jedálničky na chudnutie

MetallicA

elenka, trochu sa čudujem- u mňa je to to isté, mám podľa mňa zdravý jedálniček a horko ťažko schudnem čo i len trošku za dlhší čas....Možno že by si nemala ku tým kuracím prsiam alebo iným druhom mäsa jesť cdstoviny, ryžu alebo zemiaky, ale radšej iba čistú zeleninu, a dať si tie zemiaky alebo cestoviny zase na olovrant samé.

Zuzka222

Ahoj Elena1234. Ak sa sem ešte niekedy vrátiš, chcem ti poradiť pár vecí.. Samozrejme, ja niesom odborník, ja som iba obyčajný človek čo si toto všetko zažil v minulosti. Jedálníček máš nádherný, ale musíš ho upraviť tak, aby si sa neprejedala - tohoto som sa musela horko-ťažko odnaučiť.. V 1 rade by si mala mierne zvýšiť energetický príjem a denne príjmuť minimálne 1900-2000 kcal. Ale nemusíš si to počítať.. Na raňajky by si mala dať napr. Tie vločky s mliekom a ovocím sú dobré, ale striedaj ich s ovesnou kašou plnou ovocia, celozrnným pečivom s nátierkou a s napr. Šunkou alebo tuniakom vo vlastnej šťave .. Na desiatu si môžeš dať napr. Bebe keksy ku káve alebo niaké zdravé sušienky a ovocie. Na obed si dávaj aj ryby ( ak máš rada) cestoviny ( ale nie so sviečkovou :) alebo niaké masko na prírodno s prílohou. A vela zeleniny. Na desiatu sa snaž nezabudnúť. Daj si ovocnú misu alebo celozrnné pečivo.. A na večeru si môžeš robiť rôzne šalátiky,polievky, alebo jesť z obeda.a ak trénuješ večer daj si aj 2 večeru po tréningu ~ vtedy telo najviac spaluje tak si daj tvaroh ( to mám odskúšané).. No a aby si sa neprejedala zvol si 1 deň v týždni ( u mňa to vola nedeľa) a vtedy môžeš do 12:00 / do obeda zhrešiť čo chceš.. Proste nebudeš jesť zdravo ale dáš si na čo máš chuť..

elena 1234

Zuzka a metalica,,citala som vase prispevky...
Myslim ze zuzkine rady su uplna,pravda,,,a som rada ze sem pises...vela babam to pomoze,,,
Ja by som povedala svoj pribeh,...
Pred rokom som mala 76 kilov a 164 cm,..schudla som cvicenim a dietov n a60 ..lenze po skonceni diety sa neviem zaradit na to aby som mala rovnaku vahu a chudla este ale uz nie dietou ale pravidelnym stravovanim,..
teraz mam 63 kilov,ale neviem co robit pretoze...mam velky problem....:(dufam ze mi pomozete..
Viem ze niekde robim chybu ale neviem kde.
Moje ranajaky su :
-ovsene vlocky nizkotucne mlieko,,banan a susene ovocie
-okolo 11tej si dam vzdy nieco ovocie alebo take susienky slane z celozrnej muky,,
-obed o 12 vacsinou prsia kuracie s ryzou alebo zemiaky alebo cestoviny a zelenina ale bez oleja a soli,
-A potom vecer po treningu prazenicu jedno zltko 3 bielka bez soli a oleja,,a tomu zelenina..

Takto jedavam,,snazim sa,napriklas minuly tyzden som videla ako mi zase spadli boky a brusko,,ziadny tuk ,ale mam dni ked sa prejem nezdravych veci aspon ra do tyzdna aj dva krat a aj dnes som zjedla cely balik keksov a uz vidim ako mi vybehol tuk,...
Som z toho nestastna preto ze stravim na orbitreku a stepri vela casu a tuk sa na mna lepi,,,,zase,,,ako nahle sa prejem
som nestastna prosim poradte ,,nechcem uz dietu ,ale chcem chudnut a jest normalne ako vsetci nie sa trapit,,,,
Najhorsie je ze ked sa prejem ,,tak mam velke vycitky a placem,,ze zase priberiem,..

Zuzka222

Ja som dnes chcela ísť behať ALE prší tu ;( tak si dnes iba trochu zaposilujem a zajtra možno beh :)) a máš tiež super jedálniček

MetallicA

oha tak ty máš teda fajný jedálniček, ani málo ani veľa zase. Je to zdravé hlavne. Ja som si dala na obed potom červenú kapustu s dvomi menšími knedľami a trošku kačakcích prs to bolo čisté mäso a fakt len málo. Chcela som dačo iné ale nebol šalát a variť sa mi samej nechcelo. A na olovrant o tretej vždy som si dnes dala nakrájané 3 pásiky manga a pol jablka, mištičku výživy zmiešanej s bielym jogurtom a trochu vločiek nato. A na večeru asi šalát s tuniakom, takže to máme dosť podobné dnes:) a bicyklovala som na stacionárnom pol hodinku.

Zuzka222

Samozrejme , preto sa ani tak neorijenrujem podľa váhy ale podľa vzdhladu.. Keď veľa cvičíš môžeš vážiť aj o 8 kg viac ako niekto iný ale postavu máš lepšiu.preto niesom zástanca diét - zhodíš svaly, vodu, trocha tuk ~> začneš sa normálne stravovať a priberieš iba tuk. No a dnešný jedálníček;

R: ovsená kaša s polotučným mliekom a jahodami
D: pyré z 3 marhúl
O: 130g udusenej kuracej šunky so zemiakovou kašou a paradajkami
Ol: bageta ( celozrn. 90g. + flora light + 1/2 tuniaka + uhorka)
V: na to sa veľmi teším :)) - budú 2 biele jogurty ( závislosť ) spolu 300g (polotučné) + 4 ližice MUSLI

MetallicA

hm pozerala som v inej skupinke jedna čo písala svoju váhu a výšku ako ja- ale centimetrov mala všade viac ako ja, len lýtka tak ako ja, ja mám trochu tučnejšie nohy no:)

MetallicA

A dobré ránko ešte prajem:) čo si dneská dáte? Môžte sem dalej písať vaše jedálničky, mne to dosť pomáha napríklad, možno aj vás, pretože s kamarátiek a príbuzných momentálne nik nechudne na blízku tak aspoň to fórum tu je. Ja som dnes mala na raňajky krajec chleba so sirom a trochu paradajky a uhorky, misku ovocného šalátu s troškou vločiek a b.jogurtu

MetallicA

no ved aj iná dievka by možno s mojou váhou a výškou vyzerala tučnejšie, ja zase dáko nie, vlastne z toho športu a tak, to aj svaly veľa majú moje na váhe.....záleží od postavy jasné