Fľaky z potu na tričkách

Príspevok v téme: Fľaky z potu na tričkách
Ontário

Čavte. Nepatrím k ľuďom, čo sa moc potia. Aj frajerka mi povedala, že za 4 roky necítila zo mňa ani raz pot.
Lenže keď je von "hic" a človek má na sebe obtiahnutejšie, tesnejšie tričko, pot pod pazuchami vzniká a to tričko ho vsakuje. Ešte keď používam sprej, tak sa vlastne zmieša pot so sprejom (aj keby človek používal guličku, sprej a neviem čo všetko naraz, v teple vznikne vždy pot-mokro)a potom vznikajú fľaky pod pazuchami na tričkách. Staršie tričká som musel kvôli tomu vyhodiť, lebo to nešlo oprať. Ako sa toho zbavujete? Klasické pranie, či tam lejete aj prípadne vanish na tie konkrétne miesta?

jajka001_

ja som poskusala uz kopec, potim sa bez antiperspirantov, aj s nimi, akurat s nimi to INAK smrdi ako bez antiperspirantu

AdamKrt

Mne sa to stavalo, ked som pouzival suche dezodoranty. Uz z nich v podpazusi ostavalo tolko toho, ze sa to prilepilo na tricko a ked do toho prisiel pot, rozpustilo sa to.

Okrem toho, ked si zoberiete, ze potite sa aj na chrbte a inde, ze zle cistitelne flaky sa robia iba v podpazusi, tak je to kombinacia potu a antiperspirantu/dezodorantu.

Predavaju niektore znacky ivisible - skusil by som tie. Antiperspiranty suche sa mi zda lepsie nanasat na umyte MOKRE podpazusie.

Napr. niektore antiperspiranty gulickove, su uplne prehliadne, ako voda, podobne gelove. Ked je moznost a potite sa a uz to pod pazuchami citite, mozete odskocit, ked sa da na toaletu, poutierat sa toaletnym papierom. Zasada je nosit pri sebe, alebo mat niekde po ruke - napr. v praci, antiperspirant. Poutierate sa pod pazuchami, nanesiete novu vrstvu. Nemusi to predsa vpit hned vase tricko, kosela...

Kopec tych antiperspirantov savadza. Bud su malo ucinne, alebo su z toho flaky. Treba skusit, ktory cloveku sadne.

patricia455

na nete som nasla aj toto: Zlté škvrny po potení v podpazuší
z odevov odstránime tak, že ich vyperieme v čpavkovej vode v pomere 1 diel čpavku a 10 dielov vlažnej vody. Prať treba v rukaviciach a odevy poriadne prepláchať.

patricia455

mne trochu pomohlo vanish + kypriaci prasok do peciva dat na to miesto a starsou zubnou kefkou cistit,...ale pojde to len mierne dole... necakaj zazraky... inak ten kypr. prasok nasyp na miesto a nehaj ho trosku vypenit (predtym musi byt tricko vlhke, alebo ho uz namoc do toho vanishu a potom prasok )