menstruacia-kazdomesacna trauma !

Príspevok v téme: menstruacia-kazdomesacna trauma !
blondula

caute baby ! tak...a zase to tu je,menzes :-( omeskany,ale prisiel !! moj problem spociva v tom,ze pravidelne pocas menstruacie schudnem ca. 2-3 kila :-( tyzden pred nim je to ok,papkam vsetko ako obvykle,ale potom to pride a mne nechuti nic jest,byva mi na zvracanie a to trva asi 2 tyzdne.za ten cas vzdy schudnem.dnes som sa postavila na vahu a mam len 56 kg :-( uz neviem ako si mam udrzat vahu tych 60-65 kg :-( meriam 172cm.nie som sice vyzla,ale jednoducho chcem mat "dobrych" 60 kilov !!! :-( co mam robit ? :-((( ako som uz pisala v inych temach,v tehotenstve som mala max. 82 kg a po porode to slo enormnou rychlostou dole a pokym to nejako nezastavim,este asi aj pojde !! :-( papam nepravidelne,sem-tam pocas dna nieco zobnem,lebo pri malom sa neda,hned bezi k tanieru a nechcem ho ucit papavat z nasich tanierov,tak nejem.aj teraz idem este len ranajkovat,maly hajka !

blondula

po kramoch idem na preventivku a spytam sa na to.sice mi odporucila teliesko,ale po cisarskom sa ma zaviest az po roku,aby nahodou nezarastlo :DDD ale aj to mi povedala,ze to bude asi rovnake ako s tabletkami :-( za mesiac sa vracia priatel a nieco budeme musiet vymysliet ! asi si kupim ten merac cyclotest 2 aby som vedela kedy sa mozeme bez strachu milovat :DDDD babätko planujeme asi tak za 3 roky....najhorsie je chudnutie,vsetky bolesti tych par dni este zvladnut sa da :D

jankaaaaaaaa

aha tak to hak asi fakt nieje pre teba vhodna.. porad sa s gynekologom, v niektorych pripadoch su odporucany aj psychologovia-psychiatri

blondula

jankaaaaa....ja som mala za tych 6 rokov asi 5-6 druhov.ked mi z poslednej Yadine ostavala strasne zle,zavraty , "ciastocna" slepota,zvracanie...tak som sa rozhodla nebrat nic ! a to nespominam mykozy,svrbenia... od porodu som mala mykozu len raz a vytoky okrem "normalnych" nemavam !! musim to riesit nejak inak ,alebo si zvykat pomaly :-( ... dnes mam aj migrenu a chystam malicku oslavu syncekovych menin :-( takze aspon 2 Panadoly hned teraz a dufat,ze do siestej to aspon ako tak zmizne :-(

blondula

evcca.... ano skusala som to,ale on sa nacahuje len po mojom tanieri a zacne sa vykrucat a nechce papat :-( ked bude starsi,stolovat sa bude spolocne,ale zatial sa neda :D este rano hej,dam mu z chlebika,alebo rozku...

evcca

blondula a neskusala si to spravit tak, ze ked krmis maleho, tak jes aj ty. u nas to tak funguje, som s malym sama a inak by som sa nenajedla. a navyse stolovat s dietatom je uzasneeee. mam pravidelnost a nemusim sa nahanat.

blondula

zajtra idem do mesta a ten caj si kupim,uvidim.aj na gyndu idem po menzesi,mam nejaky "tahy" asi po cisarskom,dufam,ze nemam zrasty.lebo aj pri kychnuti mi ide ako keby roztrhnut v podbrusku :-(

blondula

hak u mna neprichadza do uvahy !!! brala som nieco cez 6 rokov a tolko problemov a navstev u gynekologa som nemala ani pocas tehotenstva :D

MaariSSaa

Skusala si zajst s tymi problemami za gynekologom? Mozno by ti pomohol, ja osobne si myslim ze by ti pomohla hormonalna antikoncepcia, upravi ti hladinu hormonov a tak a vacsine zien sa neprijemne priznaky menzesu stratia prave uzivanim HAK. Ja osobne som mavala vzdy bolesti, krvacala strasne silno a aj 7dni, odkedy som na HAK vsetko je uplne ok. Verim Ti, ze ked sa ti da vracat,nemas chut jest a tym padom aj vaha ide dole, preto Ti radim, zajdi za Dr. a povedz mu o svojich problemoch, riesenie sa urcite musi najst!!!

A zatial vyskusaj jeden caj - kupis sypany v lekarni, Palina pravá, ona je na zaludocne a traviace tazkosti a dava sa aj pri nechutenstve. Ja ked napr. sa opijem a na druhy den vraciam a je mi zle, uvarim henten cajik a do 30min som uplne ok, odporucam! Cize by ti malo prestat byt zle, a tym padom sa mozes najest. Skus papat vacsie porcie a pravidelnejsie, aj ked verim, ze pri dietati sa to moc neda, ale zase, vsetko sa da, ked sa chce :-)