jedálničky na chudnutie

Zuzka222

Metalica 66 na 170 neni až tak veľa. Ale ide o vnútorný pocit samozrejme .. Ja si myslím že tých 6 kg by si mohla schudnúť ale je to na tebe.. A ja teraz nechudnem - len som uvažovala zle by som to dala aspoň na 51 ale nechcem byť vychrtnutá..

aysia

kila su subjektivne:) zavisi to od "kostry" ja sa napr z 53 vraciam na 50, a mam 170cm a pri 50kg vobec vychrnuto nevyzeram:) kamoska ma moju vysku a 57 kg a vyzera chudlinko:)

MetallicA

preboha ved by ti stačilo 55, máš menej a ešte chudneš? fu :D ja mám 170cm asi a 66 kg čiže to je veľa:( nevidno to na mne lebo mám vraj dobrú postavu, i ked všetko sa mi na mne nepáči no:(( neviem na 60 by mi bolo dobre, tebe?

Zuzka222

Tak to máš dobré s tým športom.. Ja už síce v poslednej dobe nechudnem ale niekedy mám problém sa dokopať aspoň tie 3 dni v týždni na hodinu. A môžem sa ešte opýtať, koľko chceš schudnúť ? Lebo ja teraz rozmýšľam že by som schudla ešte také 2 kg aspoň lebo meriam 165 a vážim tých 53 takže neviem, ale zase niesom obézna..

MetallicA

:) No presne to je to- ráno zavčasu vstávam a som hladná tak sa hned najem- ak som dni predtým nemala sladké, dám si hned ráno, ale som ako nenažratá tak celý deň sa napchám ako môžem s tým že večeru si nedám, ale dám si tak sa to posúva s diétou na dalšie dni a takto sa to točí ( tak raz do mesiaca)
Ja mávam ráno chleba, alebo biely jogurt s vločkami a sušeným ovocím, na obed si robím šaltáy, mávam polievku alebo dačo nemastné zdravé proste. Olovrant si dakedy doprajem sladkosť s kávou, ked riadne chudnem tak ovocie alebo polievku zase, a na večeru šaltáy, polievku, jogurt, ryba z konzervy:) No a športujem denne, bud na strojoch, alebo švihadlom behám, bicyklujem....

Zuzka222

Jáj tak to chápem.. Aj ja som mala také podobné situácie ale dosť často :-) a to tak, že som sa aspoň 3 dni prejedala a tak, že som jedla všetko čo som videla.. Začalo to tým, že som ráno zjedla niečo zdravé ale zjedla som toho veľmi veľa. Tak potom som sa totálne prežierala celý deň a hovorila si, keď už-tak veľa a pchala som to do seba aj keď už som bola preplnená :-) a hlavne večer.. Koláč, tičinky, gumené cukríky a ešte som si bola aj v obchode nakúpiť , aj pizzu som si objednala a na silu do to seba ládovala. Potom som mala hrozné výčitky a hneď som si plánovala čo budem zajtra jesť a kedy a vždy toho bolo málo a tak som pokračovala. Vydržala som 6 dní a zase sa prežrala ;) ale teraz tie 3 roky, to už nerobím, keď som mala na niečo chuť, tak som si to dopriala v rozumnom množstve a schudla som. A hlavne, keď sa mi niaký deň nepodarí ( teraz tak 1x za mesiac) tak 2 deň od toho neodvíjam,.. Proste jem tak ako vždy. A ak chceš môžem ti napísať môj jedálníček a ty by si sem mohla písať tie tvoje,.. Ja som dnes mala na raňajky biely jogurt s banánom a musli, na desiatu melón, na obed rybu na olivovom oleji so zemiakovou kašou, teraz práve dojedám paradajkový šalát s celozrným rožkom a na večeru si asi dám tvaroh s ovocím :-)

MetallicA

ja viem že toho je málo, ale som mala pár dní predtým takých čo som veľa jedla....áno ja športujem denne dáku min. polhodinu alebo trištvrte....no dnes som si dala na raňajky už krajec chleba a biely jogurt, na obed polievku a olovrant ovocný šalát plnú misu, na večeru si dám bud mozarellu alebo červenú kapustu:)
Predtým som mala pár dní delenú stravu- ale takú, kde celý deň jete len jednu vec, nie potraviny z tej istej skupiny teda.
A tým, že som to prehnala som ymslela tú večeru- že som si mala dať radšej tej polievky toľko,koľko mi treba a nie všetkého trocha.
Dakujem vám ale dievčatá:-)
Ešte píšte daktorá jedálničky nech si mám čo odpozerávať:-)

Zuzka222

Ahoj Metalica. Neviem koľko chceš schudnúť ale ako už tu bolo povedané, je to zle. Aj ja som bola presne tak odhodlaná schudnúť. To bolo asi pred 3 rokmi. Nemysli si, že ti tu chceme nablabotať niaké blbosti ale ak sa chceš naozaj takto stravovať mala by si ísť na fórum anorexia/bulímia. Ja som robila presne túto chybu že 3 dni som sa takto stravovala a potom 4 deň som sa natlačila .. Prečo ? Lebo som mala nedostatok živín a energie. Moja známa, ktorá je dokonca mladšia ako ja, a to mám iba 22 rokov (ona študuje zdravú výživu.) mi poradila: než začneš chudnúť, zamysli sa, či sa takto budeš stravovať až do konca svojho života. A vtedy to prišlo. Začala som sa stravovať pri príjme 1800 kcal a 4 krát týždenne športovala. A výsledok ? Schudla som 12 kg a zatiaľ som už aspoň 2,5 roka nepribrala ani kilo! Trvalo mi to 3 mesiace. A postupne som si navyšovala denný príjem až do 2200 kcal ( teraz je toto môj denný príjem) a nepriberám, športujem 3x týždenne, stravujem sa zdravo ale zároveň si aj veľa doprajem. Mám taký režim, že 2 dni v týždni si môžem dať niečo extra nezdravé a tučné ale iba do obeda. A nepriberám. Preto ak chceš schudnúť tak športuj ( hlavne kardio ale aj posilňovanie) a denne vypi aspoň 2-3l vody a jedálníček by mal vyzerať takto:

R: ovesná kaša s ovocím/ Celozrnné pečivo s nátierkou alebo diétnou šunkou a zeleninou + jogurt/ ovocie a tekutina

D: ovocie s jogurtom/3ks ovocia + tekutina

O: kuracie mäso na ol. Oleji so zeleninou a menšou prílohou/ veľký šalát s tofu + tekutina

D: celozrnné pečivo + cottage alebo tuniak vo vl. Šťave/ jogurt s ovocím + tekutina

V: zeleninový šalát s maskom/ obed bez prílohy alebo s menšou prílohou/ dusená zelenina + tekutina

Smaozrejme niekedy si dopraj aj niečo nezdravé a neodopieraj si všetko lebo potom to už nevydržíš a napráskaš sa. Ak by si bola hladná napij sa alebo si daj zeleninu. Ak máš chuť na niečo sladké daj si ovocie. Prajem ti veľa šťastia :-)

aysia

CELE ZLE.. garantujem ti, ze pri takom stravovani tvoje telo ulozi aj rezen ktory zacitis od susedov, tyranie vlastneho tela. Z toho nebudes manekynka, ale neuroticka anorekticka

gabika123

ja si teda tiež myslím, že to je málo...a ked ešte aj športuješ tak by si mala jesť viac... a kde máš mäso?