleko a nesmierne sa vzdy na malu tesim kedy pride ku nam, ale preto, ze to tak neciti aj sonna k sestrinym detom ju nebudem osocovat.
Na druhej strane, nemyslis, ze by sa mala zamysliet aj sonnina sestra preco jej nepomahala opatrovat syna, ked bol maly??

Nicoll

fifi,ale tu nejde o to,ze by sonna nechcela byt s detmi sestry,neviem ci si si precitala vsetko co pisala,ale ja sa necudujem,ze jednoducho nevladze opatrovat sestrine deti a to malo volneho casu chce vyuzit pre seba

kafe

...a sú také, čo majú dobrý vzťah so setrami/neterami, aj keď im nestrážia deti.
Mrzelo by ťa to aj vtedy, keby sestra nemohla byť s tvojimi deťmi? Lebo ty vidíš, že sonna NECHCE. Ja vidím, že NEMôŽE (nevládze).

fifiBB

kočky ja som nechcela rozpútať bitku, dobre su také čo to berú že je to ok, ked nemajú /čas, záujem, peniaze/
a su také ktoré majú dobré vzťahy so sestrami neterami a synovcami.
Proste by ma mrzela situácia keby moja sestra nechcela byť s mojimi deťmi..

ivana45

sonna, mozno mi to uslo: prosim, ake velke su tie deti (vek :-)), chlapec? dievca? aki stari su svokrovci, ziju v byte ? v dome? Dochodcovia ? Zdravi? Hlavne: oni tvojej sestre navrhuju, aby im deti zverila alebo sa "len" nevedia vzopriet ? Co tvoji (ty a sestra) rodicia ?
Myslim, ze treba hovorit so sestrou. Mozno ani nevie, ze vnucata starych rodicov tak vycerpavaju. Tiez je povedz, aku pomoc so starostou o tie deti si ochotna poskytnut. Formulovala by som: mozem ti pomoct s tym a s tym... ale nemozem si tvoje deti zobrat k sebe na niekolko dni (alebo hodin ?)
Inak, co je zle na tom, tie decka niekam odviezt a podobne ? Ani synovcov a neteri nemame mnoho a treba si vychutnat aj ich detstvo. Detska emotivita moze obohatit aj tety, ujov, ... tvoja sesstra si mozno mysli, ze sa tesite, ked vam deti necha... treba hovorit hlavne s nou.

soffa

ved ty nie si povinna sa starat o sestrine deti,ked to nechces.co ti vycita rodina?ze sa nestaras?to je tvoja vec,a ak si potrebujes odychnut,venovat sa aj synovi a priatelovi tak nikomu nemusis nic vysvetlovat.