Zase raz HAK

Príspevok v téme: Zase raz HAK
bonavita

Máte,prosím, niekto skúsenosti s niečím takým: problém s otehotnením po vysadení HAK...alebo problémové tehotenstvo následkom HAK....alebo nedajbože choré dieťatko následkom HAK...alebo iných hormonálnych prípravkov???

Alebo nemáte niekto nejaké odborné články na túto tému? Na nete som našla zatiaľ len laické diskusie.

Zistila som, že môj doktor zrejme "odflákol" robotu a ja som sa držala jeho rád (lebo komu má človek veriť, ak nie lekárovi) a teraz som trošku vystrašená...

jankaaaaaaaaa

nie vsetci lekari maju rovnaky nazor. neznamena to ze lekar musi byt blby ked ma iny nazor ako ten druhy. mozno treti lekar by mal uplne iny nazor ako ostatni atd.

[zruseny1]

ale nie si blbá:) a teda necítiš, že by ti to počas tých dvoch rokov užívania aspoň trochu pomohlo?
možno sa ten druhý lekár splietol, ktovie

bonavita

jankaaa - ďakujem

inkognito - predpísal mi na preliečenie hormonálne tabletky, brala som ich 2 roky, ale od iného lekára som sa dozvedela, že na ten problém, ktorý som mala, sa daný liek vôbec nepoužíva a hlavne sa nemá brať dlhodobo (nechcem to moc rozvádzať do detailov)....toto som sa však dozvedela až teraz, keď už som s "liečbou" skončila....tak som trochu vystrašená, čo mi to mohlo narobiť v tele.....Blbá som bola, že som si to neoverila skôr...

jajka001_

nie pokial viem tak branie hak by nemalo mat vplyv na otehotnenie ani na deti, neboj, pozri kolko deticiek je naokolo, zdravych, ved vsetky baby skoro beru hak

jankaaaaaaaaa

hak sa za neplodnost nepovazuje. vplyv hormonov nema vplyv na plod, iba keby sa tieto hormony uzivali vo vysokych davkach pocas tehotenstva v pokrocilom stadiu.
ked zena berie hak nejaku dobu a potom po vysadeni nemoze otehotniet tak jasne ze to zacne pripisovat hak, lenze ona mohla byt neplodna uz predtym nez hak zacala uzivat...