da sa zmiernit bolest pri prvom epilovani?

Príspevok v téme: da sa zmiernit bolest pri prvom epilovani?
ginny159

uz dlhu dobu sa odhodlavam k pouzitiu epilatora ale uz som toho vela nacitala a vsade sa len pise ako to neskutocne boli prvy krat a kolko zien preplakalo aj 15 minut kvoli tomu... ja sa bolesti dost bojim no velmi to chcem skusit aby mi aj zredli chlpky na rukach a nohach a trosku aj dole na bruchu.. :/
niekde som citala ze hodinu pre dtym ako sa epiluje si dat jeden ibuprofen alebo co a ze vraj to pomoze.. je to pravda? lebo sa mi to nejak nezda :/
alebo vraj si kupit nejaky anesteticky pripravok.. gel alebo take cosi v lekarni.. mate s tym niekto skusenost? s nejakym na volny predaj ktory fungoval naozaj dobre?? dakujem :)

sewie

hmmm mne na nohach nikdy clhpky nezarastali:)a ani ziadne vyrazky som nemala...hlavne sa po epilovani netreba hned opalovat-ma tam byt tusim hodinu alebo kolko pauza!

ginny159

cize treba aj tu vodu po holeni na to?
no tiez by ma zaujimalo to zarastanie trochu preto som skusila len taku malu cast na nohe aby som videla ci s tym nahodou nebude problem :D

petra555

Zeny, ja som to skusila asi 2x a stacilo mi.. Lenze sa chcem do toho pustit znova.. Co ma odradilo- po epilaci sa mi na stehnach spravili hnisave vyrazky-podobne ako akne, s bielymi hlavickami a z toho flaky, co som potom nemohla mesiac nosit kratke gate.. Neviem si to vysvetlit.. A ako riesite zarastajuce chlpky? Kedy si robite peeling? Dakujem a pekny den vsetkym:-)

ginny159

neodradila som sa a vyskusala som to dnes :D akurat som skusila len malu plochu na nohe, ze na skusku :D celkom to slo vydrzat ale vraj to na rukach a podobne boli viac tak uvidi sa :D
akurat mam take cervene bodky teraz, vyzera to ako keby som mala kiahne :D je to normalna reakcia? alebo nie? :D

blondula

ziletky uz ani ja nechcem vidiet,sak som si riadne "donicila" nohy :DDD nech mi radsej tie chlpy veju vo vetre ako ich mat tvrde a postavene :DDD sak sa mi aj volne teplaky na ne zachytavaju :DDD ako som pisala,zajtra to znova vyskusam :-(

[zruseny1]

blondula, ale tie chlpky ti nezačínajú všetky vyrastať v rovnakom čase..tie 2mm čo spomínaš boli možno ešte spred minulého epilovania...u mňa je to tiež tak... akurát ma štve to, že mne po epilovaní tak zjemneli, že teraz ich tie pinzety tažko zachytia
ale žiletku už nikdy viac:)

blondula

inkognito dakujem ;-) .... ale to myslim vazne s tym rastom chlpkov na nohach :-( ..... :DDDD ved nie je mozne,ze za 2 dni mam zase 2 mm dlhe chlpy :DDD to uz co ma byt ?? :DDD zajtra vytahujem toho "bzucaka" a budem epilovat :-( len musim asi predtym nohy strcit do suda a pridat nieco,nech to zmäkne :DDD