Preco su ludia vecne nespokojny

lost

najferovejsie je, ked sa kazdy o seba bude starat po svojom.. ked je niekto chory, preco by sakra mal davat do fondu prachy? :D

(ale toto by malo byt ostertene cez ZTP nie?)

ved triezvy clovek by mal mysliet na buducnost, a zveladovat svoj kapital, no ako vidim, svet je iny ako som si myslel.

lost

resp. predstavme si:

existuju dvaja zdravy jedinci vo veku 20 rokov.

system stanovi, ze kazdy rok treba odviest 1000 Sk do fondu a potom v dochodku dostane kazdy 5000 Sk rocne.

dochodkovy vek zacne po odpracovani 40 rokov.

ak by obaja boli odviedli maximum, tj 80 000 Sk, obaja by mohli zit len 40/5= 8 rokov, potom sa fond rozpadne.

Cize bude velmi dobre, ak sa nikto z nich nedozije 68 rokov.

alebo najextremnejsie najefektivnejsie bude, ak jedneho z nich zabiju vo veku 59 rokov, potom si ten druhy moze uzivat takmer 16 rokov a system bude famozne uznavany.

avsak v realite, nie vo vakuu tam je este aspon 100 faktorov, ktore ovplyvnia cely system a jeho zivotnost.
inflacia, populacia (pocet deti na dochodcu, ktori zostanu doma), ako dlho budu dochodci cerpat z fondu, kolko z nich sa tam nakoniec dostane, kolko fond zarobi na risk-investiciach (toto je uplne nanic aj tak, taky obrovsky fond nema odkial zarobit),

viac nepisem lebo mi piiiipa truuuba ...

a viac mi ani nenapada, no musi to byt vsetok sakramensky diabolsky dobre prepojene, preto je to nevyliecittelne..

zlej 2 tekutiny dokopy .. to je nas dochodkovy fond, a teraz vyliecis to tak, ze tie tekutiny oddelis.

NEMOZNE..

lost

0vecka

dochodok je OK, ale nie vo forme pyramidy..

to je absolutny podvod..

lebo to do 20-30 rokov padne, pokial nenastane zmena..

myslianka pekna, ale ziadna nadoba neda zo seba viac vody ako sa do nej vleje..

ved chapes podstatu systemu, ci nie ?

system stavkuje na to, ze ludia budu dochodkovo aktivny co najmenej casu, resp. dostanu MENEJ ako tam vlozili.

Aky to ma potom zmysel ??

0vecka

dochodok je nahodou dobra vec to mi nevyhovorite... kebyze neexistuje dochodok tak je plno starych ludi na ulici...

RADArada

...tiez si myslim ze malo kto sa dochodku dozije/nech rovno kazda firma hned ma sluzbu-ODVOZ DO KREMATORIA :))))/...a tie keci nech si kazdy spori na dochodok to je uplna somarina...to len aby teraz mala vlada na dnesne dochodky a co bude za 20rokov?pride taka doba ze tie nasporene dochodky NIKTO NIKDY NEUVIDI-LEN DLHY NOS MU OSTANE...
OVECKA kazdy nadava na nieco ine a stazuje sa...
ty sa stazujes na ludi-ze ta to prestava bavit ich pocuvat-ludia sa stazuju na ine veci...
este jedna vec ked preberame financie-je urcena minimalna mzda/z ktorej este zoberu odvody/a inkaso je niekde uz pomaly 330eur...tak mi povec preco by sa nemali ludia stazovat?podla coho urcuju minimalnu mzdu?diktuju kolko ludia maju utratit.../preco to nebolo za totality-ked boli diktatory?/a tolko veci je preco sa ludia mozu stazovat a byt nespokojny...

Jooe Ker

mozno sa ho dozije ak pracuje v statnej sluzbe a potom (uz ako dochodca) sa este i zamestna a dostava i placu ....... fuuuu parada

jajka001_

ovecka aky dochodok? ty sa ho nedozijes. z tvojho platu idu odvody na tych ktory poberaju dochodky a socialne davky teraz.

RADArada

...pozri sa na film CESKY SEN a sleduj ho pozorne...A MOZNO POCHOPIS PRECO LUDIA SU ZO VSETKEHO TAKY ZNECHUTENY...
je to cesky film-ale myslim ze slovaci su na tom podobne/klamani.../
a je to rok co rok horsie a horsie...