Aku obuv na turistiku?

Martin 72

Adidasy su dobre,membrana mi fungovala aj po 10 rokoch. Neodporucam znacku Karimor, na hladkej latke vnutri je nevlepena vlozka, posuva sa aj na rovine, nieto na svahu.

M74

Ja veľmi rád nakupujem v Martine, na námestí je niekoľko obchodov a dá sa tam vybrať.
Ináč asfalt dosť derie turistické boty, ich podrážky sú naschvál skôr mäkšie, aby lepšie sedeli na skale.
O topánkach sa dočítaš viac napríklad aj tu: www.outdoorforum.cz

bagpack

No ja este nikam nechodim, ale myslim ze ked si tie boty kupim, tak ma budu tahat von na pohyb, co velmi potrebujem :D

To je ako bicykel... Tiez ked ho clovek ma novy, tak je radsot na tom jazdit :D

Tak dik za tie znacky, skusim najst nejaku predajnu a otestovat ich :-)

jankaaaaa :)

Fuuuuha no tiež som z KE a bohužiaľ nemôžem povedať, že je tu veľa outdoorových obchodov, kde sa dajú kúpiť seriózne topánky...Berg je drahý, Hudy drahý, neochotná obsluha a nemá veľký výber...Všetko outdoorove vybavenie ktoré sme kupovali, sme kupovali v Rysoch v PO alebo v PP...
Ja som si pred troma rokmi kúpila celekožené Salomony...nemôžem na tie topánky povedať jedno krivé slovo a to tie topánky majú nachodené už fakt aj viac ako tisícku kilometrov...je to jedna z tých mäkších topánok...bohato stačí na viacdňové hrebeňovky, na vrcholovky v tatrách, resp. na potulky po Alpách :) Je to aj tá lacnejšia varianta už z tých lepších topánok...
veľmi dobrá, ale už drahšia značka je HanWag...u nich si prídu na svoje aj ľudia s užšími chodidlami...ich topánky sa až tak nerozšľapú ako napr Salomony...a sú to relatívne tvrdé topánky...
tak veľa šťastia :) a veľmi dôležitý je aj prvý dojem z topánky pri skúšaní :)))

jankaaaaaaaaa

su take specialne obchody na sportove oblecenie a turistiku. ja som z KE a mame tu vlea takych obchodov a to teraz nemyslim ten exisport a pod.

bagpack

No v kazdom ich nekupim :)

Chcem nieco naozaj kvalitne, a viac specializovane, ziadny exisport ci ina s prepacenim, kravina..

Nieco kde vedia z coho je to zlozene a ako sa dana hmota zachova a z coho sa sklada atd :) v exisporte a podobnych predajniach mi len opisu obuv ako skolak 2. rocniku zakladnej skoly. Cize na take by som sa teda osobne nespoliehal, preto som toto zalozil :)

(Dnes som tam bol a vyber nulovy)

M74

Topánky kúpiš predsa v zelovoci:-)

Asi v každom okresnom meste je nejaká predajňa outdoorovej a turistickej výbavy, takže tam. Celkom dobré značky topánok sú napr. Meindl, Lowa, La sportiva, Garmont... Rozhodne sa neoplatí kupovať nejaké kvázi turistické boty v hypermarkete, alebo u číňana.