Život ako taký .....

Jooe Ker

tak pokial myslis takto len pokial mas depku !!!..... a dnes na obed si das co ?bravcove ovarove koleno ??? ......potom vitaj v krutej realite ludi obdarenych schopnostou empatie a lutosti :)

jajka001_

a hlavne s tym nic nespravis.
ak vies ako to vylepsit, chod do toho.vopred ta upozornujem ze protesty nezaberaju. bud sa stanes vegetarianom, alebo sa mozes pretlačit do parlamentu a tam presadit nejake pozitiva do zakonov. pripadne zbohatni, kup si nejakych poslancov, alebo vladcov sveta a zmen nieco v pravidlach sveta.

kpl

Tak ja si neviem celkom predstavit, ze by som mala sucitit so vsetkymi zvieratami, co clovek zabije pre potravu, ci uz je to na nejakom salasi ci bitunok. Sak by ma kleplo. Ked si to budeme takto blizko k telu pripustat, tak to bude cely svet v depke.

Maros75

kpl........u nas je zviera brane ako vec nie ako bytost. Je to chore a absurdne...
Cim dalej premyslam nad tym ako sa tvarime ako sme dorastli do vyvoja.......tym viac mam pocit,ze sme stale v minulosti.

jajka001_

a ludia kedysi mali taky mily zvyk, ze dakovali za jedlo, a indiani sa vraj pomodlili za dusu zvierata ktoreho zabili. proste ucta k tym zvieratam.

jajka001_

no, maros, sice som proti zbytocnemu zabijaniu zvierat ale treba si uvedomit aj to ze zvierata sa zabijaju tiez navzajom, nie su to mierumilovne ovce zijuce vedla seba a požierajuce len travu.
myslim ze aby bol svet spravodlivy, tak by mali jest maso len ludia, ktori si ho doma na tieto ucely chovaju a zabiju, alebo ulovia. hromadne chovy su hnus. su to masove vrazdy a uplne zbytocne lebo velka cast z toho konci ako odpad.

kpl

Co to tu rozpravate.. Ved ludia tiez zomieraju. Vo vojne. A uplne zbytocne. Nas zivot nie je moc odlisny.
A okrem toho, zabijame zvierata pre potravu. Ved potravovy retazec je odjakziva ta najprirodzenejsia vec na svete. Ci by si bol radsej na zaciatku toho retazca ako na konci? Ja veru nie. Nemam problem zabit zviera ak ma sluzit ako potrava. Zabit zviera len tak, z nudy, ano to je chrapunstvo. Stan sa vegetarianom a ak tak budes stastny, tak nie je problem. Ale nic tym nezmenis. A filozofovat co by bolo keby... je absurdne.