Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vyrážky a akné

kaktus55

písala som to už hocikde, ale píšem to aj tu :) Keď som ja hľadala niečo, tak som nič nemohla nájsť, tak píšem aspoň moju skúsenosť :)
Ja mám 18 rokov a cez leto som bola v Nemecku na 6 týždňov, a tam sa mi katastrofálne zhoršila pleť. Robili sa mi vkuse veľké hnisavé vyrážky, ktoré boli zapálené a to len tak, kuknem do zrkadla a ďalšia. Prišla som domov a hneď som išla ku kožnej doktorke. Tá mi predpísala antibiotiká Doxybene (na zápal) a vodičku Zynerit (tá vysušuje). Začína to účinkovať až po takom mesiaci (už tam nie je hnis, ani nie sú zapálené). Začala som brať aj tabletky B-complex, čistila som si pleť Alpou alebo 60% liehom z lekárne, začala som piť každý deň zelený čaj a brala som aj tabletky Zinok. Už sú to 2 mesiace a na mojej tvári sa už len kde tu kde objaví nejaká vyrážka. Po takom mesiaci liečby som hneď videla zlepšenia. Je to dlhodobý proces, ale treba vydržať, oplatí sa to :) Tak držím palce, ja som sa s tým dosť natrápila :)

Julian

Ahojte,

Moj otec bol veľmi ťažko chorý. Cez známeho sa dostal k čínskemu doktorovi Zhengovi, ktorý pôsobí v Česku. Doktori mu dávali len malú nadej na prežitie no vďaka tomuto pánovi Zhengovi znova chodí na futbal s kamarátmi a teší sa zo života. Počas terapie sa z nich stali kamaráti a doktor Zheng mu ponúkol možnosť distribuovať produkty tradičnej činskej medicíny na území Slovenska. Zo začiatku sme tieto produkty zheng 4 akne away, hair na vypadávanie vlasov a alergy na potláčanie prejavov alergických reakcií "testovali" na rodine a známych aby sme sa presvedčili či ozaj pomáhajú. Výsledky boli naozaj neuveriteľné. Sesternici, ktorá mala tvár posiatu akné sa takmer úplne vyčistila tvár. Dnes už používajú tieto produkty aj kozmetické salóny. Neberte to ako reklamu ale skôr ako radu ktorá môže vyriešiť Váš problém. Produkty sú patentované a registrované úradom verejného zdravotníctva.

abika

Akné:
Príprava: Z jahôd alebo z melónu si vyrobíš pleťovú masku, ktorá perfektne sťahuje zapálené póry a skvelo odstraňuje malé čierne bodky na nose a tvári. Krásne ti tvoju pleť rozjasní

abika

Avokádová maska na zrelú pleť – hydratuje a regeneruje
Budete potrebovať: ½ avokáda, 1 čajovú lyžičku medu, 1 polievkovú lyžicu tvarohu

Ako na to:
Avokádo rozmiešajte na kašu a zmiešajte s medom a tvarohom, a aby masa rýchlo nezhnedla, pridajte pár kvapiek citrónovej šťavy.

abika

Jablková maska – odmastňuje a osviežuje
Budete potrebovať: 1 kyslé jablko, 1 čajovú lyžičku medu

Ako na to:
Jablko nastrúhajte, zmiešajte s medom a naneste na tvár. Pretože maska nemusí dobře držať na pokožke, odporúča sa počas nej ležať.

Petržlenová maska – čistí a hydratuje
Budete potrebovať: 3 polievkové lyžice odtučneného tvarohu, petržlen

Ako na to:
Petržlen rozmixujte a premiešajte s napeneným tvarohom. Naneste na tvár a nechajte pôsobiť 20 až 25 minút. Masku zmyte studenou vodou.

abika

Uhorka hydratuje
Klasikou v okruhu po domácky vyrobených masiek je uhorková maska. Uhorka má vynikajúce hydratačné schopnosti a dodáva pleti potrebnú vlhkosť. Uhorku si jednoducho nakrájame na kolieska a priložíme na tvár. Alebo si môžeme urobiť zmes z dvoch lyžíc nastrúhanej šalátovej uhorky a lyžice tvarohu. Túto osviežujúcu masku zmyte vlažnou vodou po 15 minútach pôsobenia na tvári.

abika

Medová maska s droždím
Rozmrvte 120 g čerstvého droždia, pridajte 1 lyžicu medu a 4 kávové lyžičky sladkej smotany, alebo olivový olej. Všetko vymiešajte vareškou do konzistencie pasty. Zmes naneste na očistenú tvár a nechajte pôsobiť 15 minút. Potom masku zmyte vlažnou vodu a tvár ošetrite krémom podľa povahy pleti.

abika

Medová tvarohová maska
Med má omladzujúce účinky, ukľudňuje a vyživuje pleť. Pripravte si 2 kávové lyžičky medu, 150 g čerstvého tvarohu a 1 žĺtok. Suroviny vymiešajte v miske z umelej hmoty do peny a zmes naneste štetcom na tvár. Túto masku môžete natrieť aj na časti okolo očí. Nechajte pôsobiť 20 minút, zmyte vlažnou vodou a na čistú tvár prikladajte po dobu asi piatich minút vlhké obklady.

abika

Citrón na stiahnutie pórov
Citróny osviežujú pleť, regulujú látkovú výmenu a majú vypínací efekt. Citrónová šťava má skvelé sťahujúce a bieliace účinky, je teda vhodná hlavne pre mastnú pleť. Masku z citrónovej šťavy, zmiešanú s medom a tvarohom, naneste na tvár a zmyte po pätnástich minútach.

abika

Banán na vypnutie a zjemnenie pleti
Zmiešajte 3 polievkové lyžice tvarohu so žĺtkom a 1 lyžicou smotany. Dobre premiešajte a pridajte rozpučený banán. Všetko dobre premiešajte, naneste na pleť a po dvadsiatich minútach zmyte teplou vodou

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vyrážky a akné - Fórum - ZDRAVIE.sk