Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Akademia dramatickeho umeniav BB

Príspevok v téme: Akademia dramatickeho umeniav BB
eleonora327

Zdravím všetkých. Potrebujem surne poradit. Je tu niekto taký, alebo poznáte vy niekoho, kto chodí alebo už skoncil tuto vysoku školu v odbore ,,Herectvo,,????? O rok idem na VS a neviem si vybrat medzi pár školami. Rozhodujem sa medzi takými odbormi ako sú: ,,sociálna práca, andragogika, soc. filozofia, alebo aj možno pedagogicke dačo, ale učit nechcem,... A ešte medzi touto AKU dramaticka, odbor herectvo. Myslím, že by ma táto škola velmi bavila, na druhej strane, nechcem niekde drat 5 rokov lavice a zistit, že nemám prácu. Viem, teraz neni práca tak či tak, ale neviem, nepoznám nikoho, kto tam chodí/chodil, neviem, ako to tam chodí, ake a či vobec je na Slovensku nejake uplatnenie, a ake velke, či sa tým potom uživim, ak tu školu skoncim. ....poprípade niečo aj k tej sociálnej práci, andragogike či pedagogike. Fakt si neviem vybrat...a mimochodom, vraj pedagociké smery su najslabšie platene.. Je na tom niečo pravdy??? A privítala by som aj nejake vaše typi.. P.S:matika nie je moja kamaratka:D:D:D:D Dakujem.

eleonora327

No to srdiečko to tam davam všetko.., hlas však nemám moc silný, neni taký ostrý, s kovovou farbou, prave naopak, taký šelest alebo ako to nazvat...no mám problémy skor vtedy, ked mám spievat výšky..tam je akosi problem, a mam pocit, že bežne čo počuvam spevačky tak tie ich vyšky nevytiahnem, trebars A. Lavigne...
Proste to tam akosi neznie...ako by malo..a robi mi aj problem byt vo výškach..radšej hrudný register...ten si užívam:-) Spodný rozsah mám po ,,s,, tuším..noty nepoznám...ale horný..to neviem..nikto mi ho nidke nemerall..ani v zuš...len ten spodok..že ho mám dobrý...

Mgr.art.

Zaklad je ten, ktory si povedala. Samozrejme konecne podoba rokoveho a operneho spevu je rozdielna. Ton by si mala mat vedeny na dychu vo vlastnom zaujme z toho dovodu, ze ti neznici hlasivky ako ked na ne kricis hrdelne. Ale taky je v podstate aj spev ludovy vo folklore. Chodi ku mne na hodiny sukromne jedna ludovkarka. Ja jej do techniky prilis nezasahujem, lebo potom by tak naturalne ani nezaspievala. Upravujem jej skor ak ma prilis siroke vokaly, pracujeme na spravnej a zrozumitelnej artikulacii a tiez obohacujeme sladby trosku o vyraz atd. Co sa tyka tvojho zanru- ak sa lepsie zapocuvas, techniku co si sa ucila na ZUS vyuziva aj Whitney Houston ( sorry ak mena pisem s chybami, neviem ako sa to pise a nechce sa mi vyhladavat), Celine Dion, kedysi spievala aj Sarah Conor a aj ked obcas na koncertoch zareve, ale v studiu tak nie Robbie Wiliems (toho ja zboznujem) a ked tak neziapal so zilou na krku, ale spieval skor balady, pacil sa mi aj ten chlapec, co tusim vyhral teraz Superstar. Ten vychodnar- neviem meno. Mala by si spievat volne, tak aby si netlacila na hlasivky tak, ze ti kazdu chvilu "prasknu" , ale aby ti to bolo pohodlne co sa s mikrofonom da. Doraz by si mala klast na artikulaciu a zrozumitelnost vychadzajucu zo spoluhlasok! Samozrejme dat do toho srdce, cit a rozum a riadit sa aj textom a nie len exhibiciou ukazat co najsilnejsi hlas... Na to sa hlada pedagog tazko, lebo co sa tyka nasich spevakov, tak to aj malokto vie. A o technike vedia najviac prave pedagogovia ZUS, Konzervatorii a VS, lebo sa to ucia a ti ucia aj hercov na ich skolach a fakultach.

eleonora327

Mgr. art. - kedže spievaš operne, tak sa niečo opýtat trošku mimo tejto temy. Venujem sa da sa povedat pop-rockovemu spevu, ale akosi sa mi nedari najst učitela, ktorý by ma viedol touto moderno utechnikuou, chodila som už aj do ZUS, a tam bola tato operna klasicka technika ako hlavovy register a klenby a pod...chcem sa opýtat, toto sa asi využit v moderno pop rockovo mrejave neda však??? a ešte, neviem ,ale možno len bude vediet mi povedat, aký je cirka pop rockový spev po technicekj stranke, v čom je ten hlavný rozdiel medzi operným a týmto, kedže operný je postavený na dychu a ten hl. register a tie klenby-už som spomínala...tak v pop-rockovo mspeve mam načo kladiet doraz???? dakujem

Mgr.art.

