Čo s tetániou

Príspevok v téme: Čo s tetániou
//majka//

Dobrý deň, viem že táto téma tu už bola niekoľkokrát spomenutá, a dosť som o nej aj prečítala, no zaujíma ma, či nemôžu mať moje zdravotné problémy nejaký súvis. Pred dvoma rokmi mi pri bežných krvných testoch zistili anémiu, liečila som sa asi pol roka (Tardiferon), potom po krvných testoch boli výsledky v poriadku, tak mi ho doktorka vysadila a teraz si dávam iba pri silnej menštruácií. Tlak mávam väčšinou nižší (okolo 90/60), pred rokom mi ortopéd diagnostikoval skoliózu a zablokované stavce C3-C5, a na vyšetrení asi z pred dvoch mesiacov mi potvrdili neurogénnu tetániu (ktorú mám už asi 4tý rok podľa príznakov, ktoré sú stále rovnaké). Dostala som na ňu magnéziové tabletky aj liek- Lyrica, ale nerada by som tento liek brala, pretože nemám pocit, že by som mala nejaké psychické problémy a navyše je návykový. Najväčšie problémy pri tetanickom "záchvate" alebo ako by som to nazvala, mi robí to, že mi akoby stŕpnu ústa a ťažko sa mi hovorí, resp. vyjadruje, niekedy rozprávam akoby som mala v sebe nejaký ten pohárik :-D Rozmýšľala som nad fyzioterapeutom, lebo mám stále pocit, že tá chrbtica s tetániou spolu súvisia, no neviem, neurologička mi k tomu v podstate nič nepovedala. Už mi to dosť prekáža, ale nech robím hocičo čo má vraj pomôcť -beriem lieky, dýchanie do sáčku, snažiť sa nestresovať, mám pocit že to nie je o nič lepšie.