Vyhrážky, psychické a citové vydieranie starých rodičov

Príspevok v téme: Vyhrážky, psychické a citové vydieranie starých rodičov
martinnna22

Ahojte, som matkou 9mesačného syna a
potrebovala by som poradiť ohľadom styku starých rodičov z otcovej
strany. Nakoľko otec môjho syna býva u svojich rodičov, a nemáme
súdom určený jeho styk s maloletým, umožňujem mu stretávať sa so
synom pravidelne, aj každodenne, pokiaľ je to možné. Jeho rodičia,
teda starí rodičia nás psychicky terorizujú, vydierajú a
vyhrážajú sa nám, že ak im nebudeme "chodiť ukazovať malého"
vyhodia priateľa z domu a mňa udajú na sociálke. Dovolím si
povedať, ze sú to manipulátori a psychicky narušené osoby, ktoré
poznajú iba urážky, nechutné nadávky na moju a priateľovu adresu. Malého vnímajú iba ako hračku, s ktorou sa chcú hrať, ked majú čas a my sme tam museli doteraz vždy chodiť. Chcela by som sa opýtať, či majú právo na stretávanie sa so svojim vnukom, ak si to neželám ja ako matka ani priateľ ako otec. Ak by sa domáhali práva stretávať sa na súde s vnukom, ako by som mala postupovať, aby som dokázala ich zlý vplyv na syna. Mám svedkov, aj e-maily, v ktorých sa vyhrážajú a vulgárne mi nadávajú. Poprípade, na akú inštitúciu by som sa mohla obrátiť so svojím problémom. Diky za odpovede

Barborka27

a nemoze sa priatel odstahovat od rodicov napriklad k tebe? bolo by to asi lepsie, na sude by starkí nevyhrali aj keby sa domáhali svojho práva :D a kedze si spominala ze mas aj dokazy jak sa k vam spravaju. Nechapem takych ludi. V mojom okoli, je podobné pripad, matka obmedzila akykolvek kontak vnuka so starkými, a oni nemozu nic, za prve vedia ze by im to na sude alebo kdekolvek inde nepreslo a za druhe, za druhe, pre nich ani nie je dolezity vnuk ale to, aby robili napriek matke.. neboj sa, najlepsie by bolo vyriesit otazku toho byvania

Aja02

Ja si nie som taká istá ako Adam, že nemajú žiadne právo. Pokiaľ viem, tak majú aj starí rodičia právo na styk s dieťaťom.Prečítaj si toto: ficek.sk

Aja02

Ja si nie som taká istá ako Adam, že nemajú žiadne právo. Pokiaľ viem, tak majú aj starí rodičia právo na styk s dieťaťom.Prečítaj si toto: ficek.sk

martinnna22

To viem Adam, z toho si ani nic nerobim, nemôzu mi vôbec nic...ale je mi luto priatela, neustale ho urazaju, nadavaju mu vulgarne, ze je špina a chronta a ostatne, ktore nechcem ani menovat. Som mu povedala nech si to nahrá, ale on je uz tak psychicky vyčerpaný, ze uz nevie sám, čo má robiť.

AdamKrt

Kasli na nich, nemaju ziadne pravo.

Povedz im, ze ak sa im nepaci, nemusia ho uz v zivote vidiet a ziadna socialka im nepomoze. Ze vyhodia Tvojho expriatela z domu, je jeho problem. Neprenasaj to na seba. Mozes im povedat aj Ty, ze ak to urobia, Ty im neumoznis ziadny styk s vnukom, lebo na to ma narok iba rodic.

Niekedy plati - na hrube vrece, hruba zaplata... ;-)