Som tehotna a nezamestnana. A co teraz?

Príspevok v téme: Som tehotna a nezamestnana. A co teraz?
veron25

Ahojte dnes som zistila ze som tehotna podla dvoch testov. Nie je to az take prekvapenie lebo som to jednak tusila a ajednak sme sa priatelom az tak nebranili.... V juni som skoncila VS a teraz som nezamestnana, hladala som si pracu ale tak na tu uz mozem pravdepodobne zabudnut :) Chcem sa spytat ci mi viete poradit ako najlepsie sa da vykluckovat v pravnych veciach aby som mala narok aspon na nejake prispevky. Ci ma pre mna zmysel sa este zamestnat, lebo mam jednu ponuku ktoru by som mohla pracovat aj s domu, ved bezne zeny pracuju do 8 mesiaca. Ak mate skusenosti prosim poradte mi lebo s priatelom na tom financne niesme najlepsie takze aj par eur navyse nam urcite pomoze....

LETICIA

ja to bolo nieco podobne ako ked tu jedna napisala, ze nezabezpecene nemaju mat deti :-*
administrativu mam v malicku, studovala som to, ale diakritiku na takom fore nebudem pouzivat, nepoznam tu ludi, tak nepotrebujem pisat aj s diakritikou a nebudem to tu uz riesit, ale mne ide hlavne, ked niekto napisem napr. robYt, vYdim, tak mi to ide na oci.

XY- studujem externe, skolu mam kazdu sobotu, pracujem od pol 8 rana do 3, maly uz ide do skolky, este ze to zmenili a zena na materskej moze chodit aj do prace, dalsie plus a stihame sa aj venovat, niesom taka, ktora chce sediet cely zivot pri hrnoch a ficat z materskej do materskej a sediet povinne 3 roky doma a potom dalej pokracovat v davkach.

Aja02

LETICIA: Gramatika zahŕňa skloňovanie, pády, časovanie, súvetia a pod. Pravopis je o i, y v slove, interpunkčných znamienkach atď. Ty sama nepíšeš pravopisne správne, tak nechápem, akým právom tu riešiš niekoho pravopis, resp. v tvojom ponímaní gramatiku. Prečo nepíšeš s diakritikou? Keď žiadaš dokonalosť, buď dokonalá. :)

house

A je to tu.Pred 22 rokmi musel každý pracovať, nepačilo sa nám to, nepácilo sa nám, že nám dávaju mladomanželskú požičku, nepáčilo sa nám že nám dávali akési králikárny (dnes za nich splácame doživotné tvrdé hypotéky).Pravda je aj taká že kto má, ten veru má...a kto nema
ten hold ani mať nebude...Ale na tomto fóre sa tešme dobrému zdraviu, lebo lepšie je byť bohatý a zdravý ako chudobný a chorý.V našom štáte s tehotenstvom nemajú problémy iba cigáni.

monika11

a este, ak by som bola tehotna (co som aj bola), tak kym by som nerodila, snazila by som sa zarabat co najviac, aby som bola aspon trolinku financne za vodou, ked uz by som bola na MD,

co z tvojho zadania nevyplyva,pochopila som, ze penazi nemate nazvys, kazde € naviac by sa velmi zislo, ty nezarabas vobec, ani nic nemas, ale mas priatela, ktory zaraba, najprv malo, potom na prezitie, takze sa zda, ze spoliehas na jeho prijmy

monika11

veron25, mne sa nemusis obhajovat,

mozno si len zle naformulovala zadanie,

ja by som sa opytala, ze com mam robit, som tehotna,zlyhala ATK, som proti potratom, nikde ma kvoli tomu uz nechcu zobrat, som teda bez roboty, ake mam pravne naroky a tak,

ale urcite by som sa nespytala v zmysle, ako som pochopila zadanie teda: ze som tehotna, nemam robotu,no mam sice jednu ponuku, ale zvazujem, ci sa mi vobec vyplati este robit, ked aj tak pojdem o par mesiacov na MD? ci nie je jednoduchsie sediet doma, uzivat si a poberat vsetky mozne naroky

veron25

monika 11- nikde som nepisala ani nenaznacila ze nechcem pracovat, prave naopak hned po statniciach som si zacala hladat pracu, dokonca aj vcera som bola este na pohovore... a v zalohe mam tu pracu na doma... cele svoje studium som pracovala takze neviem na zaklade coho sudis ze od niekoho nieco cakam...hej pytala som sa na prispevky lebo som nemala ani sajn o tom ako to funguje... ano mam priatela respektive snubenca a zasnubeni sme uz niekolko mesiacov len som to nepovazovala za potrebne spominat. Svadbu sme planovali a planujeme nadalej len teraz ju trocha urychlime. A skus sa zamysliet ako presne by si ty formulovala moj text, keby si asi styri hodiny pred tym zistila ze cakas dieta. Za dalsie, ano nevravim ze sme za vodou, mame vela bohatych kamaratov aj rodinnych prislusnikov, ktori to mozu o sebe povedat a nemam pocit ze by ich deti vdaka tomu boli vychovane lepsie, prave naopak. A navyse ani jeden z nas nie je lenivy ako si naznacila a keby sme mali cakat na to aby sme mu zabepecili postielku zo zlata, tak by sme sa nikdy nedockali...

Leticia - obdivujem ako to vsetko zvladas, mala som spoluziacku, ktora podobne ako ty mala babo a studovala a viem, ze to pre nu nebolo jednoduche, ale tak hadam mas aj ty aspon ochotnych spoluziakov a aspon v niecom pomahaju :)

xy:)

Leticia, nic osobne, gramaticku chybu, teda chyby, mas napr. vo vete: "aja no skus mi dat aky je rozdiel medzi gramatikou a pravopisom, lebo sa tu uz chytas slov. " (a neberem do uvahy, ze aja je s malym a :) a nepotrebujem doma 2 ucitelov, aby som ti ich nasla :D a inac, ako stihas studovat, pracovat a zaroven byt aj matkou?

monika11

ja nevidim problem v tom, ze otehotnela, problem vidim v tom, ze naznacovala, ze robit sa jej nechce, a ako ziskat co najviac moznych davok pri nerobeni,no obetovala by sa aj na pracu, ak by ziskala viac davok,

toto je pre mna cudne, to co chcela cele mesiace robit? tehotenstvo nie je choroba, a vacsinou ludia sa chcu pracovne realizovat, tiez ked vezmem do uvahy, ze ma VS, na co ju studovala, ked sa v praci nevidi?

ak by povedala, ze otehotnela a ma problem sa zamestnat, lebo ju nechcu prijat, pochopila by som,

a este detail, vravi o priatelovi, nie o manzelovi, aj to vidim ako mozne riziko, priatelia prichadzaju a odchadzaju, a co ona? kto ju bude podporovat? to chce byt zavisla na partneroch?
podotykam, ze manzelstvo nie je zarukou, dokonca, ani ja som sa nevidala, som slobodna matka, a o to viac viem, o com hovorim, ale nikdy som necakala, ze ma budu ini zivit,

ja..

lenca45, síce pekný príspevok, ale velmi nesúhlasím .. áno vnútorne bohatí, to je pekné, len škoda, že to deti ešte nevedia pochopiť, hlavne, ked im to povieš na ich otázku, prečo nemôžu ísť tam, ked iní môžu, prečo nemôžu mať toto a tamto, ked iní to majú ...

LETICIA a to, že máš doma dvoch učitelov, ešte nič neznamená :D .. nehovorí sa , že doma obuvník, no topánky deravé .. :)