FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: ct vysetrenie

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "ct vysetrenie" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Choroby všeobecne
    Health99920.08.11 16:50??.??.25.152

idem 23.8. na ct vysetrenie brucho plus mala panva, chcel by som sa spytat, ci sa mam niecoho obavat, napriklad rontgenoveho ziarenia, je to bezpecne ? ako prebieha taketo vysetrenie ?

• muchacc20.08.11 19:05??.??.58.169

Vobec sa neboj. Za pol hodku to vycikas - to z krvi. To vypite neviem ako rychlo sa vyluci. Ale nemas sa coho bat. Davky ziarenia su hlboko pod rizikom.

Ak nie si alergicky na tu konkretnu kontrastnu latku, ziadny problem by nemal byt 99%.

Ja som len do zili dostaval. Tak len o tom ti mozem povedat, ze akurat z toho mozes mat pocit tepla ale nic viac.

• Health99920.08.11 19:01??.??.25.152

je to ct, ja sa len bojim ci to ziarenie nema nejaky zly vplyv na zdravie alebo aj ta kontrastna latka ci sa da zvladnut, lebo mne povedali ze najprv musim vypit tu latku a potom mi ju este pichnu do zily

• muchacc20.08.11 18:40??.??.58.169

Velmi casto sa milia pojmy.

CT - computed tomography - vyuziva sa rongenove ziarenie

MRI - magneticka rezonancia - vyuziva sa magneticke pole.

Ak si si isty, ze ides na CT, tak ano, bude to ronthenove ziarenie. Ale davka je v tolerancii, to sa nemusis bat.

Neviem, co ti budu skenovat presne, ale vyzera ze do krvi ti vstreknu kontrastnu latku, ktora pekne vykresli krvne riecisko na snimke.

Uplne v pohode :).

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Článok dňa

• Glukomanán

Glukomanán

Konjac (Amorphophallus konjac K. Koch), ľudovo nazývaný aj ako „diablov jazyk” je rastlina žijúca na... čítať viac

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Spoznajte krásy nízkotatranskej prírody v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

^ Späť na vrch