Práca...dobre platená?

Príspevok v téme: Práca...dobre platená?
sojase

som zúfalá pracujem v štátnej ...či verejne správe. a tie platy sú tu tak ubohé že to ai nie je asi normálne. a preto zvažujemmuž dlhšie odchod ale vážne uvažujem na tým .....je fakt taký prblém násť lepšie prac. miesto? teda hlavne lepšie platené . je to v tejto poondiatej dobe ozaj možné len po známosti?

mzda

SOJASE nie je to len tvoj problem v hlave-je to problem vela ludi-poznam dost ludi co sa tiez maju problem-ked nie to ze nemaju vobec pracu-lebo si ju nemozu najs/nie ze by boli lenivy/alebo ludi co radsej odisli do zahranicia koli platu-lebo tu makali a skor im este uberali ako pridavali na mzde...a tam aj rastu podla odpracovaneho obdobia-co tu sa to nikdy ludom nestane...len tym co maju znamosti/len par ludom sa to stane-ale to musia mat velmi velke stastie/a takych tiez par poznam ze prisli k praci AKO SLEPY K HUSLIAM-ako sa hovori...
takze neni to len v tvojej hlave-je to skor problem celostatny...a keby mali pristup vsetci k tejto teme-tak by si videla kolko ludi by sa tu zislo...

mzda

...BARBORKA presne si to vystihla ako som myslela...
KAFIK ty si napisal ze to je moja hlupost ked to nerobim aj ja-nepoflakujem sa a nie som ritolezec-tak som napisala ze ja mam narozdiel od takych charakter a nebudem to robit-a vacsinou to robia ludia ktory su v praci po znamosti/lebo vedia ze si to mozu dovolit-a este aj charakter maju pokriveny/
keby to urobil obycajny clovek-ktory je v praci nie po znamostiach uz je davno prepusteny...
ja som tiez bola v situacii kedy som mala znamosti a to na velmi vysokom poste-ale nikdy som nedala pocitit ludom okolo seba v praci ze som nieco a mam znamosti...takze moj charakter je na spravnom mieste...ale to uz je o inom...

sojase

tuším dobrú tému som otvotila....no asopň som sa utvrdila v tom že je to fakt realita a nie len v mojej mysli.

Barborka27

kafik mzda to myslela tak ze poflakovat sa mozu hlavne tí, ktori tu robotu dostali po znamosti, o tom bola rec..a to je pravda. Je to tak vsade, ak nie cest vynimkam. A to ze ma clovek charakter a a chrbtovu kost, to je v dnesnej dobe smiesne, ale sak kazdemu sa raz vráti.

kafe

Ty tomu hovoríš charakter - makať a zodierať sa v práci, zatiaľ čo celkom stačí za mizernú mzdu sa len poflakovať. A ja tomu hovorím hlúposť.

mzda

...no KAFIK asi je to aj charakterom a nie tym ze som HLUPA..to ti nic nehovori?
charakter a tak...
ale v poriadku kazdy tomu hovori nejak inak ak chce rypnut...

kafe

mzda, ak je to skutočne tak, ako hovoríš, potom nerozumiem, prečo sa nepoflakuješ v práci? Prečo nie si lajdák a riťolezec? Ak vieš, že to takto funguje, tak je hlúposť v práci makať. Ale je to tvoja hlúposť.

vinea

doubledog - to nie je len o pesimizme negativizme, neustálom sťažovaní sa.
Ja osobne som skôr optimistka, možno aj preto som popri práci stále študovala, makala som na sebe aby som rástla, ovládala čo najviac, bola širokospektrálne využiteľná a nielen napríklad zameraná len na jednu oblasť, investovala som do seba, stále sa zdokonaľujem v domnení - mysliac si, že vedomosti a pracovitosť, ochota na sebe makať, robiť navyše, ťahať nadčasy, byť snaživá, ústretová, atd atd pomôžu mi v tom, aby som sa mala aspoň trošku dobre.
Mám zodpovednú tvorivú prácu, duševne dosť náročnú, veľa ľudí (vš vzdelaných) musím usmerňovať odborne im radiť, musím neustále študovať zákony vyhlášky usmernenia nariadenia smernice, tvorím koncepcie stratégie atd, bežne komunikujem a vybavujem záležitosti s ľuďmi z ministerstiev, a v čistom mám ako som už písala 390 eur a z toho ešte 100 eur mesačne precestujem do práce a späť. Takže mi ostáva 290 eur z čoho treba poplatiť šeky účty povinné platby stravu atd..a to mám viac ako 16r odrobených, takže žiadna absolventka, bez praxe atd

Anaya

DOUBLEDOG --- Môžem sa spýtať, v akej oblastipracuješ? (ak to nie je tajomstvo) A si vo svojej práci spokojný?