testy na pohlavne prenosne choroby

Príspevok v téme: testy na pohlavne prenosne choroby
marcelka987

Dobry den,
chcela by som sa spytat kde a kto mi moze urobit testy na pohl.prenosne choroby a kolko to stoji, alebo kde na internete mozem najst nejake info...viem len o HPL.
Som velmi prekvapena pristupom lekarov k tejto teme, ked som sa spytala gynekologicky, tak mi vobec nic nepovedala, iba tolko, ze pokial nie je podozrenie tak na co. Ale co viem, tak vela takych chorob nemusi mat ziadne priznaky. Tak isto ani na internete toho nie je vela o tomto, tak vobec neviem kde by som si taketo testy mohla dat urobit.
Potom sa kazdy cuduje, ze uz moze chytit hocico od hocikoho, ale ja sa ani necudujem. Slovensko je v tomto velmi zaostale. Lekari taisto na to kaslu. Napr. moja gynekologicka mi neurobi ani prehliadku nezoberie krv a urci si co mi je len tak "z brucha". Je to dost smutne ako to tu funguje a choroby sa siria dalej a nikoho to netrapi. A ze sex s kondomom? Ani to nieje 100% ochrana.

Dakujem

Lulu2011

gynekologicka po tvojej prosbe by ti mala urobit, su vsak platene, test na HPV stoji cca 40 eur, chlamydie 10-20 eur, nie je to lacna zalezitost