homeopatia a deti

Príspevok v téme: homeopatia a deti
čerešňa

Dcérka máva už dlhšiu dobu tráviace problémy, ale po rôznych vyšetreniach, ktoré sú negatívne, teda nemá nijaké závažné ochorenie sme s jej ošetrujúcou lekárkou usúdili, že by to mohlo mať psychický pôvod. Odporučila ma ku detskej psychologičke, čo samozrejme idem hneď využiť. No dosť ma na detskej lekárke zarazila jedna vec. Takmer za každým, ako sme u nej na vyšetrení a pri akomkoľvek ochorení, nám mimo iných liekov vždy naordinuje aj nejaké homeopatiká. Nezaujala som k tomu zatiaľ žiadne postoj. Občas som na jej odporúčanie nejaké kúpila, ale účinok som nevidela. No začína mi byť už dosť otravné, keď sa ma potom na kontrole pýta, či som ich kúpila a keď poviem pravdu, že nie, tak sa rozhorčí, že ona mi ešte zadarmo poskytne homeopatické poradenstvo a ja sa ani neunúvam kúpiť čo mi odporučila. Zrejme podvedome neverím tomuto druhu liečby, lebo som si na nete prečítala veľa negatívnych ohlasov. Máte niektoré mamičky podobné skúsenosti? A hlavne by ma zaujímalo, či ste zbadali nejaký účiniok tejto liečby na svojich deťoch. Lebo ako sa hovorí topiaci sa už aj..., preto som ochotná vyskúšať všetko, no nie tak, že dcérke viac ublížim ako pomôžem. Vopred ďakujem za vaše príspevky.

vevericka

ano homeopatikami je sice neuskodis, ale nic tym neliecis, samotny cukor nema schopnost liecit..a cela liecba spociva v placebo efekte, ktore si ale uplne male deti neuvedomuju..jadna znama trapila svoje vlastne dieta(nemalo ani rok) kaslom 3 mesiace nez jej trklo, ze tie sladke gulicky nezaberaju..

tpch

drahi su homeopati, nie homeopatika. Jedna tubicka stoji zhruba 2,50eura. Ale zase, ked sa vezme do uvahy, ze je to obycajny cukor, tak mas vlastne pravdu, je to drahe.

Excell

čerešňa, neskúšaj to s homeopatikami, je to veľmi drahé nič. A mali by to zakázať, sa divím že sa to ešte nestalo.

niky131

Chcem Vas poprosit ci by mi niekto nemohol dat kontak na dobreho homeopata. O mojho som prisla a teraz sa mi problemy vracaju a neviem co robit. Dakujem

Deria

Ja mam s homeopatiou velmi dobre skusenosti. Nakolko si v odbornych rukach, nemusis sa bat, ze tym dietatku uskodi. Moja homeopaticka mi vysvetlila, ze na kazdeho cloveka sa musi homeopatia napasovat, to znamena, ze niekedy sa musi zmenit styl liecby. Bud rada, ze zvolila homeopatiu, skor by som mala obavy z roznych liekov, ktore maju vedlajsie ucinky a mozu pripadne dietatu uskodit.

jajka001_

mala si lekarke rovno povedat ze homeopatii neveris, nech sa zbytocne nesnazi. ona asi mala pocit, ze ta to zaujima.

sdku

ja osobne homeopatiu povazujem za podfuk, pretoze vedecky vzato, je to placebo, kde sa nenachadza ziadna ucinna latka. Pre vyrobcov je to obrovsky zdroj zisku- lahko ziskaneho. Naozaj, nerozumiem, ako mozu inteligentni ludia tomuto verit. Tvohjej lekarke povedz, ze ak prides do klasickej ambulancie, mas pravo - cez poistenie dostat klasicku liecbu. lekar nema pravo ordinovat v ambulancii homeopatiu, mozes ho za to zazalovat na Urede pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou. No a na zaver - hom mozu mat ucinok na psychiku deti, co potvrdzuju aj niektori ateisticki psychiatri. Takze ruky prec od toho! aspn pre mna to plati....

Slobodna

Akú konkrétnu radu chceš? Už som ti predsa povedala, že ja konkrétne som homeopatiu absolvovala a pomohla mi. Ja nie som homeopatička, ja ti predsa nemôžem napísať konkrétny liek na problémy tvojej dcéry. Musíš si nájsť vo svojom meste dobrú homeopatičku, ktorá spraví s tvojou dcérou a tebou pohovor, kde zistí všetky skutočnosti-minulosť, zdravotné problémy, ale aj psychiku a rodinnú anamnézu až potom ti odporučí liek. Sorry ale logickejšie ti to už napísať neviem.