napr: secret

Príspevok v téme: napr: secret
Brenda

Uz dlho mam jeden konicek (teda neviem ci sa to da nazvat konickom)no ide o to ze som si zalozila zosit kde si stale pisem nove frazy o zivote alebo rady ako byt uspesny,stastny,ako sa citit dobre a tak...a rada si to aj citam ale problem je ten ze sa toho vobec nedrzim...skor robim samy opak a nie ako to tam pisu napr.zacnite premyslat o tom a robte to a to aby ste boli stastny...ja si osobne myslim ze to moze pomoct ale ja sa toho akosi nedrzim...a chcem len neviem ako na to...

ta3

Genesis
Ja aj napriek tomu, ze Tebe sa to zda blbost tvrdim, ze vsetko zle je na nieco dobre, ale ak budes rozmyslat tymto sposobom ako si sa tu vyjadril a ked budes mat rebricek hodnot taky ako mas, nikdy tomuto tvrdeniu ani neporozumies, nechcem Ta kritizovat, si este mlady, urcite veci pochopis az casom, pravdaze ak sa o to budes snazit, len ked prijmes myslienku reinkarnacie, potom sa prestanes cudovat, preco ludia, ktori v podstate nikomu nic zle nespravili tolko trpia napriklad rakovinou, ja som od utleho detstva prechadzala od jedneho problemu k dalsiemu a este vaznejsiemu a tiez som sa pytala preco prave ja, ked som v zivote nikomu neublizila, no v tomto zivote som neublizila, ale urcite som vela zleho napachala v prdchadzajucich zivotoch a toto, cim som prechadzala a prechadzam je toho dosledok, tiez som bola chora na rakovinu, mozno sa to niekomu bude zdat ako ruhanie, ale ja som dnes vdacna, ze som presla tym krizom, pretoze ma to vnutorne velmi posilnilo a zmenilo k lepsiemu, takze zase nieco zle bolo na nieco dobre a tak to je, len sa na tieto veci treba pozerat zo sirsieho uhla a este poznamka k tomu, co tu tvrdis a sice, ze keby naozaj platilo, ze vsetko zle je na nieco dobre, ze by sa osud kazdeho cloveka v konecnom dosledku vyvijal pozitivnym smerom, no, urcite by sa vyvijal pozitivnym smerom, keby sme nerobili dalsie chyby, zial, sme iba ludia, nie roboty a robime vela chyb, keby sme boli stopercentni v kazdej situacii, uz by sme po tejto zemi urcite nechodili, podla mna sa rodime, aby sme zdokonalovali svoju dusu, hm, urcite so mnou nesuhlasis, je to v poriadku, ani nemesis, len som sa chcela k Tvojmu prispevku vyjadrit, ved vlastne slobodna diskusia je zaklad tohto skveleho fora

Barborka27

Gene :)) to radis tej pravej :)) ja neviem zastavit svoj mozog a myslienky mi plynu jedna radost, takze dakujem za radu, bolo by to fajn, ale zaroven si myslim ze keby som prestala rozmyslat, citila by som sa ako taký oslík, ktory len tak bezcielne a slepo preživa zo dna na den.. aj ked jedno prislovie Hare Krišna hovorí, ked ráno vstanes hned daj svojej mysli 50 rán palicou.. :))

jajka001_

genesis, kazdy raz musi umriet. rakovina je choroba. bolo by fajn keby umierali len ti zli ale zivot by akosi stracal zmysel, prave to pokusenie, to je to co je v nas, sme aj zli, aj dobri, mame na vyber ako sa zachovame a o tom tento zivot je. ked budes zly, stratis sam seba.

Genesis

Barborka

neviem ti poradit nic aby si bola stastna to nie je v mojej moci ani v moci nikoho na tejto planete.

mozem ti poradit ale nieco aby si bola stastnejsia ako doteraz :)

ta rada je - SNAZ SA CO NAJMENEJ ROZMYSLAT :)

Barborka27

mao, prave teraz som v takej situacii a najhorsie je pre mna čakať, premyslať a kalkulovať :D najradsej vsetko robim spontanne.. ale ked uz raz byvas s niekym, mate byt a pod. je to tazsie, a priznam sa ze to niekedy beriem jak balvan priviazany okolo nohy, ale zas musim pozerat aj na pocity toho druheho ci nie? mam byt taky sebec? to nevie ci by som sa dokazala pozriet do zrkadla..
maoam email Barborka27r@azet.sk :))

Genesis

maoam:

pretoze kazdy ma ten program trochu iny ... je to ako keby si sa pytala preco ked si niekto vypije jedno pivo je zavisly na alkohole cely zivot a preco ked ty vypijes jedno pivo tak sa zavislou nestanes.

vsetko je to len program ... aj emocie ... bohuzial programom je ovplyvnena aj sila emocii ... je pravda ze clovek moze v malej miere svoje emocie ovladat lenze je rodziel ovladat slabu emociu a extremne silnu emociu

prave preto niektori svoje emocie nezvladaju

Maoam

Genesis: ano, tazko chori ludia su casto ti srdecni, mili, dobri a ti, co vzdy vsetkym pomahali, ti si to casto zvyknu zliznut najviac

napriek tomu nedokazem zit tak, ze budem svina, ublizovat ostatnym, surovo a egoisticky si hladiet len svoje, odrbavat ostatnych - proste to nemam v sebe a nechcem sa ani umelo znizovat k tomuto stylu

len preto, ze tak zije 95% ludstva

Barborka27

genesis tak co nam teda tu ostava? zivot podobny tym zvieratam? v podstate sme aj my zvierata, mame pudy, casto koname pudovo a len zdravy rozum a svedomie nas niektorych chrani pred tym, aby sme sa naozaj chovali jak zvierata.. myslim ze nikomu sa nezije lahko, ale keby mam na toto mysliet kazdu chvilu a nevidiet svetlejsiu buducnost co i len o malinkú trošku, tak si to rovno hodím :)) nikdy nevieš čo ti život pripraví, nemusí to byť nic velke, ale tak oplati sa byt zvedavý a čakať :D

sweater

je este strasne moc veci co chcem v zivote zistit, spravit, dosiahnut jednoducho stihnut... teraz musim ist, popremyslam o tom a mozno pridem nato ako to lepsie popisat :)

Genesis

a tvrdenie ze vsetko zle je na nieco dobre a ze to ma svoj zmysel je blbost:

keby to tak bolo tak osud kazdeho cloveka by sa vyvijal v konecnom dosledku pozitivnym smerom a kazdy by umieral s usmevom na tvari a pochopenim celeho tohoto tu.

bohuzial chodte sa pozret na onkologiu na tie usmevy ... v drtivej vacsine su tal ludia ktori nikomu nic zle nespravili velmi pozitivny a usmievavi a dobrosrdecni (nevravim ale ze vsetci)