Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Aky batoh/ruksak ?

Príspevok v téme: Aky batoh/ruksak ?
bagpack

Ahojte,
Aky je podla vas najlepsi ruksak?
Musi byt vodotesny (inak nema ziadny vyznam).
Idealne taky 'stredny' (zeby okolo 30l?) proste nech je len na chrbte a nech nie je pod/nad/vedla
Musi byt lahko prenostny, nizka hmotnost, no aj napriek tomu extremne spolahlivy.
Poznate nieco take, kde na Slovensku (a okoli) sa take nieco da zohnat, idealne aj vyskusat ?
Dik

koral

Ja som tiež zháňal batoh, pretože chodievam často do hôr a dosť hodne som mal problém s premokaním. Zháňal som ho dosť dlho, ale potom som kúpil GreenHermit CT-1225. Má síce len 25 litrov ale maximálne pohodlný a nepremokavý. Aj cena bola super okolo 25 eur a navyše som to kúpil cez nejaký kupón tuším to bolo cez kuponyzdarma.sk. Takže ho môžem odporučiť

Jankaaaa :)

Vsadiť život na batoh? radšej vsádzaj na veci ktoré sú vnútri toho batohu ;) tak držím palce pri výbere :)

bagpack

To nie :-)

Avsak.. je to ako mat piate koleso na aute, rezerva :) 90% ludi to nosi aj tak zbytocne ale ked ju je treba, tak je na nezaplatenie :D

Nosit prsiplast len preto, aby som sa chranil proti dazdu je zas prilis narocne (radsej dam veci do ruksaku a budem robit ten layering).

A to brodenie rieky, co ak sa stratim? :) tak ziadne zlanovanie nebude :D

je to sice paranoidne, no nemam rad ked mam veci na ktore nemozem vsadit svoj zivot..

jankaaaaa :)

Keď bude lejak v lese dáš na batoh raincover a vnútro budeš mať suché :D alebo si kúpiš pršiplášť pod ktorý sa dá dať aj batoh :D a keď sa brodí rieka, väčšinou sa batohy púšťajú po lane nad riekou :))) nemyslím, že sa človek vydá na takú túru kde treba brodiť rieku bez lana :D

bagpack

Nie je to az take zbytocne, ta vodotesnost, pretoze ak budem v lejaku v lese, tak chcem aby vnutro bolo suche. Ak budem musiet prebrodit ladovu rieku, tak sa vyzleciem a vsetko dam do batohu, vyberiem vsetko suche. V opacnom pripade som mrtvy ;)

doubledog

tak tak, ten chrbtovy vetraci system je dobry v lete, v zime je fajn, ked mas na chrbte batoh, ktory ta trosku chrani pred vetrom a zimou.

je vela roznych znaciek, podstatny je skor material a konstrukcia, znacka je skor o style, kazda ho ma iny a clovek si tak moze vybrat.

jankaaaaaaaa

ved ja tu netvrdim ze si ma kupit snowboardovy vak. pisala som o znacke burton ze som s vakom nadmieru spokojna, vydrzal atd. je pravda ze na turistiku je vhodny vak s tou silnou vystuzou na chrbte, ale predpokladam ze aj vaky znacky burton existuju turisticke. takze odporucala som len znacku nie konkretny typ vaku

Jankaaaaa :)

mám od Salewy turistický batoh presne s tým chrbtovým systémom čo spomína doubledog...je to pravda, že sa až tak potiť nebudeš, ale potiť sa tak či tak trošku budeš...v lete je ten chrbát super, ale na jeseň, v zime cítiť ako popod batoh prúdi vzduch, čiže keď je chladno tak ťa ten batoh nezohrieva...niekomu to vyhovuje niekomu nie :)))

doubledog

hentaka vodotesnost je podla mna zbytocna, co v nom chces prenasat vodu?

dobre je, ked je viac priestorovy, a s roznymi moznostami pripnut nanho nejake vybavenie

tiez je fajn, ked ma na chrbte taku konstrukciu, ktora ho oddeluje od tvojho chrbta, nebudes sa tolko potit

vyskusat si ho mozes priamo v predajni :)

Jankaaaaa :)

Najprv si treba uvedomit na čo ten batoh budeš najviac používať...keď som si kupovala svoj Burton povedala som si jeeej fasa batoh, aj do školy, aj na notebook, super aj na snowboard, možno sa bude aj na túru dať zobrať...no človek časom príde na to že ak sa niečomu venuje seriózne take kompromisy neexistujú...snowboardový batoh nikdy nebude na turistiku taký dobrý ako turistický od značiek ako je Salewa, Deuter, Vaude atď. Sú užšie, tým lepšie sedia na chrbte, vo veľkej väčšine majú lepšie chrbtové systémy ako značky ako Burton, Dakine a ďalšie snowboardové...Nepremokavosť nejak na batohu riešiť netreba, lebo na väčšinu sa dá kúpiť a používať raincover...čo sa týka veľkosti, 30 litrov je na jednodennú túru či snowboardovačku podľa mňa veľa...stačí tak do 25l, ale koniec koncov ani 30 litrovým nič nepokazíš...tak veľa šťastia :)))

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Aky batoh/ruksak ? - Fórum - ZDRAVIE.sk