Som aktivna operna spevacka- to je prakticky to iste. S hercami som kolegyna, kamoska- dochadzame do spolocneho styku i ked s hercami menej. Prehlad mam o oboch skolach. Co sa tyka intrig- ver tomu, ze najvacsia svinarna plna intrig je stale na prvom mieste divadlo. Ale to je na dlhe vysvetlenie. A ake mas dovody, ze chces robit herectvo alebo pracu moderatorky okrem toho, ze nechces pracu so stereotypom? Aj to je casta otazka, ktora zaznieva na prijimackach. Zakladnym predpokladom ktory potrebujes mat je cista, spravna artikulacia bez recovych vad, zvucny hlas, silny exhibicny prejav, ziadne telesne nedostatky a hendikepy a potom samozrejme herecky talent, ktory zahrna viacere atributy.

eleonora327

Mgr. art. - vravíš že si z fachu, čomu sa venuješ??? vieš ide o to, že ja si neviem predstavit pracu, kde by som musel cca príklad, proste o osmej príst a do piatej dakde sediet alebo stT A PTM PADLA A NADRUHý DEN ZSE TO ITE A STALE...NEecem žiadnu rutinu a ta mi z herectvom najmenej hrozi...v ,,obyčajom ,, zamestnaní sa asi zbláznim...bavila by ma aj práca moderatorky a tak podobne...len proste stále ma to taha k teh AKU. Cosa týka pedagogických smerov, neviem, či by som cela učit...pedagogiku som si tam dala len ako ešte nejaku požnot z PdF UMB...inak a ta socialna praca..tak nad tým radšej už ani nerozmýšlam....lenže teraz už fakt neviem aku školu....viem že trh žiada IT-čkárov a technicke smery a jazyky...ale niž z tohot nie je moj smer ....nemám k tomu ani vztah...čo s týka intríg, nemožem s tebou suhlasit, lebo či už ako herečka v divadle, alebo predavačka alebo v hocijakom zamestnaní su intrigi, či šikana a mobing....aj ked tam treba tie ostrejšie lakte. Ale tak tie treba všeobecne vo svete...zídu sa všade...

Mgr.art.

Tak- pedagogicke smery su v tomto smere ako mnohe dalsie platene dost smiesne. Plny uvazok robi cca 55O € v hrubom a ked chces viac, musis sa snazit ako kon. A prilepsis si len o par susnov- aj to skor na ZS ako ZUS. Vyhodou su jedine letne prazdniny, to je pravda. Co sa tyka tvojej empatie to je sice pekne, ale v umeleckych kruhoch skor neocenitelne. Tam ti treba vysoke sebavedomie, ostre lakte a zelezne nervy. Okrem toho, ze musis mat nervy na konkurzy a byt drava a pretlacat sa, musis dokazat zvladat psychicke tlaky, ktore v divadlach a v telke sposobuje konkurencia a najma intrigy. V dnesnej dobe uz nie je caste byt v angazmane jedneho divadla, ale cakal by ta kocovny zivot po viacerych mestach. Jeden den hras v Kosiciach, druhy v Martine, potom Ba, dalej ZV. Samozrejme ak mas stastie a si obsadzovana. A podla toho beries aj plat. Jedno predstavenie ti moze priniest slusnu sumu- ale aj to podla toho, aku velku rolu hras. No ak predstaveni nie je vela, pravidelny prijem nemas a len zivoris. A este k popularite hercov z AU. Ich kvalita a kvalita z VSMU je na jednej urovni. Herci z VSMU su v Ba, maju lepsiu moznost kontaktov v Ba a teda aj rychlejsiu moznost sa v Ba presadit. Vzhladom na pocet divadiel u nas su ich sance presadit sa rovnake na oboch skolach. Len kazdy inde. Dostat sa na VSMU je vsak narocnejsie, nakolko herci si svojich buducich ziakov zvacsa davno dopredu pripravuju a vacsina tam ide rovno z Konzervatoria. Takze tvoje sance bez dramatickych skusenosti su pri velkom optimizme minimalne. A to, ze inklinujes k spevu a hudbe, uz duplom. To chce ovela, ovela viac. A navyse- externa forma sa v ziadnom umeleckom smere studovat neda. Ani na jednej skole. Je mozny len individualny studijny plan na ktory musis mat dovody, aby si ho pocas studia dostala. Sorry, ak som ti zobrala iluzie, ale som z fachu, nieco o tom viem.

eleonora327

,,kpl,, - čo je vlastne ten psychoterapeutický výcvik??? v SR to ma vela ludi?? ked to stojí 3000euro...to ptm budem kolko zarabat ak si to spravím??????

jajka001_

no vlastne nevies co chces a mas len chabe zaujmy. takze si ako vacsina ludi, co si vyberie nieco lahke len aby mala nejaku tu skolu a konci na urade prace.
je pekne ze mas rada ludi a chces im pomahat, kvoli tomu ale nemusis studovat socialnu pracu. pomahat mozes s hocijakou skolou. a ze si chces aj fajn zit,no to musis rozmyslat inak - zarob si na seba a potom pozeraj ako pomoct inym. inak mozes ist robit charitu, ak by ti nezalezalo na peniazoch.
ako pise tpch teraz letia technicke smery
pozri si ponuky prace, aka ta zaujima,a pozri ake maju poziadavky

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Akademia dramatickeho umeniav BB - Fórum - ZDRAVIE.sk