Ubúda mi váha

Príspevok v téme: Ubúda mi váha
Bartas

Ahoj,

zisťujem že mi ubúda z váhy aj keď si myslím že by ubúdať nemalo. v priebehu cca mesiaca mi išli dolu 3 kilogramy.
s jedálničkom nemám žiaden problém, jem všetko doradu. ráno raňajky, v robote desiata, obed, olovrant a keď prídem dom tak večera alebo aj druhá ak vydá.
zamestnanie mám sedavé, ale hýbem sa. cyklistika a pridal som si k nej aj činku.
z odkazu na vypočítanie BMI mi povedalo, že mám 21 kg podváhu.
na 26 rokov mám 62 kg. čo som si všimol tak moja statická váha je 65, ktorá sa držý ako kliešť. ani ubrať ani pribrať. len teraz ma to zarazilo že som takto klesol.
celkovo sa cítim v pohode po fyzickej stránke, žiadna únava ani nič podobné. spánok mám tak 7-8 hodín, snívajú sa mi sny.
užívam len tabletky, cavinton 50mg 1-0-0 a lucetam 400mg 1-0-0.
mohol by byť problém aj v tabletkách ? užívam ich 4 roky s tým že dávka sa menila z 1200 lucetam. ale pochybbujem.
ešte ma napadlo že som nejakú dobu nebol v pohode po psichyckej stránke. trcha tlak v robote, nový vzťah.
ako som písal tak jem všetko doradu. zelenina, ovocie, syry, kuracie maso, občas rybu, celozrnné veci.
nechápem tomu prečo sa takto deje.
ďakujem za brainstorming

BMI

NO tak moj den je uplne normalny a podla mna sa stravujem este lepsie jak na slovenksu pretoze ked som doma nejem pravidelne.. Prisla som tu do zahranicia mam normalne jednu zemlu na ranajky s maslom a dzemom, potom obed co navarim ale kedze tu setria tak musim varit pre troch ludi 4 zemiaky :(.. potom jem nieco sladke ku kave a potom vecera .. co sa tyka toho som velmi prekvapena ze som schudla pretoze moje stravovanie je ovela lepsie jak doma a jem zdravsie veci.. ked som doma jem malo kedy ovela menej .. preto nechapem preco tak chudnem .. teraz som bola doma co sa mi stalo prvy krat lebo doma vzdy za mesiac priberiem aspon kilo dva a teraz som schudla az tri .. a ked pridem do zahranicia schudnem dalsie 2 kila :( neje to dobre a nechcem mat problemy so zdravim

xdanielax

bartas a daj si pred cvicenim sacharidy a po cviceni tiez a k tomu ovciemu syru na veceru si daj tiez nieco este. a jedz zeleninu k hlavnym jedlam. a rano namiesto vody pi radsej dzus/mlieko/acidko..

Bartas

doubledog

s tou aerobkou to vidím bledo keďže cyklistika.

pôst moc riešiť nebudem lebo zasa keď pociťujem hlad a aj brucho sa somnou zhodne, tak som nervozny nasratý a svetový mier mi je tam, odkial som dnes posielal poštu dolu kanálom. ;-)

s tým cvičením som tiež odpozoroval že obudnú svaly. ale keď začnem cvičiť tak sa mi tak zdá že stačí týždeň a dostávajú pôvodné tvary a som taký pevnejší.
aj u teba to tak je ?

doubledog

bartas, ja ako typicky ektomorf to dokladne poznam :)
chvilu prestanem davat pozor na to, co jem a ako cvicim a kila idu hned dole.

celkom dobry je na spomalenie metabolizmu post.
ale tak hlavne zniz aerobku, pridaj objemovy trenink a zvys kaloricky prijem.

pomoct ti mozu jednoduche cukry, napr. glukoza

BMI

ahojte chcela by som sa spytat ci je normalne aby som tiez stale chudla mam ten isty problem ... od kedy som v zahranici som v podvahe.. mala som 52kg a teraz mam 44 obcas 47 :/ je to vsetko iba stres alebo mozem mat ine tazkosti ?? moja doktorka mi vravela ze vsetko je ok ze to je len stres ani ma nevysetrila tak ja neviem

Bartas

hehe paráda,

nabehol som na jedenie každé 2 hodiny.
ráno pred cestou do roboty dám pohár vody ešte sa mi nechce jesť. raňajkujem v robote, dnes som mal žinčicu a čerstvý chlebík. teraz som dožuval dva krajce chleba so škvarkovou pomazánkou ktoré si dám aj na olovrant. obed neviem, v tej našej kantíne sa rozhodnem čo si dám podľa toho ako papanica bude vizerať. ale pravdepodobne to bude kurací steak a zemiaky. nejakú sladkosť vysomrujem od kolegov =D. a ešte som si zadovážil také chlebíky súchároidné. obsahujú vela sacharidov. 6,7 jeden, za den ich stlačím tak 8 - 10 kusov. doma dám cvičenie a ovčí syr. a pojdem skoro spať.
čo som však na sebe zbadal je to že aj po takomto jedení pociťujem hlad. nie že prázdny žalúdok, ale také to ... "hmm nečo by som si dal" .

kukurica

velmi dobra na SPOMALENIE MATABOLIZMU je KUKURICNA KRUPICA
-NA SLADKO
-NA SLANO
-MOZES SI JU PRIDAVAT DO POLIEVOK-KUKURICNU KRUPICU
mam s tym osobnu skusenost-tiez som zacala chudnut-na rukach som nemala ziadne svaly-odkedy jem kukuricnu krupicu-a aj si ju pridavam do polievok a chleba-ked peciem-mam na rukach pekne svaly/ako zena/ale samozrejme aj cvicim...
najdi si v google nieco o kukuricnej krupici/hlavne sa nesmie jest kazdy den-lebo je to zasa velmi nezdrave-mala by sa aj kombinovat s ovocim/